W domu z dzieckiem » Multimedia » Programy edukacyjne » Seria Poznaję... (książka + gra)

Seria Poznaję... (książka + gra)

 

W serii znajdują się 4 tytuły:

 

Poznaję Polskę (książka + gra)

 

Recenzja:
Pozycja zawiera książkę i grę edukacyjną pod tym samym tytułem. Dedykowana jest dzieciom od 7 lat. Do udziału w grze zaprasza nas Kuba.


Polega na przejściu wyznaczoną trasą przez całą Polskę, od gór do morza. Gra zawiera Karty Ruchu i Pytania orła Mieszka. Gracze poruszają się pionkami – rzucając kostką wg informacji przeczytanych na kartach. Odpowiedzi na pytania znajdziemy w książce.


Gra i książka pomaga poznać nasz kraj począwszy od nazw miast, rzek, potraw, po nazwiska wybitnych Polaków. Nasze dziecko w książeczce pozna godło, zaznaczy na mapie miasta które kiedyś były stolicami Polski, posegreguje szczyty gór od najmniejszego do największego. Ciekawym ćwiczeniem jest wymienienie 10 polskich miast na literę „K”. Autorzy w książce przygotowali również coś z malarstwa. Dziecko może ozdobić ramę obrazu Jana Matejki. Przed wyjazdem na wakacje znajdziemy list napisany przez Kubę, który trzeba uzupełnić brakującymi słowami. Uczestnik otrzymuje Dyplom Mistrza Wiedzy o Polsce.


Serdecznie polecam tę pozycję. Idealny prezent, który można zabrać na wyjazd wakacyjny.

Mama Kasia

 

Poznaję zegar (książka + gra)

 

Dane techniczne:

Format książki: 23,5 x 22, 0 cm

Liczba stron: 32

Informacje o cyklu:

Poznaję. to kolejne, po "Gram w." zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 6-8-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje umiejętności. Nie ma tu czasu na nudę. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość.

 

Recenzja:

Gra "Poznaję zegar" zawiera:
- tarczę zegarową ze wskazówkami,
- kolorową planszę, po której poruszają się pionki
- pionki i kostkę
- karty godzin i karty ruchu.


Zegar i główna plansza wykonane zostały z mocnej tektury. Są one ozdobione wizerunkami różnych postaci: zegar – obrazkiem Kuby (syn autora), plansza – rysunkami osób wykonujących różne zawody, co dodatkowo może inspirować rodzica do snucia w czasie gry własnych historii. Zegar i plansza są kolorowe i ładne. Zachęcają do gry.


Gra jest prosta. Zarówno jej wersja łatwiejsza, jak i trudniejsza są bardzo przystępnie wytłumaczone. W czasie gry uczestnik musi wielokrotnie odgadywać i ustawiać odpowiednie godziny, co bez wątpienia sprzyja szybkiej nauce posługiwania się zegarem. A czas przy grze płynie szybko i miło!


Do gry dołączona jest też książeczka. Jest w niej trochę do poczytania, trochę do odgadywania, zakreślania, czy wpisywania. Zadania są bardzo zróżnicowane i atrakcyjne dla dzieci. Bardzo polecam!

Anna Kowalska
Rodzic

 

Poznaję zwierzęta (książka + gra)

Dane techniczne:

Format książki: 23,5 x 22,0 cm

Liczba stron: 32

Grupa docelowa: 4-5

Termin wydania: luty 2015 r.

Informacje o książce:

Poznaję zwierzęta to zestaw edukacyjny przeznaczony dla dzieci 4-5-letnich.
Składa się z książki z ćwiczeniami, będącymi uzupełnieniem edukacji przedszkolnej. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość. Doskonałe w edukacji domowej. W Poznaję zwierzęta dziecko razem z sympatycznymi bohaterami, Krzysiem i wróbelkiem Felkiem, wybiera się do zoo i tam poznaje różne zwierzęta - ich budowę, zwyczaje. Podczas ćwiczeń wykorzystuje umiejętności z różnych dziedzin - liczenia, czytania, pisania,
spostrzegawczości, logicznego myślenia. Choć książka zawiera ćwiczenia, to dzięki ciekawej narracji nie ma ona charakteru stricte szkolnego, co ułatwia naukę przez zabawę.

 

Recenzja:

Zestaw edukacyjny Poznaję zwierzęta to wspaniała pomoc dydaktyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wspólnie z Krzysiem i wróbelkiem Felkiem „mali odkrywcy” nie tylko poznają egzotyczne zwierzęta mieszkające w zoo, ich zwyczaje i budowę, ale również będą się znakomicie bawili!


Oprócz rewelacyjnej gry w zestawie znajduje się również książka, a właściwie wspaniały, kolorowy zeszyt ćwiczeń, w którym maluch wykonując różne ciekawe zadania, doskonali tak ważne w późniejszej edukacji umiejętności: liczenia, czytania, pisania, ale również spostrzegawczość i logiczne myślenie. Ten wspaniały zestaw to również znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi.


Na uwagę zasługuje również piękne i staranne wydanie tego fantastycznego zestawu. Oryginalna grafika, kolorowe karty oraz interesujące i niemonotonne ćwiczenia sprawiają, że dzieci i rodzice na pewno nie będą się nudzili.

 

Polecam tę wspaniałą pomoc dydaktyczną wszystkim rodzicom, którym leży na sercu dobro dziecka i odkrywanie potencjału swojej pociechy!

 

Beata Dziąbek
Bibliotekarz

 

Poznaję człowieka (książka + gra)

Dane techniczne:

Format książki: 23,5 x 22, 0 cm

Liczba stron: 32

Grupa docelowa: 6-8

Termin wydania: luty 2015 r.

Informacje o książce:

Poznaję człowieka to zestaw edukacyjny przeznaczony dla dzieci 6-8-letnich.
Składa się z książki z ćwiczeniami, będącymi uzupełnieniem edukacji wczesnoszkolnej, oraz gry tematycznej. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość. Doskonałe w edukacji domowej. W Poznaję człowieka dziecko razem z sympatycznymi bohaterami, Natalką i doktor Igiełką, poznaje ciało człowieka, to jak ono funkcjonuje oraz uczy się, jak o nie dbać. Ćwiczenia zaproponowane w książce nie polegają tylko na wypełnieniu zadań, ale często angażują wszystkie zmysły dziecka, podając również pomysły na ciekawe zabawy. Choć książka zawiera ćwiczenia, to dzięki interesującej narracji nie ma ona charakteru stricte szkolnego, co ułatwia naukę przez zabawę.

 

Zalety:

  • nowość na rynku książek dla dzieci
  • atrakcyjne ćwiczenia
  • nauka przez zabawę
  • dostosowane do możliwości poznawczych dziecka
  • dziecięcy bohater prowadzący
  • poręczny format pudełka, dzięki któremu zestaw można zabrać ze sobą w podróż

 


W dniach 24.02 - 11.03 możecie wygrać jedną z powyższych gier w naszym konkursie "Wiedza - moja pasja"!

 

Zobacz Więcej!


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Professor Why: Chemia więcej » x
Zobacz » Multimedia » Programy edukacyjne
Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

"Szkolny omnibus" to książka i gra łączące zabawę z nauką i systematyzacją wiedzy zdobytej w ciągu pierwszych trzech lat nauki w szkole podstawowej. Zestaw jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania i jednocześnie sprawdzianem przygotowującym do przeprowadzanego w szkołach trzecioteściku. więcej »
Seria Poznaję... (książka + gra)

Seria Poznaję... (książka + gra)

Poznaję. to kolejne, po "Gram w." zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 6-8-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym
uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje
umiejętności. więcej »
Professor Why: Chemia

Professor Why: Chemia

Dzieci od 8 lat
Zbieramy punkty, by wypełnić misję, rywalizujemy i dobrze się bawimy. Chemia to nauka ściśle fajna - przekonaj się sam!
więcej »
Morska opowieść

Morska opowieść

Dzieci do 3 roku
Noworodek widzi świat inaczej - jak przez zmrożoną szybę - wyraźniej zauważa przedmioty znajdujące się w odległości 20-30 cm. Początkowo dzieci nie rozróżniają kolorów i najlepiej widzą zestawienia kontrastowe czerni i bieli. więcej »
Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

"Rybka MiniMini poznaje świat – zabawki" to szereg gier i zabaw mających na celu mądre, bezpieczne i ciekawe zorganizowanie czasu dziecka. więcej »
Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Dzieci 4 - 7 lat
Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. więcej »
Akademia umysłu

Akademia umysłu

Wymarzony prezent dziecka – modna zabawka. Wymarzony prezent rodzica – zabawka edukacyjna. Wydawać by się mogło, że jednym podarunkiem nie da się uszczęśliwić w tej kwestii i rodziców i dzieci... więcej »
Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Dzieci 6 - 9 lat
Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. więcej »
Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Dzieci 5 - 7 lat
Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili! więcej »
DRZWI - Składanki terapeutyczne
Patronat CzasDzieci.pl

DRZWI - Składanki terapeutyczne

Dzieci 5 - 7 lat
Celem pracy ze składankami terapeutycznymi jest ćwiczenie umiejętności płynnego i bezbłędnego czytania oraz poprawnego zapisywania przeczytanych wyrazów. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Smartfony i tablety - szansa czy zagrożenie?

Smartfony i tablety - szansa czy zagrożenie?

Wchodząc w XXI wiek zaczęliśmy się stawać pokoleniem coraz bardziej informatycznym. Czy nowinki technologiczne są szansą czy zagrożeniem...  
Dzieciństwo w obiektywie - Michelle

Dzieciństwo w obiektywie - Michelle

Michelle, jest jak każda inna matka, która uwielbia prowadzić bloga o życiu swojej rodziny, a szczególnie swoich dzieci na swoim blogu...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019