Strefa rodzica » Artykuły » Artykuły » Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącej

Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącejpowiększ

Mleczna przygoda w Krainie Mlekiem Płynącej

Szukasz ciekawego miejsca do spędzenia wolnego czasu z rodziną? Kochasz naturę i przygodę? Koniecznie wybierz się na Podlasie, do Muzeum Mleka w Grajewie. To właśnie tam znajduje się Kraina Mlekiem Płynąca, gdzie króluje ulubienica grajewskich dzieci, jej wysokość Krówka Matylda. 

Muzeum jest multimedialne i nowoczesne: łączy przeszłość z teraźniejszością. Nasza oferta skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi, łączy naukę z rozrywką. Jednakże, każdy zwiedzający bez względu na to ile ma lat - rok czy 100 - przeżyje niezapomnianą mleczną przygodę z kroplą mleka w tle dzięki zmysłom: dotyku, wzroku i słuchu! 

 

 Forest Grandfather Studio / Projekt Multimedia Sp.z.o.o.

 

 

Muzeum nie musi być nudne!

 

Jeszcze nie tak dawno temu, chcąc wejść na jakąkolwiek ekspozycję muzealną, trzeba było obowiązkowo założyć kapcie. Zapewniamy, że ... u nas tak nie jest, nigdy nie było i nie będzie! Zwiedzający mogą, a nawet powinni dotykać eksponatów, dzięki którym odkrywają tajemnice Mlecznej Krainy.


Systematycznie poszerzamy ofertę skierowaną do naszych najbliższych odbiorców. Największą popularnością wśród dorosłych cieszą się “Spotkania z Podróżnikiem” oraz prelekcje propagujące zdrowy styl życia, a wśród dzieci, comiesięczne, cykliczne  “Spotkania z Krówką Matyldą”.

 

 

 

Od września 2018 r. udział w  warsztatach edukacyjno-plastycznych mogą wziąć nie tylko przedszkolaki czy uczniowie klas I-III szkół podstawowych, ale również uczniowie klas IV-VIII. Nie zapominamy o osobach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dla których również dostosowaliśmy ofertę zajęć plastyczno-sensorycznych.  Proponowane przez nasze Muzeum warsztaty mają charakter rękodzielniczy, uwalniają wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

 

Bierzemy aktywny udział w ogólnopolskich akcjach promocyjnych takich jak, np.: “Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Organizujemy również obchody Światowego Dnia Mleka, podczas którego promujemy walory odżywcze mleka i produktow mlecznych wśród dzieci i młodzieży.
 

 

Krówka Matylda na tropie Lecha, Czecha i Rusa

 

W listopadzie w całym kraju świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.  Muzeum Mleka również przyłączyło się do uroczystych obchodów.


W sobotę 24 listopada 2018 r. pracownicy muzeum przybliżyli dzieciom historię powstania państwa polskiego. Przygotowany przez nich teatrzyk kukiełkowy, najmłodsi obejrzeli z dużym zaciekawieniem i uwagą. Piękna dekoracja, oryginalnie wykonane kukiełki oraz podkład muzyczny z udziałem okaryny przeniósł młodych widzów w odległe zakątki minionego czasu.

 

Po przedstawieniu dzieci miały okazję sprawdzić podczas przeprowadzonego quizu, ile zapamiętały z legendy. Następnie najmłodsi wykazali się pomysłowością i kreatywnością wykonując podczas zajęć plastycznych piękne kukiełki. Mogą one posłużyć do zabawy w teatr w warunkach domowych.

 

Nieustannie staramy się uatrakcyjnić naszą ofertę skierowaną zarówno do turystów jak i też do społeczności lokalnej. Nasze wysiłki zostały docenione przez: Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną (Certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego 2018) oraz Polską Organizację Turystyczną (Certyfikat Specjalny Najlepszy Produkt Turystyczny 2018). Jesteśmy pro-ekologiczni, wspieramy naturę i … jazdę na rowerze.  Otrzymaliśmy Certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Green Velo.
 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

 

Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie
Oddział Grajewskiego Centrum Kultury
ul. Konstytucji 3 Maja 36, 19-200 Grajewo, tel. 86 262 10 67
biuro@muzeummleka.pl
www.muzeummleka.pl
https://www.facebook.com/muzeummleka/
Zapraszamy do odwiedzin i kontaktu codziennie od 10:00 - 18:00


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Pomoce naukowe online dla każdego ucznia więcej » x
Zobacz » Artykuły » Artykuły
Pomoce naukowe online dla każdego ucznia

Pomoce naukowe online dla każdego ucznia

Żyjemy w czasach, w których Internet i urządzenia elektroniczne, takie jak laptop, tablet czy smartphone, które pozwalają na podłączenie się do sieci są w codziennym użyciu - zarówno przez dorosłych, młodzież, jak i dzieci. więcej »
Wonderland Festival - Baśniowe Kraje
Patronat CzasDzieci.pl

Wonderland Festival - Baśniowe Kraje

Festiwal stanowi edukacjno-artystyczny projekt skierowany do polskich i węgierskich dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i pedagogów, zachęcający do aktywnego udziału w tworzeniu oraz kultywowaniu kultury i sztuki obu narodów.
więcej »
Ferie z dzieckiem

Ferie z dzieckiem

Sprawdź, jak w łatwy sposób spakować siebie i dziecko. Spakowanie na ferie całej rodziny to nie lada wyzwanie. więcej »
Mia i Biały Lew
Patronat CzasDzieci.pl

Mia i Biały Lew

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa... więcej »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę. Warto więc, aby w takich momentach podziękować im za to kim dla nas są, za to jacy są i za to, że po prostu są. więcej »
Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Kiedy dwoje ludzi dowiaduje się, że na świat ma przyjść ich dziecko zaczynają istny szał zakupów. W sklepach z akcesoriami dla maluchów oferta jest tak bogata, że łatwo wydać fortunę. Tylko czy na pewno wszystko się przydaje? więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Mimo iż rośnie w Polsce rynek sprzedaży nowych samochodów, większość społeczeństwa szuka sobie auta na rynku wtórnym. Nie tylko przeglądając oferty sprzedaży w Polsce, ale też importując je z zagranicy. więcej »
5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

Dzieci uwielbiają słuchać historii swoich krewnych. Fascynują ich dawne zwyczaje, zabawne sytuacje z życia dziadków. Pytają skąd pochodzą i kto należy do ich drzewa genealogicznego. Cóż, opowieści wzmacniają więzi. Jak wpleść je w codzienność? Dowiedz się tego przy okazji święta
Dziadków. więcej »
Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Te pisane przez dzieci i te pisane przez... trochę starsze dzieci. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę.  

Ferie na Czasie

Warszawskie lodowiska

Warszawskie lodowiska

Póki zima trwa, korzystajcie z warszawskich lodowisk! Jest ich naprawdę sporo, a przy niektórych wstęp i wypożyczenie sprzętu bezpłatne.  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019