Warszawa

Seria Poznaję... (książka + gra)

Gra i książka pomaga poznać nasz kraj począwszy od nazw miast, rzek, potraw, po nazwiska wybitnych Polaków. 

 

W serii znajdują się 4 tytuły:

 

Poznaję Polskę (książka + gra)

 

Recenzja:
Pozycja zawiera książkę i grę edukacyjną pod tym samym tytułem. Dedykowana jest dzieciom od 7 lat. Do udziału w grze zaprasza nas Kuba.


Polega na przejściu wyznaczoną trasą przez całą Polskę, od gór do morza. Gra zawiera Karty Ruchu i Pytania orła Mieszka. Gracze poruszają się pionkami – rzucając kostką wg informacji przeczytanych na kartach. Odpowiedzi na pytania znajdziemy w książce.


Gra i książka pomaga poznać nasz kraj począwszy od nazw miast, rzek, potraw, po nazwiska wybitnych Polaków. Nasze dziecko w książeczce pozna godło, zaznaczy na mapie miasta które kiedyś były stolicami Polski, posegreguje szczyty gór od najmniejszego do największego. Ciekawym ćwiczeniem jest wymienienie 10 polskich miast na literę „K”. Autorzy w książce przygotowali również coś z malarstwa. Dziecko może ozdobić ramę obrazu Jana Matejki. Przed wyjazdem na wakacje znajdziemy list napisany przez Kubę, który trzeba uzupełnić brakującymi słowami. Uczestnik otrzymuje Dyplom Mistrza Wiedzy o Polsce.


Serdecznie polecam tę pozycję. Idealny prezent, który można zabrać na wyjazd wakacyjny.

Mama Kasia

 

Poznaję zegar (książka + gra)

 

Dane techniczne:

Format książki: 23,5 x 22, 0 cm

Liczba stron: 32

Informacje o cyklu:

Poznaję. to kolejne, po "Gram w." zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 6-8-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje umiejętności. Nie ma tu czasu na nudę. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość.

 

Recenzja:

Gra "Poznaję zegar" zawiera:
- tarczę zegarową ze wskazówkami,
- kolorową planszę, po której poruszają się pionki
- pionki i kostkę
- karty godzin i karty ruchu.


Zegar i główna plansza wykonane zostały z mocnej tektury. Są one ozdobione wizerunkami różnych postaci: zegar – obrazkiem Kuby (syn autora), plansza – rysunkami osób wykonujących różne zawody, co dodatkowo może inspirować rodzica do snucia w czasie gry własnych historii. Zegar i plansza są kolorowe i ładne. Zachęcają do gry.


Gra jest prosta. Zarówno jej wersja łatwiejsza, jak i trudniejsza są bardzo przystępnie wytłumaczone. W czasie gry uczestnik musi wielokrotnie odgadywać i ustawiać odpowiednie godziny, co bez wątpienia sprzyja szybkiej nauce posługiwania się zegarem. A czas przy grze płynie szybko i miło!


Do gry dołączona jest też książeczka. Jest w niej trochę do poczytania, trochę do odgadywania, zakreślania, czy wpisywania. Zadania są bardzo zróżnicowane i atrakcyjne dla dzieci. Bardzo polecam!

Anna Kowalska
Rodzic

 

Poznaję zwierzęta (książka + gra)

Dane techniczne:

Format książki: 23,5 x 22,0 cm

Liczba stron: 32

Grupa docelowa: 4-5

Termin wydania: luty 2015 r.

Informacje o książce:

Poznaję zwierzęta to zestaw edukacyjny przeznaczony dla dzieci 4-5-letnich.
Składa się z książki z ćwiczeniami, będącymi uzupełnieniem edukacji przedszkolnej. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość. Doskonałe w edukacji domowej. W Poznaję zwierzęta dziecko razem z sympatycznymi bohaterami, Krzysiem i wróbelkiem Felkiem, wybiera się do zoo i tam poznaje różne zwierzęta - ich budowę, zwyczaje. Podczas ćwiczeń wykorzystuje umiejętności z różnych dziedzin - liczenia, czytania, pisania,
spostrzegawczości, logicznego myślenia. Choć książka zawiera ćwiczenia, to dzięki ciekawej narracji nie ma ona charakteru stricte szkolnego, co ułatwia naukę przez zabawę.

 

Recenzja:

Zestaw edukacyjny Poznaję zwierzęta to wspaniała pomoc dydaktyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wspólnie z Krzysiem i wróbelkiem Felkiem „mali odkrywcy” nie tylko poznają egzotyczne zwierzęta mieszkające w zoo, ich zwyczaje i budowę, ale również będą się znakomicie bawili!


Oprócz rewelacyjnej gry w zestawie znajduje się również książka, a właściwie wspaniały, kolorowy zeszyt ćwiczeń, w którym maluch wykonując różne ciekawe zadania, doskonali tak ważne w późniejszej edukacji umiejętności: liczenia, czytania, pisania, ale również spostrzegawczość i logiczne myślenie. Ten wspaniały zestaw to również znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi.


Na uwagę zasługuje również piękne i staranne wydanie tego fantastycznego zestawu. Oryginalna grafika, kolorowe karty oraz interesujące i niemonotonne ćwiczenia sprawiają, że dzieci i rodzice na pewno nie będą się nudzili.

 

Polecam tę wspaniałą pomoc dydaktyczną wszystkim rodzicom, którym leży na sercu dobro dziecka i odkrywanie potencjału swojej pociechy!

 

Beata Dziąbek
Bibliotekarz

 

Poznaję człowieka (książka + gra)

Dane techniczne:

Format książki: 23,5 x 22, 0 cm

Liczba stron: 32

Grupa docelowa: 6-8

Termin wydania: luty 2015 r.

Informacje o książce:

Poznaję człowieka to zestaw edukacyjny przeznaczony dla dzieci 6-8-letnich.
Składa się z książki z ćwiczeniami, będącymi uzupełnieniem edukacji wczesnoszkolnej, oraz gry tematycznej. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość. Doskonałe w edukacji domowej. W Poznaję człowieka dziecko razem z sympatycznymi bohaterami, Natalką i doktor Igiełką, poznaje ciało człowieka, to jak ono funkcjonuje oraz uczy się, jak o nie dbać. Ćwiczenia zaproponowane w książce nie polegają tylko na wypełnieniu zadań, ale często angażują wszystkie zmysły dziecka, podając również pomysły na ciekawe zabawy. Choć książka zawiera ćwiczenia, to dzięki interesującej narracji nie ma ona charakteru stricte szkolnego, co ułatwia naukę przez zabawę.

 

Zalety:

  • nowość na rynku książek dla dzieci
  • atrakcyjne ćwiczenia
  • nauka przez zabawę
  • dostosowane do możliwości poznawczych dziecka
  • dziecięcy bohater prowadzący
  • poręczny format pudełka, dzięki któremu zestaw można zabrać ze sobą w podróż

 


W dniach 24.02 - 11.03 możecie wygrać jedną z powyższych gier w naszym konkursie "Wiedza - moja pasja"!

 

Zobacz Więcej!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć