Poznań

Spotkanie Rodziców-Korespondentów w Poznaniu

Spotkanie Rodziców-Korespondentów w Poznaniu

Aby tradycji stało się za dość po raz kolejny przybyliśmy do zaprzyjaźnionej kawiarni Family Cafe, aby świętować nasze kwartalne spotkanie. Tym razem jednak przyświecała nam pewna misja…

 

Śmiało można powiedzieć, że odkąd zaczęliśmy współpracę z Family Cafe staliśmy się tam stałymi bywalcami. Nasze kwartalne spotkania to już stały punkt w kalendarzu każdej z nas i swego rodzaju tradycja. To właśnie tam przy kawie, pysznym cieście przyrządzanym w otwartej kuchni na naszych oczach spędzamy mile chwile wymieniając się doświadczeniami i dzieląc obserwacjami. Dzieci zaś ten czas spędzają na beztroskich harcach w kolorowej sali ze zjeżdżalnią i masą zabawek “wpadając” do nas od czasu do czasu by spróbować łakoci lub napić się pysznego kompociku wprost ze słoika!

 

 

 

Tego dnia naszemu spotkaniu przyświecał szczytny cel. Jedna z naszych Korespondentek łącząc siły z Zaczytani.org postanowiła zorganizować punkty zbiórki książek dla małych pacjentów szpitali. Jednym z nich jest właśnie Family Cafe. Dlatego nasze spotkanie było świetną okazją do dorzucenia przysłowiowej “cegiełki” na rzecz tej niezwykłej akcji. I tak się stało! Trzeba przyznać, że akcja zdecydowanie nabiera tempa. Regał umieszczony w rogu sali aż ugina się pod ciężarem książek, co jest dowodem na to jak hojni i wielkoduszni są Poznaniacy. Oby tak dalej! Zakończenie akcji za miesiąc więc mocno trzymamy kciuki, że mieszkańcy miasta postarają się o to, aby ów podarków było jeszcze więcej!

 

 

 

Z biegiem czasu nasze spotkania stają się coraz bardziej owocne. Dzieciaki czują się już w kawiarni jak przysłowiowe “ryby w wodzie”, a nasze rozmowy dosłownie o wszystkim nie mają końca. Mnie zaś nic sprawia większej radości jak nagradzanie naszych Korespondentów za ich zaangażowanie w tworzenie treści portalu cyklicznymi prezentami, których ku mojej uciesze sukcesywnie przybywa. Co ciekawe, ostatnimi czasy do naszego grona dołączają także dumni mężowie naszych dzielnych Mam-Korespondentek, co czyni te spotkania jeszcze bardziej rodzinnymi :)

 

Jedno jest pewne - to piątkowe popołudnie w tym magicznym miejscu połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Misja pomocy małym pacjentom szpitali w naszym przypadku została wykonana, a cudowna atmosfera będąca zasługą naszych Korespondentek i ich pociech jak zwykle sprawiła, że w ten nieco chłodny wieczór jakoś tak się zrobiło cieplej na serduszku :)

 

Uwaga: zbiórka książek trwa do końca października. Liczymy na Was!


Więcej o akcji tutaj:
http://czasdzieci.pl/poznan/wydarzenia/id,777801c1.html

oraz

http://nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com/2015/08/zbiorka-ksiazek-na-rzecz-maych.html

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć