Poznań » Wiadomości lokalne » Plany repertuarowe Teatru Animacji w sezonie 2019/2020

Plany repertuarowe Teatru Animacji w sezonie 2019/2020powiększ

Plany repertuarowe Teatru Animacji w sezonie 2019/2020

Plany repertuarowe Teatru Animacji w sezonie 2019/2020

 

Już w październiku we współpracy z Klubem Szyderców Bis ruszamy z cyklicznymi Ucztami Szyderców, czyli spotkaniem z kabaretem literackim z tradycjami sięgającymi przedwojnia, kiedy to w słynnej Kawiarni Pod Kaktusem na Placu Wolności funkcjonował Klub Szyderców. Spotkania odbywać się będą w kameralnej, kawiarnianej atmosferze, przy lampce wina i przekąsce. Publiczność będzie miała okazję posłuchać piosenek, dialogów i monologów powstałych zarówno lata temu, podczas złotej ery kabaretu literackiego, jak i współcześnie pisanych przez m.in. Przemysława Mazurka, Malinę Prześlugę, Bartłomieja Brede. Więcej informacji w załączniku z dokładnym opisem „Uczt”.

 

W listopadzie planujemy prapremierę sztuki ,,Halo Kosmos" autorstwa Maliny Prześlugi w reżyserii Julii Szmyt. Spektakl będzie drugim już w naszym repertuarze zmysłowiskiem,a więc wydarzeniem kierowanym przede wszystkim do odbiorców niewidzących i niedowidzących. Opowieść o przemiłej Stworce, która wyrusza w podróż po galaktyce, by odnaleźć utraconą rodzinę kierowana jest do dzieci powyżej piątego roku życia.

Pod koniec roku kalendarzowego będzie miała miejsce premiera w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Po raz kolejny na naszej scenie siły połączą reżyser Artur Romański i dramatopisarka Malina Prześluga. Sztuka ,,A morze nie" o przygodach zimowego bałwanka, który marzy, by przetrwać odwilż i towarzyszącego mu zgorzkniałego Marchewki doskonale, mamy nadzieję, wpasuje się w zimową aurę.

 

 

Pod koniec listopada kolejna edycja Festiwalu KONTEKSTY.

KONTEKSTY 9 / z j a w i s k a to dziewiąta edycja międzynarodowego festiwalu teatru formy, obiektu i ruchu dla młodych widzów. W ciągu czterech bardzo intensywnych festiwalowych dni, doświadczać będziemy wspólnie różnorodnych zjawisk teatralnych, natomiast wieczory wypełnią nam zjawiska muzyczne i dyskusje. Teatr Animacji – kontynuując kilkunastoletnią tradycję organizacji festiwalu KONTEKSTY, pragnie być blisko widza i zaskakiwać go na wielu poziomach. Teatr zawsze był miejscem spotkania, a festiwal daje okazję do tego, by był też przestrzenią do rozmowy o sztuce, życiu i potrzebach młodych widzów - o tym, co ich ciekawi i porusza. Tegoroczne propozycje prezentować będą różnorodność współczesnego teatru formy, tak, by zachęcić widzów do szukania własnej teatralnej ścieżki. Program festiwalu KONTEKSTY / z j a w i s k a opublikowany zostanie na początku października. Do zobaczenia!

 

Oprócz nowych propozycji na afisz po wakacyjnej przerwie powrócą spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które miały swoją premierę w poprzednich sezonach. Na afiszu nie zabraknie „Nowych szat króla”, „Baśni o trzech konikach”, „LABiryntu 2.0”, „Opowieści z niepamięci”, „Odlotu” czy dawno nie widzianych „Pór roku” i „A niech to gęś kopnie!” Oraz tytułów dla młodzieży i dorosłych: „Za-Polska”, „Miłość do trzech pomarańczy”, „Jungle people”, „Molier”. Zapraszamy także na teatralne spacery za kulisy teatru „Wszystko na pokaz”. Pierwszy w nowym sezonie już w sobotę 12 października o godzinie 12.00.

 

Dzięki wsparciu Miasta Poznania i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego możemy nadal realizować nasze plany edukacyjne. Warsztaty i premiery belferskie odbywają się także przy wsparciu merytorycznym Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Oto warsztaty, które będziemy realizować w tym sezonie:

 

  • 14 września, godz. 10:00-13:00 - warsztaty dla nauczycieli ze storytellingu do ,,Baśni o trzech konikach". Prowadzi Eva Rufo.
  • 28 września, godz. 10:00-13:00 - warsztaty krawieckie dla nauczycieli do ,,Nowych szat Króla". Prowadzi Kasia Ratić i Agata Drwięga.
  • 25 października, godz. 18:00 - premiera belferska ,,Opowieści z niepamięci”. Po spektaklu rozmowa z nauczycielami i prezentacja pakietu edukacyjnego.
  • 25 października, godz. 12:00-15:00 - warsztaty dla nauczycieli do ,,Opowieści z niepamięci".
  • 16 listopada, godz. 10:00-13:00 - warsztaty dla nauczycieli do ,,Odlotu”.

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Weekend atrakcji tuż przed wakacjami więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Plany repertuarowe Teatru Animacji w sezonie 2019/2020

Plany repertuarowe Teatru Animacji w sezonie 2019/2020

Sprawdźcie, co Teatr Animacja przygotował dla Was w nowym sezonie! więcej »
Weekend atrakcji tuż przed wakacjami

Weekend atrakcji tuż przed wakacjami

To już ostatni weekend przed zakończeniem roku szkolnego. W mieście z tej okazji pojawiło się sporo wydarzeń, które pomogą go uświetnić. Zdecydowanie jest w czym wybierać, więc na nudę nie będzie można narzekać. więcej »
Lato w mieście - przegląd ofert

Lato w mieście - przegląd ofert

Wielkie odliczanie do wakacji rozpoczęte. Wielu z Was zapewne wyjedzie w dalekie wojaże lub wybierze nieco bliższe destynacje. Dla tych, którzy spędzają całe lub część wakacji w mieście mamy kilka ciekawych propozycji, z których warto skorzystać. więcej »
Atrakcje na Dzień Dziecka

Atrakcje na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka za pasem. W mieście jak zwykle na tę okazję będzie mnóstwo okazji, by spędzić czas pomysłowo i radośnie. Atrakcji dla dzieci na pewno na ten czas nie zabraknie. więcej »
Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu

Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu

Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich cieszy się powodzeniem nie tylko wśród hodowców, czy miłośników zwierząt, ale także wśród rodzin z dziećmi ciekawych zobaczyć z bliska zwierzęta, których próżno szukać w mieście. więcej »
Moc atrakcji w ostatni weekend maja!

Moc atrakcji w ostatni weekend maja!

Ostatni weekend maja to święto wszystkich Mam. To idealna okazja, by spędzić ten czas rodzinnie i twórczo. W programie dnia oprócz wspólnych posiłków czy spacerów nie powinno zabraknąć miejsca dla form spędzania czasu w sposób kreatywny. więcej »
Bombowy weekend atrakcji

Bombowy weekend atrakcji

Maj nie rozpieszcza nas póki co dobra pogodą. To dobra okazja do tego, aby spędzić weekend na kreatywnych warsztatach, spotkaniach czy przedstawieniach. Nadchodzący weekend to także Noc Muzeów! więcej »
Weekend w mieście pełen atrakcji

Weekend w mieście pełen atrakcji

Brak planów na weekend? To świetnie! Wychodzimy Wam naprzeciw z wachlarzem propozycji. Poznań oferuje wiele zajęć, warsztatów i spotkań, w których warto uczestniczyć. więcej »
Kwietniowy weekend atrakcji

Kwietniowy weekend atrakcji

Nadchodzący weekend to istna bomba atrakcji dla dzieci i całych rodzin. W Poznaniu zdecydowanie będzie okazja do uczestnictwa w wielu aktywnościach i to z różnych dziedzin. Plastyka, muzyka czy może teatr? więcej »
Kreatywność, skupienie i intuicja. Brainy jest już w Poznaniu.

Kreatywność, skupienie i intuicja. Brainy jest już w Poznaniu.

Zastanawiasz się, jak wychować człowieka szczęśliwego, z silnym poczuciem własnej wartości? Jak skutecznie wspierać rozwój i mądrze stymulować, mając codzienne obowiązki i pracę? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019