Poznań

Sekrety doliny Warty, czyli terenowa przygoda
Poznań Warsztaty 7–14 lat

Sekrety doliny Warty, czyli terenowa przygoda

Wpis archiwalny

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem Królowej rzek Wielkopolski – Warty. W trakcie zajęć na świeżym powietrzu poznamy niezwykłe nadwarciańskie cuda przyrody.

 

Trasa pieszej wędrówki będzie nas wiodła poprzez łąki, łęgi i liczne rozlewiska wodne zamieszkane przez różnorodne gatunki roślin i zwierząt. Poznamy ich niezwykłe przystosowania do życia w okresowo zalewanych rozlewiskach doliny Warty.  Po drodze spotkamy między innymi drapieżne rośliny -  pływacze oraz trzcinę pospolitą, która choć niepozorna, posiada wiele niezwykłych cech. Jeśli będziemy mieli szczęście, w sąsiedztwie rozlewisk spotkamy również ciekawe gatunki płazów gadów i ptaków. Wszystko to odbywać się będzie w sąsiedztwie Poznania – miasta, w którym wystarczy postawić parę kroków poza utartymi szlakami, by zetknąć się z dziką przyrodą.
 

Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzy w grupach liczących maksymalnie 12 osób. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi będziemy zachowywali 2-metrowe odstępy między uczestnikami/rodzinnymi grupami uczestników.
 

Bilety na zajęcia dostępne są on-line: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Miejsce wydarzenia:
Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46, Poznań
Organizator:

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań
tel.: 735 981 666

Wydarzenia w Poznaniu

Warto zobaczyć