Warszawa

Przegląd fotelików RWF

Mity dotyczące wożenia maluchów tyłem do kierunku jazdy ciągle funkcjonują. Foteliki typu RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy wciąż jednak zwyciężają w testach bezpieczeństwa. Jakie foteliki tego typu proponują nam światowi producenci?

 

Isofix czy montaż pasami? 

 

Wielu specjalistów od fotelików powie, że najlepszym rozwiązaniem zarówno do fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy, jak i przodem do kierunku jazdy będzie isofix. Opinia ta wynika z faktu, że fotelika nie da się po prostu źle wpiąć w isofix, a przy tym zapinanym pasami istnieje takie ryzyko. Większość producentów oferuje nam zarówno foteliki zapinane pasami, jak i te na isofix. 

 

Aby dokonać właściwego wyboru - po pierwsze należy sprawdzić, czy w ogóle fotelik inny niż zapinany pasami można zamontować w naszym samochodzie. W samochodach starszych lub tych, w których jeździ trójka maluchów, o isofix nie ma co marzyć. Jeśli model naszego samochodu bądź samochodów umożliwia montaż fotelika z isofix - warto się na taki zdecydować. W przypadku dwóch samochodów i jednego fotelika to rozwiązanie o tyle korzystne, że podczas częstego przenoszenia fotelika z samochodu do samochodu zyskamy pewność, iż fotelik jest zawsze wpięty właściwie.

 

fot. mamaija.pl

fot. mamaija.pl

 

 

Jakie funkcje, jakie możliwości?

 

W przypadku fotelików RWF mamy do wyboru produkty przeznaczone dla różnych grup wagowych. Zarówno marki popularne jak Maxi-Cosi czy Cybex jak i rzadziej spotykane jak Axkid czy Concord mają w ofercie foteliki od pierwszego dnia życia do osiągnięcia wagi 18 kg. Jeśli chcemy kupić fotelik na jeszcze dłuższy czas, można zdecydować się na markę taką jak Besafe czy Concord, które w swojej ofercie mają szeroką gamę fotelików dla dzieci o wadze od 0 do 23-25 kg. 

Jeśli zdecydowaliśmy się na isofix, możemy liczyć na dodatkowe funkcje fotelików, tylko montowane w ten sposób foteliki można bowiem obracać. Dzięki tej funkcji karmienie malucha na parkingu czy po prostu wyjmowanie go z samochodu będzie wygodniejsze. Takich obrotowych fotelików jak model Alaskan od marki BabySafe można używać aż do osiągnięcia przez malucha wzrostu 105 cm. Warto w specjalistycznych sklepach takich jak Mama i Ja wybierać foteliki o nienagannym wykonaniu, ze wzmocnionymi i wygodnymi w praniu materiałami. Jeśli fotelik będzie nam służył przez cztery lata, na pewno pojawią się na nim liczne zabrudzenia. Łatwość pozbycia się ich to ważna zaleta. 

 

Wybór fotelików RWF jest ogromny, warto więc przed podjęciem decyzji zapoznać się ze specyfikacją produktów, które znaleźć można na stronie https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe-dzieciece.html. Decyzja może nie będzie łatwa, ale na pewno da się znaleźć bezpieczny fotelik do każdego typu samochodu i każdą kieszeń. 

 

Pamiętajmy, że między bajki można włożyć opinie, jakoby foteliki RWF musiały być droższe od tych montowanych przodem do kierunku jazdy. Także wśród nich znaleźć możemy propozycje za mniej niż 700-800 zł. A jak dowodzą badania dotyczące bezpieczeństwa dzieci w podróży, foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy mogą uratować naszej pociesze życie!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć