Warszawa

Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

 

Przygotuj się do trzecioteściku!

 

Dane techniczne:

Gra: plansza, 50 kart, 5 pionków, kostka

Format książki: 23,5 x 22,0 cm

Liczba stron: 32

Grupa docelowa: 7-9

Termin wydania: luty 2015 r.

 

Informacje o książce:

Szkolny omnibus to książka i gra łączące zabawę z nauką i systematyzacją

wiedzy zdobytej w ciągu pierwszych trzech lat nauki w szkole podstawowej.

Zestaw jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania i jednocześnie

sprawdzianem przygotowującym do przeprowadzanego w szkołach trzecioteściku.

 

GRA łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, bawi, uczy, systematyzuje zdobyte

wiadomości. Może być miłym sposobem na wspólne spędzanie czasu z domownikami lub rówieśnikami. Jest również wskaźnikiem mocnych i słabszych stron dziecka, tego, co potrafi, i tego, nad czym musi popracować.

 

KSIĄŻKA zawiera informacje dotyczące wymagań edukacyjnych dla ucznia kończącego trzecią klasę szkoły podstawowej, powtórkę wiadomości pierwszego etapu edukacyjnego oraz odpowiedzi na pytania zawarte w kartach do gry. Może funkcjonować osobno, bez gry, pełniąc funkcję repetytorium wiedzy. W połączeniu z grą planszową nabywa waloru zabawowego.

 

Ze Szkolnego omnibusa można korzystać na wiele sposobów: w domu, w szkole, podczas zajęć wyrównawczych, zajęć świetlicowych, jako przygotowanie do szkolnych konkursów wiedzy. Dzięki Szkolnemu omnibusowi dziecko może samodzielnie ćwiczyć i utrwalać zdobytą w szkole wiedzę, a także przygotowywać się do rozpoczęcia nauki w kolejnej klasie. A rodzice podczas wspólnej zabawy mogą sprawdzić umiejętności i postępy swoich pociech.

 

Zalety:

  • zadania zawarte w grze i książce są przygotowane zgodne z podstawą programową i dotyczą 5 edukacji: polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, społecznej i muzycznej.
  • książka i gra pozwalające na naukę przez zabawę i utrwalanie wiedzy zdobytej przez dzieci w pierwszych latach nauki w szkole
  • zestaw stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej!
  • zestaw pozwala na szybką ocenę poziomu wiedzy dzieci oraz zdobytych przez nie podczas nauki umiejętności.
  • zestaw przygotowuje do przeprowadzanych w szkołach trzecioteścików!
  • pomoc w samodzielnej nauce dziecka
  • kształtuje umiejętność posługiwania się praktycznymi wiadomościami
  • nauka przez zabawę
  • poręczny format pudełka, dzięki któremu zestaw można zabrać np. w podróż
  • atrakcyjna cena

 

Recenzja:

 

Ostatnio hitem dla mnie okazał się zestaw edukacyjny Szkolny omnibus. Jest to zestaw zawierający książkę i grę, przeznaczony dla dzieci od 7 lat. Wymagana liczba graczy - od 2 do 5. Gra jest świetnym przygotowaniem do testu trzecioklasisty. Książka pozwala na uporządkowanie wiedzy, którą dzieci nabywają w pierwszych trzech latach nauki w szkole podstawowej. Dlaczego warto sięgnąć po ten zestaw? Po to, by usystematyzować swoją wiedzę, przygotować się do testu trzecioklasisty, a także dlatego, że jest to świetny sposób na spędzanie czasu z rodziną, kolegami. Bardzo podoba mi się to, jak zestaw został skonstruowany - jest podzielony na edukację: polonistyczną, przyrodniczą, matematyczną, społeczną i muzyczną. Dzieci chętnie po nią sięgają w szkole, ale również w domu. Książka pozwala dziecku na samodzielne powtarzanie wiedzy, a gra ćwiczy umiejętności zdobyte dotychczas. Okazuje się, że przez zabawę z dzieckiem można sprawdzić co już umie, a nad czym trzeba popracować. To na pewno dużo ciekawszy sposób niż kolejne nudne karty pracy. Moje dzieci były zachwycone!

 

Maja Nowaczyk
Nauczyciel

 W dniach 24.02 - 11.03 możecie wygrać jedną z powyższych gier w naszym konkursie "Wiedza - moja pasja"!

 

Zobacz Więcej!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć