Warszawa

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Podziwianie przyrody uczy wrażliwości i uważności. Dzieci uczą się spostrzegać różnice gatunkowe, rozumieć w jaki sposób funkcjonują żywe stworzenia. Oprócz podziwiania pięknych kolorów, poznają otoczenie zwierząt, roślinność i klimat, w którym egzystują. Odkrywanie przyrody wspólnie z rodzicami, pozwala pogłębiać ciekawość, zadawać pytania i jest powodem do rozmowy o trosce o zwierzęta i ekologii.

 

 

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Okazy europejskie różnią się znacznie od tych z Ameryki Południowej. Są symbolem piękna i delikatności i trudno przejść obok nich obojętnie.

 

 

Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. Barwne owady żyją tam pośród roślinności i w specjalnym mikroklimacie, dzięki czemu mają idealne warunki do funkcjonowania. W pomieszczeniu będzie można zobaczyć m.in.: fikusy, beniaminy, draceny, paprocie czy pnącza.

 

Wśród tej bujnej roślinności będzie można podziwiać 10 gatunków motyli z różnych zakątków świata – głównie z Ameryki Południowej, Azji Południowo – Wschodniej, a także z Australii czy Afryki. Będą to między innymi:

 

  • Nalężące do rodziny motyli rusałkowatych Idea leuconoe,
  • Mistrzowie kamuflażu Kallima inachus,
  • Błękitne Morpho peleides
  • Przypominające sowie oczy Caligo memnon i Caligo eurilochus
  • Seledynowo – czarne Siproeta stelenes
  • Mroczne Papilio lowi i Papilio memnon
  • Majestatyczne Eryphanis polyxena i Papilio rumanzovia

 

Dowiedz się więcej! >>

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć