Strefa rodzica » Artykuły » Artykuły » Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącej

Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącejpowiększ

Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącej

Szukasz ciekawego miejsca do spędzenia wolnego czasu z rodziną? Kochasz naturę i przygodę? Koniecznie wybierz się na Podlasie, do Muzeum Mleka w Grajewie. To właśnie tam znajduje się Kraina Mlekiem Płynąca, gdzie króluje ulubienica grajewskich dzieci, jej wysokość Krówka Matylda. 

Muzeum jest multimedialne i nowoczesne: łączy przeszłość z teraźniejszością. Nasza oferta skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi, łączy naukę z rozrywką. Jednakże, każdy zwiedzający bez względu na to ile ma lat - rok czy 100 - przeżyje niezapomnianą mleczną przygodę z kroplą mleka w tle dzięki zmysłom: dotyku, wzroku i słuchu! 

 

 Forest Grandfather Studio / Projekt Multimedia Sp.z.o.o.

 

 

Muzeum nie musi być nudne!

 

Jeszcze nie tak dawno temu, chcąc wejść na jakąkolwiek ekspozycję muzealną, trzeba było obowiązkowo założyć kapcie. Zapewniamy, że ... u nas tak nie jest, nigdy nie było i nie będzie! Zwiedzający mogą, a nawet powinni dotykać eksponatów, dzięki którym odkrywają tajemnice Mlecznej Krainy.


Systematycznie poszerzamy ofertę skierowaną do naszych najbliższych odbiorców. Największą popularnością wśród dorosłych cieszą się “Spotkania z Podróżnikiem” oraz prelekcje propagujące zdrowy styl życia, a wśród dzieci, comiesięczne, cykliczne  “Spotkania z Krówką Matyldą”.

 

 

 

Od września 2018 r. udział w  warsztatach edukacyjno-plastycznych mogą wziąć nie tylko przedszkolaki czy uczniowie klas I-III szkół podstawowych, ale również uczniowie klas IV-VIII. Nie zapominamy o osobach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dla których również dostosowaliśmy ofertę zajęć plastyczno-sensorycznych.  Proponowane przez nasze Muzeum warsztaty mają charakter rękodzielniczy, uwalniają wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

 

Bierzemy aktywny udział w ogólnopolskich akcjach promocyjnych takich jak, np.: “Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Organizujemy również obchody Światowego Dnia Mleka, podczas którego promujemy walory odżywcze mleka i produktow mlecznych wśród dzieci i młodzieży.
 

 

Krówka Matylda na tropie Lecha, Czecha i Rusa

 

W listopadzie w całym kraju świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.  Muzeum Mleka również przyłączyło się do uroczystych obchodów.


W sobotę 24 listopada 2018 r. pracownicy muzeum przybliżyli dzieciom historię powstania państwa polskiego. Przygotowany przez nich teatrzyk kukiełkowy, najmłodsi obejrzeli z dużym zaciekawieniem i uwagą. Piękna dekoracja, oryginalnie wykonane kukiełki oraz podkład muzyczny z udziałem okaryny przeniósł młodych widzów w odległe zakątki minionego czasu.

 

Po przedstawieniu dzieci miały okazję sprawdzić podczas przeprowadzonego quizu, ile zapamiętały z legendy. Następnie najmłodsi wykazali się pomysłowością i kreatywnością wykonując podczas zajęć plastycznych piękne kukiełki. Mogą one posłużyć do zabawy w teatr w warunkach domowych.

 

Nieustannie staramy się uatrakcyjnić naszą ofertę skierowaną zarówno do turystów jak i też do społeczności lokalnej. Nasze wysiłki zostały docenione przez: Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną (Certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego 2018) oraz Polską Organizację Turystyczną (Certyfikat Specjalny Najlepszy Produkt Turystyczny 2018). Jesteśmy pro-ekologiczni, wspieramy naturę i … jazdę na rowerze.  Otrzymaliśmy Certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Green Velo.
 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

 

Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie
Oddział Grajewskiego Centrum Kultury
ul. Konstytucji 3 Maja 36, 19-200 Grajewo, tel. 86 262 10 67
biuro@muzeummleka.pl
www.muzeummleka.pl
https://www.facebook.com/muzeummleka/
Zapraszamy do odwiedzin i kontaktu codziennie od 10:00 - 18:00


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Bydgoszcz na weekend więcej » x
Zobacz » Artykuły » Artykuły
Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz to miasto, w którym nie sposób się nudzić! Obojętnie czy ma się 5 lat czy 50. Przekonajcie się sami. więcej »
Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Polsce, czyli Runmaggedon łączy wyzwanie sportowe z integracją zespołów pracowniczych i wsparciem szczytnego celu. Uczestnicy Runmaggedonu pomaganie mają we krwi. Teraz mogą wesprzeć Komitet Ochrony Praw Dziecka więcej »
Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Roczek to długo wyczekiwana chwila przez rodziców, dziadków, chrzestnych i wszystkich innych członków rodziny brzdąca. Goście zwykle intensywnie zastanawiają się nad odpowiednim prezentem dla rocznego dziecka. Okazuje się, że wybór wcale nie jest trudny! Zobacz, jakie zabawki okażą się najlepszym prezentem na pierwsze urodziny i dlaczego zadowolone będzie z nich nie tylko dziecko, ale też jego rodzice. więcej »
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami! więcej »
Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania

Zapraszamy najmłodszych fanów biegania do kolejnego konkursu; "Moje lubione miejsca do biegania", w którym zadaniem uczestników jest przedstawienie w dowolnej formie (opis, rysunek, zdjęcie) z krótkim uzasadnieniem, najlepszych miejsc na jogging. więcej »
Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Boomerang przedstawia nowego bohatera! Buszujący w śmieciach szop - Taffy - przebiera się za kota i zadomawia w rezydencji Pani Majętnej. Wierny przyjaciel właścicielki, pies Bentley wie, kim tak naprawdę jest nowy lokator i zrobi wszystko, żeby się go pozbyć. Premiera już 15 lipca więcej »
Fast food w dziecięcej diecie

Fast food w dziecięcej diecie

Dzieci uwielbiają potrawy typu fast food, i jest to fakt, z którym trudno dyskutować. Nawet najwyborniejsza zupa pomidorowa czy najpiękniej wysmażony kotlet schabowy w starciu z pizzą, burgerami, hot-dogami lub frytkami mają w opinii małych smakoszy bardzo nikłe szanse powodzenia... więcej »
Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Często w okresie wakacyjnym maluchy nudzą się. Zwłaszcza latem, warto zorganizować we właściwy sposób czas swoim pociechom, kiedy mają one przerwę od przedszkola czy szkoły. Możliwości jest bardzo dużo, jednak jednym z najlepszych rozwiązań jest stworzenie atrakcji dzieciom we własnym ogrodzie. więcej »
Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Która mama w dzisiejszych czasach nie posiada smartfona? Niewielkie urządzenie ma prawie każdy i coraz chętniej sięgamy po aplikacje na telefon ułatwiające codzienne obowiązki. Bankowość mobilna? Prawdziwy hit! Zakupy z dostawą do domu? Ultrawygoda! Dlaczego więc nie wprowadzić rodzicielstwa na nowoczesne tory? Usprawnij opiekę przy maluszku z dedykowaną aplikacją dla mam! więcej »
Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki
Patronat CzasDzieci.pl

Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki

Prezentujemy galerię zdjęć z wybuchowej komedii o najbardziej wyluzowanym konstruktorze świata... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Weekend na Czasie

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Tym razem polecamy Waszym dzieciom spotkania ze sztuką, językiem angielskim, przyrodą, teatrem i muzyką klasyczną.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019