Warszawa

Ubezpieczenie na życie dla dziecka - czy warto je kupić?

Ubezpieczenie na życie dla dziecka - czy warto je kupić?

Myśląc o ubezpieczeniu na życie zwykle wyobrażamy sobie taką polisę jako zabezpieczenie dla naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci bądź też choroby.

 

Skojarzenie to jest jak najbardziej prawidłowe. A czy warto ubezpieczyć na życie nasze dziecko? W jakich sytuacjach polisa może okazać się bardzo przydatna? A może takie ubezpieczenie to zbędny wydatek?

 

Ubezpieczenie na życie dla dziecka – krótka charakterystyka

 

Ubezpieczenie na życie dla dziecka to podobny produkt jak polisa dla dorosłych. Jego głównym celem jest zapewnienie wypłaty pieniędzy w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej bądź też wystąpienia innego zdarzenia przewidzianego w umowie. I właśnie o te „inne zdarzenia” chodzi tutaj przede wszystkim. Dziecko ze swej natury jest bowiem znacznie bardziej narażone na różnego rodzaju urazy aniżeli osoby dorosłe. Wśród tego typu kontuzji można wskazać chociażby złamania, skręcenia, zwichnięcia, oparzenia, czy też różne rany.

 

Ubezpieczenie dla dziecka można wykupić w szkole. Ubezpieczyciele przygotowują specjalne oferty dla tego rodzaju placówek, lecz są to zwykle polisy najtańsze, a co za tym idzie, o najmniejszym zakresie ochrony. Stąd też wielu rodziców decyduje się także na zakupienie dodatkowej polisy na własną rękę. Dzięki temu można bowiem liczyć na wyższe pieniądze w sytuacji wypadku, jak również na większą pomoc.

 

Dlaczego warto ubezpieczyć nasze dziecko?

 

Podstawowym argumentem za zakupem polisy dla naszego dziecka jest oczywiście zapewnienie ochrony na wypadek nieprzewidzianej sytuacji. Dzięki niej będziemy mogli uzyskać pieniądze, które następnie przeznaczymy na przykład na rehabilitację lub zakup lekarstw. A jeśli nie będzie to wszystko potrzebne, możemy sprawić naszemu dziecku jakąś przyjemność, aby w taki sposób zrekompensować mu chwile cierpienia. Zwykle świadczenie można uzyskać od ubezpieczyciela po spełnieniu minimum formalności. Co ważne, odszkodowanie należy się za każdy poniesiony uraz. Jeśli na przykład dziecko dozna wypadku, wskutek którego złamie rękę i skręci nogę, wówczas otrzyma pieniądze zarówno za złamanie, jak i za skręcenie. Co ważne, ubezpieczyciele mają specjalne tabele, w których przedstawiają konkretne kwoty jakie wypłacają w przypadku poszczególnych zdarzeń. Wszystko to możemy jednak znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

 

W jaki sposób można zakupić ubezpieczenie?

 

Ubezpieczenie na życie dla dzieci ma w swojej ofercie wiele firm ubezpieczeniowych. Polisę  możemy kupić na kilka sposobów. Najbardziej tradycyjnym z nich jest udanie się do placówki danego ubezpieczyciela i zawarcie tam umowy. Ubezpieczenie możemy nabyć także przez telefon oraz przez internet. Wielu z nasz wybiera właśnie tę ostatnią możliwość, albowiem jest ona po prostu najwygodniejsza.

 

Niezależnie od tego w jaki sposób kupujemy ubezpieczenie dla naszego dziecka, zawsze możemy się zdecydować na opcje dodatkowe. Wśród nich można wyróżnić na przykład opłacenie korepetycji, domowych wizyt lekarza, transportu medycznego bądź też usługi dostarczania leków. Ochronę możemy także rozszerzyć o opiekę lekarzy-specjalistów, w tym konieczność przeprowadzenia specjalistycznych badań, zabiegów ambulatoryjnych oraz rehabilitacji.

 

Składka w przypadku ubezpieczenia na życie dla dzieci jest zazwyczaj opłacana jednorazowo, na cały rok z góry. Wynika to faktu, iż koszty takich polis nie są duże, stąd też ubezpieczyciele praktykują takie rozwiązanie. Sama umowa także jest zawierana na okres 12 miesięcy.

 

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto ubezpieczyć nasze dziecko? W każdym z przypadków powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności, a przede wszystkim ryzyko jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia. Niemniej jednak każdy kochający rodzic pragnie dla swojej pociechy jak najlepiej. Zakup polisy to także wyraz miłości i dbania o nasze dziecko, za który może być nam ono bardzo wdzięczne. Więcej o ubezpieczeniu na życie przeczytacie tu Ubezpieczenie na życie. Czy warto je kupić, jakie wybrać?

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć