Poznań » Wiadomości lokalne » Rodzice piszą » Zajęcia umuzykalniające dla maluszków

Zajęcia umuzykalniające dla maluszkówpowiększ

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków

W środowe przedpołudnie wybrałam się z moim 4-ro miesięcznym synkiem Tymkiem na zajęcia umuzykalniające dla maluszków do Centrum Kreatywnego Rozwoju "Family Cafe". Było to nasze pierwsze spotkanie w tym miejscu z innymi maluszkami i ich mamami.

 

Zajęcia dla maluszków odbywały się w salce, w której znajdowało się wielkie lustro, duże piłki, pełno poduch do siedzenia - większe dzieci bardzo się tym wszystkim interesowały. Tymka zainteresowanie wzbudziło wielkie lustro, w którym się przeglądał.

 

Zajęcia prowadziła przesympatyczna p. Dorota Janusz - Certyfikowany Animator czasu wolnego dla dzieci metodą E.E. Gordona. Metoda ta polega na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu.

 

Tymek i inne dzieci bardzo żywo zareagowały na miły ton śpiewu p. Doroty i zaczęła się zabawa... Na początku zajęć śpiewaliśmy z dziećmi proste sylaby, aby maluszki poznały jak można tworzyć muzykę za pomocą głosu. Kolejnym etapem zajęć była nauka harmonijnego i rytmicznego poruszania się, aby dzieci mogły zrozumieć i poczuć rytm. Razem z dziećmi kładliśmy się na podłodze, skakaliśmy na piłkach. W ciągu 45 min zajęć było mnóstwo śpiewu, zabawy, śmiechu i wspólnego przytulania z maluszkami.

 

Rekomenduję udział w zajęciach umuzykalniających, bo dzięki takim zajęciom zwiększa się rozwój intelektualny dzieci. Było to bardzo miłe i pouczające spotkanie - polecam wszystkim rodzicom.

 

                                                                                        Mama Tymusia


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Przyszłe mamy w Poznaniu - gdzie i u kogo znajdą... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice piszą
Zajęcia umuzykalniające dla maluszków

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków

W środowe przedpołudnie wybrałam się z moim 4-ro miesięcznym synkiem Tymkiem na zajęcia umuzykalniające dla maluszków do Centrum Kreatywnego Rozwoju "Family Cafe". Było to nasze pierwsze spotkanie w tym miejscu z innymi maluszkami i ich mamami. więcej »
Przyszłe mamy w Poznaniu - gdzie i u kogo znajdą wsparcie

Przyszłe mamy w Poznaniu - gdzie i u kogo znajdą wsparcie

Ciąża to radosny czas oczekiwania na narodziny maluszka, ale również czas pełen pytań i obaw. Zwłaszcza, gdy kobieta spodziewa się pierwszego dziecka - nie wie co ją czeka, jak zmieni się jej ciało i czy poradzi sobie z opieką nad noworodkiem. więcej »
Mamy z Poznania zapraszają na spacer

Mamy z Poznania zapraszają na spacer

Dwie z naszych wspaniałych mam – korespondentek opowiedziały nam o swoich ulubionych miejscach w Poznaniu. A Wy, gdzie najchętniej spędzacie czas ze swymi dziećmi? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019