Poznań » Wiadomości lokalne » Rodzice piszą » Mamy z Poznania zapraszają na spacer

Mamy z Poznania zapraszają na spacerpowiększ

Mamy z Poznania zapraszają na spacer

Dwie z naszych wspaniałych mam – korespondentek opowiedziały nam o swoich ulubionych miejscach w Poznaniu. Jeśli Wy też kochacie Poznań i macie ochotę dzielić się swoimi opiniami i relacjami  z innymi rodzicami, zachęcamy do udziału w naszym projekcie. Szczegóły znajdziecie tutaj.

 

Marta Wojtysiak. Pełna energii mama trójki cudownych dzieci: Stasia (6 lat), Emila (4,5 roku) oraz Róży (prawie rok). Z zawodu księgowa,od kilku lat zafascynowana wczesną edukacją. Razem z synami uczestniczy w warsztatach naukowych.(np. w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego). Lubi spędzać czas  z dziećmi grając w szachy oraz gry planszowe. Jak mówi Pani Marta, Staś to mały eksperymentator, Emil – gaduła, który uwielbia świat teatru i kina, z kolei Róża kocha pływanie! Pani Marta w wolnym czasie prowadzi blog, uczestniczy w warsztatach z gotowania, pichci i czyta książki.

 

 

Ania Gawrońska. Przesympatyczna i bardzo aktywna mama dwójki urwisów: Dawidka (4 lata) oraz Adasia (4 miesiące). Uzależnieniem od książek zdążyła już zarazić starszego syna – czytają dosłownie wszędzie. Ulubionymi książkami Dawidka są te przygodowe, o piratach, a także o gadach. Całą rodziną (wraz z tatą Andrzejem) z wielkim zaangażowaniem biorą udział w różnych wydarzeniach dla rodzin z dziećmi.  Odkrywają  miejsca przyjazne rodzicom i przede wszystkim dzieciom. Pani Ania jest kopalnią wiedzy na temat miejsc i wydarzeń dla małych i dużych dzieci.Wie, gdzie warto zjeść z maluchami, gdzie można się wybiegać i jakie imprezy sprawią największą radość dzieciom. Chętnie dzieli się tą wiedzą ze znajomymi.

 

1. Malta - miejsce zabawy, relaksu i sportu

 

Chyba wszystkie mamy z Poznania znają Jezioro Maltańskie.  Ten popularny kompleks rekreacyjno-sportowy pełen jest atrakcji dla dzieci i dorosłych. Miejsce to sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, jest idealne na wspólny spacer, wyprawę rowerową czy jazdę na rolkach. Tutaj odbywają się również Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie oraz spektakle Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. W sezonie letnim można korzystać z kąpieliska z wyodrębnionym brodzikiem dla dzieci czy urządzić rodzinny piknik na trawie. W okresie zimowym na zachodnim brzegu jeziora czynne jest lodowisko . Poza tym znajduje się tam sztuczny stok narciarski, oferujący również zjazdy na pontonach, obok tor saneczkowy i kolejka górska,  zapewniające niesamowite wrażenia. Dzieci mogą pobawić się na drewnianym placu zabaw, sprawdzić się w parku linowym czy zagrać w mini golfa.Wokół jeziora nieustannie kursują rolkarze oraz rowerzyści. Przy południowo-zachodnim krańcu Jeziora Maltańskiego zlokalizowany jest Poznański Węzeł Rowerowy. Dojazd zapewniają drogi rowerowe z wszystkich kierunków. W zachodniej części jeziora znajduje się największa w Poznaniu fontanna ufundowana dla upamiętnienia 750. rocznicy założenia miasta.  Wzdłuż północnego brzegu jeziora przebiega trasa wąskotorowej Kolejki Parkowej Maltanka. Jadąc kolejką po drodze mijamy Termy Maltańskie, gdzie znajduje się sporo zjeżdżalni i rur, baseny na zewnątrz i w środku. W tych solankowych wykorzystywana jest woda z odwiertów z głębokości ponad 1300 metrów. Maltanka swój ostatni przystanek – Zwierzyniec – ma przed Wielkopolskim Parkiem Zoologicznym. W Nowym Zoo największym zainteresowaniem cieszą się Pawilon Owadów z Motylarnią oraz słoniarnia, która jest jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Oprócz tygrysów, nosorożców, i żyraf warto także zobaczyć tutaj jedyne w Europie jelenie baweańskie, mrówkojady i lemury. 

 

2. Stare Zoo - zabawa i edukacja

 

Stare Zoo znajduje się przy ul. Zwierzynieckiej, w centrum Poznania i jest idealnym miejscem na spacer z dziećmi. Wstęp na jego teren jest bezpłatny, ponieważ pełni on funkcje parku. Można tam przychodzić codziennie, także w niedziele i święta. Zwierzęta, które tam spotkamy to m.in. kozy, osły, lamy, małpki, gady (w płatnym pawilonie zwierząt zmiennocieplnych), płazy czy ptaki. Wielką frajdę sprawia dzieciom karmienie specjalnym pokarmem ryb. Do dyspozycji najmłodszych jest również  plac zabaw. Stare Zoo to miejsce dla rodzin z dziećmi, pozwala bowiem na połączenie edukacji z zabawą.
 

3. Cytadela - historia, przyroda i relaks

 

Największy park Poznania, codziennie odwiedzany przez wielu poznaniaków. Oprócz historii, której jest świadectwem, Cytadela oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Piękne alejki, dwa place zabaw czy Muzeum Uzbrojenia to tylko niektóre z nich. Mamy często spotykają się tam na wspólne spacery czy piknikowanie. Cytadela zajmuje rozległe tereny, jest urzekająca i doskonała na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

 

4. Park Sołacki - piękno i spokój

 

Park Sołacki to zdecydowanie najpiękniejszy park Poznania i enklawa spokoju. Niesamowity klimat i zachwycające otoczenie zachęcają do odpoczynku. Dzieci z wielką radością i okrzykami zachwytu karmią kaczki, zamieszkujące tamtejsze stawy. Zadbane ławeczki i latarnie nadają temu miejscu swoisty urok. Droga pieszo-rowerowa pozwala na poprawę kondycji, a mieszczący się tam plac zabaw jest dla naszych milusińskich okazją do wspaniałej zabawy.

 

5. Ogród Botaniczny - oaza zieleni

 

Botanik to ulubione miejsce dzieci, a także dorosłych, ceniących spokój i ciszę. Dostępny jest nieodpłatnie od maja do października dla wszystkich chętnych. Na powierzchni 22 ha znajduje się ponad 7 tysięcy gatunków i odmian roślin z całego świata. Warto się tam wybrać, zwłaszcza w okresie kwitnienia, by podziwiać niesamowite okazy. Dzieci chętnie chodzą po skałkach, w stworzonym tam alpinarium. Spacerując po Botaniku możemy się wyciszyć i miło spędzić czas.  

 

 

 

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Zajęcia umuzykalniające dla maluszków więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice piszą
Zajęcia umuzykalniające dla maluszków

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków

W środowe przedpołudnie wybrałam się z moim 4-ro miesięcznym synkiem Tymkiem na zajęcia umuzykalniające dla maluszków do Centrum Kreatywnego Rozwoju "Family Cafe". Było to nasze pierwsze spotkanie w tym miejscu z innymi maluszkami i ich mamami. więcej »
Przyszłe mamy w Poznaniu - gdzie i u kogo znajdą wsparcie

Przyszłe mamy w Poznaniu - gdzie i u kogo znajdą wsparcie

Ciąża to radosny czas oczekiwania na narodziny maluszka, ale również czas pełen pytań i obaw. Zwłaszcza, gdy kobieta spodziewa się pierwszego dziecka - nie wie co ją czeka, jak zmieni się jej ciało i czy poradzi sobie z opieką nad noworodkiem. więcej »
Mamy z Poznania zapraszają na spacer

Mamy z Poznania zapraszają na spacer

Dwie z naszych wspaniałych mam – korespondentek opowiedziały nam o swoich ulubionych miejscach w Poznaniu. A Wy, gdzie najchętniej spędzacie czas ze swymi dziećmi? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

mocjonująca rywalizacja na krętych torach w malowniczym otoczeniu błękitnego nieba i śnieżnobiałych chmur, niebezpieczny wyścig na zalanym...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019