Strefa rodzica » Artykuły » Artykuły » Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącej

Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącejpowiększ

Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącej

Szukasz ciekawego miejsca do spędzenia wolnego czasu z rodziną? Kochasz naturę i przygodę? Koniecznie wybierz się na Podlasie, do Muzeum Mleka w Grajewie. To właśnie tam znajduje się Kraina Mlekiem Płynąca, gdzie króluje ulubienica grajewskich dzieci, jej wysokość Krówka Matylda. 

Muzeum jest multimedialne i nowoczesne: łączy przeszłość z teraźniejszością. Nasza oferta skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi, łączy naukę z rozrywką. Jednakże, każdy zwiedzający bez względu na to ile ma lat - rok czy 100 - przeżyje niezapomnianą mleczną przygodę z kroplą mleka w tle dzięki zmysłom: dotyku, wzroku i słuchu! 

 

 Forest Grandfather Studio / Projekt Multimedia Sp.z.o.o.

 

 

Muzeum nie musi być nudne!

 

Jeszcze nie tak dawno temu, chcąc wejść na jakąkolwiek ekspozycję muzealną, trzeba było obowiązkowo założyć kapcie. Zapewniamy, że ... u nas tak nie jest, nigdy nie było i nie będzie! Zwiedzający mogą, a nawet powinni dotykać eksponatów, dzięki którym odkrywają tajemnice Mlecznej Krainy.


Systematycznie poszerzamy ofertę skierowaną do naszych najbliższych odbiorców. Największą popularnością wśród dorosłych cieszą się “Spotkania z Podróżnikiem” oraz prelekcje propagujące zdrowy styl życia, a wśród dzieci, comiesięczne, cykliczne  “Spotkania z Krówką Matyldą”.

 

 

 

Od września 2018 r. udział w  warsztatach edukacyjno-plastycznych mogą wziąć nie tylko przedszkolaki czy uczniowie klas I-III szkół podstawowych, ale również uczniowie klas IV-VIII. Nie zapominamy o osobach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dla których również dostosowaliśmy ofertę zajęć plastyczno-sensorycznych.  Proponowane przez nasze Muzeum warsztaty mają charakter rękodzielniczy, uwalniają wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

 

Bierzemy aktywny udział w ogólnopolskich akcjach promocyjnych takich jak, np.: “Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Organizujemy również obchody Światowego Dnia Mleka, podczas którego promujemy walory odżywcze mleka i produktow mlecznych wśród dzieci i młodzieży.
 

 

Krówka Matylda na tropie Lecha, Czecha i Rusa

 

W listopadzie w całym kraju świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.  Muzeum Mleka również przyłączyło się do uroczystych obchodów.


W sobotę 24 listopada 2018 r. pracownicy muzeum przybliżyli dzieciom historię powstania państwa polskiego. Przygotowany przez nich teatrzyk kukiełkowy, najmłodsi obejrzeli z dużym zaciekawieniem i uwagą. Piękna dekoracja, oryginalnie wykonane kukiełki oraz podkład muzyczny z udziałem okaryny przeniósł młodych widzów w odległe zakątki minionego czasu.

 

Po przedstawieniu dzieci miały okazję sprawdzić podczas przeprowadzonego quizu, ile zapamiętały z legendy. Następnie najmłodsi wykazali się pomysłowością i kreatywnością wykonując podczas zajęć plastycznych piękne kukiełki. Mogą one posłużyć do zabawy w teatr w warunkach domowych.

 

Nieustannie staramy się uatrakcyjnić naszą ofertę skierowaną zarówno do turystów jak i też do społeczności lokalnej. Nasze wysiłki zostały docenione przez: Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną (Certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego 2018) oraz Polską Organizację Turystyczną (Certyfikat Specjalny Najlepszy Produkt Turystyczny 2018). Jesteśmy pro-ekologiczni, wspieramy naturę i … jazdę na rowerze.  Otrzymaliśmy Certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Green Velo.
 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

 

Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie
Oddział Grajewskiego Centrum Kultury
ul. Konstytucji 3 Maja 36, 19-200 Grajewo, tel. 86 262 10 67
biuro@muzeummleka.pl
www.muzeummleka.pl
https://www.facebook.com/muzeummleka/
Zapraszamy do odwiedzin i kontaktu codziennie od 10:00 - 18:00


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 10 zabaw na deszczowy dzień więcej » x
Zobacz » Artykuły » Artykuły
10 zabaw na deszczowy dzień

10 zabaw na deszczowy dzień

Jak sprawić by czas spędzany razem wyglądał o wiele ciekawiej bez konieczności włączenia telewizora? Oto 10 zabawnych zajęć, które pozwolą Wam dobrze się bawić. więcej »
Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać? więcej »
Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Pora na nowy etap w życiu naszego malucha ? przedszkole. Są dzieci, które śmiało i odważnie kroczą na spotkanie nowej przygody. Są i takie, które najlepiej czują się, trzymając rodziców za ręce. więcej »
Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.
Patronat CzasDzieci.pl

Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.

"Władcy przygód" opowiadają historię dwojga nastolatków - Franka i Izki - którzy łączą siły, aby pomóc przybyszowi z innego wymiaru powrócić do krainy Oblivio i udowodniają, że do odważnych świat należy i nie trzeba być superbohaterem, żeby przeżyć superprzygodę. więcej »
Dzieci a korzystanie z internetu

Dzieci a korzystanie z internetu

Coraz młodsze dzieci mają systematyczny kontakt z siecią. Nawet 2-latki potrafią bezbłędnie obsługiwać smartfon, a w nim serwis z treściami video YouTube. UNICEF podaje, że 1 na 3 użytkowników internetu to dziecko. Tymczasem wiele treści dostępnych w sieci nie jest przeznaczonych dla najmłodszych. Dlatego rodzic musi zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w internecie.
więcej »
Praca jako opiekunka do dzieci

Praca jako opiekunka do dzieci

Wielu rodziców pracuje do późnych godzin wieczornych i szuka osoby, która na stałe lub w niektóre dni i godziny zajęłaby się ich dziećmi. Taka praca jest popularna zarówno w Polsce, jak i za granicą, choć ma tam nieco inną specyfikę. więcej »
Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Dynamiczny i stały rozwój technologii zdominował wiele różnych aspektów naszego życia. Dobrym przykładem takiego technologicznego rozwoju w naszej codzienności są czytniki e-book oraz audiobooki, które coraz częściej zajmują miejsce klasycznych, papierowych książek. Ten wynalazek nie bez powodu pochwalić się może rosnącą z roku na rok coraz większą rzeszą fanów. więcej »
"Na pewno zabiorę na niego swoją klasę!" "Władcy przygód" - film, który zachwycił nauczycieli oraz uczniów. Zobacz reakcje!
Patronat CzasDzieci.pl

"Na pewno zabiorę na niego swoją klasę!" "Władcy przygód" - film, który zachwycił nauczycieli oraz uczniów. Zobacz reakcje!

?Na pewno zabiorę na niego swoją klasę!? ?Władcy przygód? ? film, który zachwycił nauczycieli oraz uczniów. Zobacz reakcje! więcej »
7 sposobów na wypracowanie dobrych nawyków odrabiania pracy domowej

7 sposobów na wypracowanie dobrych nawyków odrabiania pracy domowej

Zadania domowe pozwalają dziecku nie tylko rozwijać przedmioty szkolne, ale także uczą odpowiedzialności. W artykule znajdziesz kilka wskazówek jak skutecznie wesprzeć swoje dziecko.
więcej »
Polski film inspirowany "Super 8" i "Stranger Things".
Patronat CzasDzieci.pl

Polski film inspirowany "Super 8" i "Stranger Things".

Już 21 marca na ekrany kin wejdzie polski film familijny "Władcy przygód. Stąd do Oblivio", który młodego widza zabierze do innego wymiaru, a rodzice przeżyją powrót do przeszłości spod znaku amerykańskiego kina przygodowego. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać?  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Wideoprezentacja na Czasie

Pola mówi - nowa seria dla najmłodszych

Pola to bohaterka nowej serii dla najmłodszych czytelników. Dziewczynka mierzy się z wszystkimi wyzwaniami codzienności, z jakimi spotykają się małe dzieci. Zobaczcie jak wyglądają przygody Poli!  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019