Warszawa

Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku.


Jak zamówić kuriera?


To bardzo proste. Cała procedura zamyka się w dosłownie kilku krokach. Wszystko zaczyna się na stronie In-post. Tam też dodatkowo zamieszczone są informacje odnośnie dostępnych rozmiarów i wagi paczki możliwej do wysłania oraz alternatywne drogi nadania przesyłki kurierskiej. Oprócz zamówienia kuriera na adres można również nadać przesyłkę w (POP) czyli w Punkcie Obsługi Paczek. Punkty można zlokalizować dzięki wyszukiwarce z mapką dostępną w dolnej części strony. Ciebie jednak interesuje opcja odbioru przez kuriera.

 

Po pierwsze - rejestracja


Za pomocą przycisku: Wyślij paczkę zostajesz przeniesiony na stronę logowania Menadżera paczek. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem strony, należy w tym momencie się zarejestrować. Aby było jeszcze sprawniej, rejestracji można dokonać logując się przez Facebook lub jeśli posiadasz, również przez profil Allegro. Oczywiście jest też możliwa zwykła rejestracja, bez łączenia profilu. Proces rejestracji to formularz składający się z pustych pól do wpisania danych adresowych oraz numeru konta w przypadku przesyłek za pobraniem. Wprowadzone podczas rejestracji informacje będą widniały w dalszym procesie wysyłania paczki jako dane nadawcy.


Adres wpisany podczas rejestracji będzie domyślnie adresem z którego kurier odbierze paczkę. W formularzu jest również pole z wyborem domyślnego paczkomatu nadania/odbioru w Twojej okolicy.

 

Po drugie - Menadżer paczek


Wraz z zakończeniem rejestracji można się już zalogować. Od razu przejdź do przejść od razu do Menadżera paczek aby uzupełnić etykietę nadania. Po zalogowaniu widzisz wszystkie zakładki. Ciebie interesuje ta pierwsza i najważniejsza w tym momencie czyli Wyślij przesyłki. W tym kroku, dla ułatwienia, Menadżer paczek oferuje możliwość przygotowania jednej lub więcej paczek.


Zaraz po wybraniu ilości paczek mamy do uzupełnienia dane odbiorcy. Jeśli masz gotowe dane odbiorcy w pliku to świetnie! Zaimportuj dane - to znacznie przyspieszy proces i uzupełni pola za Ciebie. Po uzupełnieniu pierwszej linii danych adresowych odbiorcy (email oraz numer telefonu) wybierasz Rodzaj przesyłki: Kurier. Przy wybranej opcji pojawiają się dodatkowe pola oraz sposób w jaki chciałbyś nadać przesyłkę. Do wyboru jest możliwość nadania w Paczkomacie lub też w Punkcie Obsługi Paczek, natomiast w tym kroku wybierasz: Utworzenie zlecenia odbioru paczki przez kuriera.


Po uzupełnieniu adresu pozostają pola specjalne jak ubezpieczenie czy tez wartość pobrania. Przez cały czas podczas klikania w poszczególne opcje na dole strony wyświetla się rzeczywisty koszt przesyłki oraz koszt nadania. Zaraz po ukończeniu wszystkich pól formularza należy przeczytać i zaakceptować regulamin świadczenia usług.

 

Po trzecie - zapłać!


Cały proces nadawczy kończy się poprzez wybranie jednego z dwóch przycisków dostępnych na stronie. Pierwszy to zielony button – Opłać, wydrukuj i wyślij, drugi - żółty to funkcja przygotowania etykiety i opłacenia jej w wygodnym dla Ciebie momencie. Za przesyłkę bez problemu zapłacisz kartą lub przez system płatności. Co więcej, jeśli natomiast przy rejestracji lub po jej ukończeniu uzupełnisz stan konta, płatność z powodzeniem może zostać wykonana z dostępnych środków. Zaraz po ukończeniu procesu płatności Menadżer przygotuje etykietę nadawczą w formacie PDF. Ten dokument należy wydrukować dla kuriera i przekazać wraz z przesyłką.

 

Prawda, że proste?


I to wszystko! Teraz nadaną paczkę można już wygodnie śledzić poprzez Menadżera paczek w zakładce Moje przesyłki.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć