W domu z dzieckiem » Multimedia » Programy edukacyjne » Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKApowiększ

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Dzieci 6 - 9 lat

Unikalna książeczka z ciekawostkami i wciągającymi zagadkami dla dzieci

 

W SuperQuizie POLSKA znajdziesz:

  • ciekawostki geograficzne i przyrodnicze
  • najciekawsze wydarzenia historyczne
  • wiadomości o miastach i regionach
  • informacje o wybitnych, inspirujących Polakach

 

SuperQuiz POLSKA to niezbędnik każdego ucznia i młodego podróżnika. Z jego pomocą dziecko uzupełni wiadomości zdobyte w szkole i zdobędzie wiedzę na temat polskiej historii, geografii i zwyczajów oraz wybitnych Polaków.

 

Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. Mali podróżnicy dowiedzą się z SuperQuizu m.in. jakie polskie jezioro jest największe a jaki szczyt najwyższy, gdzie w Polsce można zobaczyć aż 17 gatunków nietoperzy, ile żubrów zostało w naszym kraju i gdzie można je spotkać, skąd się wzięła nazwa ryś. Dzieci odkryją tajemnice polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi i innych. Poznają polskie legendy, tradycje a także najpopularniejsze style architektoniczne. Zainteresowani historią odbędą podróż po dziejach Polski od czasów Mieszka I aż po pierwsze wolne wybory w 1989 roku. Dowiedzą się, jak wyglądało życie najbardziej znanych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie czy Jana Pawła II.

 

Na rewersach umieszczono ponad 150 pytań do tekstów w formie quizów. Interesujące zagadki i zaskakujące odpowiedzi sprawią, że nauka stanie się pasjonującą zabawą. Kapitan Nauka wciągnie w fascynujący świat poszerzania wiedzy wszystkie dzieci, nawet te mniej zainteresowane uczeniem się!

 

SuperQuiz POLSKA sprawdzi się podczas spotkań z kolegami, na imprezach rodzinnych oraz w indywidualnej zabawie. Książeczkę można zabrać na spacer lub w podróż – jest doskonałym pomysłem na połączenie zabawy z edukacją w każdej wolnej chwili!

 

W książeczce:

  • kolorowe zdjęcia i ilustracje
  • interesujące zagadki
  • zaskakujące odpowiedzi
  • wciągające opowieści o Polsce

 

Więcej na stronie www.kapitannauka.pl

 

Recenzje:

 

W bardzo ciekawy sposób została tu połączona nauka z zabawą. Krótki, zwięzły tekst zawiera informacje o miastach, rzekach, regionach, wydarzeniach historycznych i wybitnych Polakach. Przy każdym tekście są zamieszczone zdjęcia, przez co łączą się one w jedną całość z tekstem. Do każdej opisanej informacji na odwrotnej stronie są ułożone pytania w postaci quizu. Dodam tylko, że pytania są bardzo dobrze sformułowane. Odpowiadając na nie, dzieci dodatkowo utrwalają sobie wiadomości. Poprzez połączenie stron tak jak w kołonotatniku możliwe jest pozostawienie książeczki otwartej na stronie, do której chcemy powrócić. Książeczka ta jest małego formatu i nie zajmuje dużo miejsca w plecaku lub torbie, co często ma duże znaczenie, gdy się wybieramy w podróż. Jeżeli jest to tylko możliwe to zachęcam, aby taką książeczkę zabrać ze sobą w dorgę.

mama Marzanna

 

*  *  *

 

Wiedza w pigułce
"Mamo - zobacz, tu są bardzo mądre rzeczy!" To pierwsze słowa mojego 8-latka po przeglądnięciu SuperQuizu POLSKA. "Tyle różnych zagadek! A wiesz, że nawet jest Maczuga Herkulesa? (akurat niedawno byliśmy właśnie w Ojcowie i pamiętał też, że tam żyje wiele gatunków nietoperzy). O Wawelu i Smoczej Jamie też jest!"
Te i wiele, wiele innych ciekawostek znajdziemy w tej pozycji. Wygląda nieco niepozornie - plik cienkich tekturek, spiętych jak w kołonotatniku. Z jednej strony mamy informacje na dany temat wraz ze zdjęciem, a na odwrocie każdej karty znajdują się 3 pytania testowe, które umożliwią sprawdzenie dopiero co nabytej (lub też posiadanej) wiedzy. Lecz właśnie ta forma zasługuje na uznanie - jest wygodna, poręczna i wszędzie można quiz zabrać ze sobą! Ilość informacji wydaje mi się całkowicie wystarczająca i może stanowić bazę, przecież zawsze można sięgnąć głębiej! A dzięki tej pozycji dziecko pozna lepiej swoją ojczyznę, bo niestety często jest tak, że dzieci były na wakacjach nawet w odległych krajach, a nie mają pojęcia, jak wyglądają nasze zakątki.
Podsumowując, moim zdaniem, SuperQuiz Polska jest genialną propozycją dla naszych ciekawskich milusińskich i wytchnieniem dla rodziców. Rozbudzi ich ciekawość świata i dużo nauczy poprzez zabawę.

mama Monika

 

*  *  *

 

Ta wyjątkowa książka to znakomity miniprzewodnik po Polsce, ukazujący w przystępnej dla dziecka formie najciekawsze i najpiękniejsze zakątki naszego kraju, jego osobliwości, historię, zagadnienia z zakresu języka polskiego i literatury oraz najznamienitszych Polaków, którzy rozsławili Polskę na całym świecie. Na uwagę zasługuje również piękna szata graficzna tej wyjątkowej książki: ciekawe rysunki, zdjęcia i żywa kolorystyka. Ciekawa jest także forma wydania, czyli forma notesu, kołonotatnika. Z jednej strony krótki tekst, a na odwrocie krótki quiz.
Ta fantastyczna książka może być superpropozycją na spędzenie wolnego czasu z rodzicami czy też kolegami. Można ją również wykorzystać jako pomoc dydaktyczną np. na lekcjach przyrody albo historii.

Beata Dziąbek, bibliotekarka


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Super Quiz to bardzo fajna książeczka, która dzięki swoimi niewielkim gabarytom zmieści się w każdej torbie, plecaku czy nawet kieszeni. A dzięki bardzo ciekawej treści umili nam ona czas podczas nudnych wieczorów czy długiej podróży. Muszę także dodać, że w tej książce oprócz ciekawej treści znajdziemy także bardzo zabawną i zachęcająca do lektury szatę graficzną. Książeczka jest kolorowa i przejrzysta. Dzięki dużej spirali na której obracane są strony korzystanie z niej jest łatwe i przyjemne. Takie rozwiązanie zapewnia nam, że książka nie będzie się zamykać podczas zabawy, gdy odłożymy ją choć na chwilkę, a także w sytuacji gdy będziemy chcieli wrócić do zabawy po przerwie, bez trudu odnajdziemy miejsce, w której zabawę przerwaliśmy. Mnie ta pozycja bardzo przypadła do gustu. Jest to zabawa na długo i z cała pewnością szybko się nie znudzi. Nam się podoba, polecam!

dodany: 2012-05-24 18:11:26, przez: Ania mama Alicji


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat więcej » x
Zobacz » Multimedia » Programy edukacyjne
Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

"Szkolny omnibus" to książka i gra łączące zabawę z nauką i systematyzacją wiedzy zdobytej w ciągu pierwszych trzech lat nauki w szkole podstawowej. Zestaw jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania i jednocześnie sprawdzianem przygotowującym do przeprowadzanego w szkołach trzecioteściku. więcej »
Seria Poznaję... (książka + gra)

Seria Poznaję... (książka + gra)

Poznaję. to kolejne, po "Gram w." zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 6-8-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym
uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje
umiejętności. więcej »
Professor Why: Chemia

Professor Why: Chemia

Dzieci od 8 lat
Zbieramy punkty, by wypełnić misję, rywalizujemy i dobrze się bawimy. Chemia to nauka ściśle fajna - przekonaj się sam!
więcej »
Morska opowieść

Morska opowieść

Dzieci do 3 roku
Noworodek widzi świat inaczej - jak przez zmrożoną szybę - wyraźniej zauważa przedmioty znajdujące się w odległości 20-30 cm. Początkowo dzieci nie rozróżniają kolorów i najlepiej widzą zestawienia kontrastowe czerni i bieli. więcej »
Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

"Rybka MiniMini poznaje świat – zabawki" to szereg gier i zabaw mających na celu mądre, bezpieczne i ciekawe zorganizowanie czasu dziecka. więcej »
Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Dzieci 4 - 7 lat
Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. więcej »
Akademia umysłu

Akademia umysłu

Wymarzony prezent dziecka – modna zabawka. Wymarzony prezent rodzica – zabawka edukacyjna. Wydawać by się mogło, że jednym podarunkiem nie da się uszczęśliwić w tej kwestii i rodziców i dzieci... więcej »
Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Dzieci 6 - 9 lat
Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. więcej »
Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Dzieci 5 - 7 lat
Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili! więcej »
DRZWI - Składanki terapeutyczne
Patronat CzasDzieci.pl

DRZWI - Składanki terapeutyczne

Dzieci 5 - 7 lat
Celem pracy ze składankami terapeutycznymi jest ćwiczenie umiejętności płynnego i bezbłędnego czytania oraz poprawnego zapisywania przeczytanych wyrazów. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Zapraszamy do ZOO

Zapraszamy do ZOO

Przedstawiamy Państwu niezwykłą płytę dla Dzieci „Zapraszamy do ZOO”. Dwupłytowy album zawiera pełne rymów piosenki, które...  
Nowa "Wielka Księga Przygód" Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Nowa "Wielka Księga Przygód" Tajnego Klubu Superdziewczyn!

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2"! Zupełnie nowe opowiadania! Mnóstwo przygód i nieoczekiwane zwroty akcji! To...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019