Strefa rodzica » Artykuły » Artykuły » Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?powiększ

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku.


Jak zamówić kuriera?


To bardzo proste. Cała procedura zamyka się w dosłownie kilku krokach. Wszystko zaczyna się na stronie In-post. Tam też dodatkowo zamieszczone są informacje odnośnie dostępnych rozmiarów i wagi paczki możliwej do wysłania oraz alternatywne drogi nadania przesyłki kurierskiej. Oprócz zamówienia kuriera na adres można również nadać przesyłkę w (POP) czyli w Punkcie Obsługi Paczek. Punkty można zlokalizować dzięki wyszukiwarce z mapką dostępną w dolnej części strony. Ciebie jednak interesuje opcja odbioru przez kuriera.

 

Po pierwsze - rejestracja


Za pomocą przycisku: Wyślij paczkę zostajesz przeniesiony na stronę logowania Menadżera paczek. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem strony, należy w tym momencie się zarejestrować. Aby było jeszcze sprawniej, rejestracji można dokonać logując się przez Facebook lub jeśli posiadasz, również przez profil Allegro. Oczywiście jest też możliwa zwykła rejestracja, bez łączenia profilu. Proces rejestracji to formularz składający się z pustych pól do wpisania danych adresowych oraz numeru konta w przypadku przesyłek za pobraniem. Wprowadzone podczas rejestracji informacje będą widniały w dalszym procesie wysyłania paczki jako dane nadawcy.


Adres wpisany podczas rejestracji będzie domyślnie adresem z którego kurier odbierze paczkę. W formularzu jest również pole z wyborem domyślnego paczkomatu nadania/odbioru w Twojej okolicy.

 

Po drugie - Menadżer paczek


Wraz z zakończeniem rejestracji można się już zalogować. Od razu przejdź do przejść od razu do Menadżera paczek aby uzupełnić etykietę nadania. Po zalogowaniu widzisz wszystkie zakładki. Ciebie interesuje ta pierwsza i najważniejsza w tym momencie czyli Wyślij przesyłki. W tym kroku, dla ułatwienia, Menadżer paczek oferuje możliwość przygotowania jednej lub więcej paczek.


Zaraz po wybraniu ilości paczek mamy do uzupełnienia dane odbiorcy. Jeśli masz gotowe dane odbiorcy w pliku to świetnie! Zaimportuj dane - to znacznie przyspieszy proces i uzupełni pola za Ciebie. Po uzupełnieniu pierwszej linii danych adresowych odbiorcy (email oraz numer telefonu) wybierasz Rodzaj przesyłki: Kurier. Przy wybranej opcji pojawiają się dodatkowe pola oraz sposób w jaki chciałbyś nadać przesyłkę. Do wyboru jest możliwość nadania w Paczkomacie lub też w Punkcie Obsługi Paczek, natomiast w tym kroku wybierasz: Utworzenie zlecenia odbioru paczki przez kuriera.


Po uzupełnieniu adresu pozostają pola specjalne jak ubezpieczenie czy tez wartość pobrania. Przez cały czas podczas klikania w poszczególne opcje na dole strony wyświetla się rzeczywisty koszt przesyłki oraz koszt nadania. Zaraz po ukończeniu wszystkich pól formularza należy przeczytać i zaakceptować regulamin świadczenia usług.

 

Po trzecie - zapłać!


Cały proces nadawczy kończy się poprzez wybranie jednego z dwóch przycisków dostępnych na stronie. Pierwszy to zielony button – Opłać, wydrukuj i wyślij, drugi - żółty to funkcja przygotowania etykiety i opłacenia jej w wygodnym dla Ciebie momencie. Za przesyłkę bez problemu zapłacisz kartą lub przez system płatności. Co więcej, jeśli natomiast przy rejestracji lub po jej ukończeniu uzupełnisz stan konta, płatność z powodzeniem może zostać wykonana z dostępnych środków. Zaraz po ukończeniu procesu płatności Menadżer przygotuje etykietę nadawczą w formacie PDF. Ten dokument należy wydrukować dla kuriera i przekazać wraz z przesyłką.

 

Prawda, że proste?


I to wszystko! Teraz nadaną paczkę można już wygodnie śledzić poprzez Menadżera paczek w zakładce Moje przesyłki.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Przegląd fotelików RWF więcej » x
Zobacz » Artykuły » Artykuły
Indywidualnie czy grupowo, czyli co mam zrobić, żeby moje dziecko mówiło po angielsku?

Indywidualnie czy grupowo, czyli co mam zrobić, żeby moje dziecko mówiło po angielsku?

Większość współczesnych rodziców zdaje sobie sprawę, że język obcy jest narzędziem, bez którego ciężko wyobrazić sobie przyszłość ich dzieci. Rozważają tylko kiedy rozpocząć naukę, no i przede wszystkim: gdzie?... więcej »
Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Piękna, animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. więcej »
Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Pora na dawkę śmiechu z nowymi boomerangowymi bohaterami. Poznajcie Migthy Mike?a! Największym marzeniem tego malucha jest siedzieć w wygodnym fotelu i rozkoszować się ciszą przy lekturze porannej gazety. więcej »
Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Dzisiejsze dzieci, niestety od najmłodszych lat, są przebodźcowane. Tablet, telefon, krzykliwe kreskówki są ich codziennością. My dorośli coraz chętniej sięgamy po filozofię slow w jedzeniu, życiu, podróżach - pomóżmy zatem także dzieciom wprowadzić ją do ich życia! więcej »
Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Pokwitanie u dziewcząt rozpoczyna się między 8. a 13. rokiem życia. To czas, kiedy dojrzewają jajeczka i dochodzi do ich uwolnienia. Rozpoczyna się produkcja estrogenu, który sprawia, że ciało Twojej córki się zmienia. Po to, żeby w przyszłości mogła zostać matką. Jakie zmiany będzie przechodziła Twoja córka? Jak rozmawiać o dojrzewaniu, o czym mówić swojej nastolatce i w jaki sposób? więcej »
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku. więcej »
Przegląd fotelików RWF

Przegląd fotelików RWF

Mity dotyczące wożenia maluchów tyłem do kierunku jazdy ciągle funkcjonują. Foteliki typu RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy wciąż jednak zwyciężają w testach bezpieczeństwa. Jakie foteliki tego typu proponują nam światowi producenci? więcej »
Strach przed szkołą

Strach przed szkołą

Kiedy niechęć do szkoły przeradza się w lęk, warto poszukać odpowiedzi na pytanie, co kryje się za nadmiernym strachem naszej pociechy, i jakie kroki możemy podjąć, by się z nim rozprawić. więcej »
Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Dlaczego zdecydowałam się zapisać moje dziecko na zajęcia językowe w wieku 2 lat? Czy naprawdę "zabrałam mu dzieciństwo"? Czego można się spodziewać po kursach językowych dla najmłodszych? Na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej... więcej »
500 lat od ekspedycji, która zmieniła oblicze świata - "Wyprawa Magellana" w kinach od 13 września!
Patronat CzasDzieci.pl

500 lat od ekspedycji, która zmieniła oblicze świata - "Wyprawa Magellana" w kinach od 13 września!

Stań za starami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019