Poznań

Dzienniki z Afryki - Rodzinne koncerty interaktywne

Pograjki. Podróże dookoła świata!

 

Pamiętacie zeszłoroczne odkrywanie tradycji Wielkopolski? Poznaliśmy muzykę i zwyczaje różnych regionów naszego województwa – Biskupizny, Kaliskiego, Regionu Kozła. Dobrze wiedzieć, jak ciekawe i różnorodne jest nasze najbliższe dziedzictwo!

 

W tym roku, dla odmiany, zapraszamy Was do wspólnego wyruszenia w drogę i odwiedzin odległych krain. Zainspirowani wielokulturowym dziedzictwem Poznania – a korzenie naszego miasta budowali Włosi, Grecy, Żydzi czy Romowie – od października 2019 do kwietnia 2020 będziemy zabierać Was  w muzyczną podróż.

 

 

W trakcie interaktywnych koncertów dla rodzin z dziećmi będziemy mieli okazje poznać zwyczaje muzyczne, tradycje i opowieści grup etnicznych z różnych regionów świata, każdorazowo szukając ich związków z lokalną historią Poznania. Koncerty są świetną okazją do spędzenia czasu ze sztuką, w rodzinnym gronie. W ich trakcie dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych.  Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą – będą mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

 

Partnerem cyklu Pograjki jest Mozaika.
Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 11:00 i 12:30 w Bramie Poznania. Na kolejne odsłony zapraszamy od stycznia 2020!

 

Więcej informacji tutaj

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć