Warszawa

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Unikalna książeczka z ciekawostkami i wciągającymi zagadkami dla dzieci

 

W SuperQuizie POLSKA znajdziesz:

  • ciekawostki geograficzne i przyrodnicze
  • najciekawsze wydarzenia historyczne
  • wiadomości o miastach i regionach
  • informacje o wybitnych, inspirujących Polakach

 

SuperQuiz POLSKA to niezbędnik każdego ucznia i młodego podróżnika. Z jego pomocą dziecko uzupełni wiadomości zdobyte w szkole i zdobędzie wiedzę na temat polskiej historii, geografii i zwyczajów oraz wybitnych Polaków.

 

Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. Mali podróżnicy dowiedzą się z SuperQuizu m.in. jakie polskie jezioro jest największe a jaki szczyt najwyższy, gdzie w Polsce można zobaczyć aż 17 gatunków nietoperzy, ile żubrów zostało w naszym kraju i gdzie można je spotkać, skąd się wzięła nazwa ryś. Dzieci odkryją tajemnice polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi i innych. Poznają polskie legendy, tradycje a także najpopularniejsze style architektoniczne. Zainteresowani historią odbędą podróż po dziejach Polski od czasów Mieszka I aż po pierwsze wolne wybory w 1989 roku. Dowiedzą się, jak wyglądało życie najbardziej znanych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie czy Jana Pawła II.

 

Na rewersach umieszczono ponad 150 pytań do tekstów w formie quizów. Interesujące zagadki i zaskakujące odpowiedzi sprawią, że nauka stanie się pasjonującą zabawą. Kapitan Nauka wciągnie w fascynujący świat poszerzania wiedzy wszystkie dzieci, nawet te mniej zainteresowane uczeniem się!

 

SuperQuiz POLSKA sprawdzi się podczas spotkań z kolegami, na imprezach rodzinnych oraz w indywidualnej zabawie. Książeczkę można zabrać na spacer lub w podróż – jest doskonałym pomysłem na połączenie zabawy z edukacją w każdej wolnej chwili!

 

W książeczce:

  • kolorowe zdjęcia i ilustracje
  • interesujące zagadki
  • zaskakujące odpowiedzi
  • wciągające opowieści o Polsce

 

Więcej na stronie www.kapitannauka.pl

 

Recenzje:

 

W bardzo ciekawy sposób została tu połączona nauka z zabawą. Krótki, zwięzły tekst zawiera informacje o miastach, rzekach, regionach, wydarzeniach historycznych i wybitnych Polakach. Przy każdym tekście są zamieszczone zdjęcia, przez co łączą się one w jedną całość z tekstem. Do każdej opisanej informacji na odwrotnej stronie są ułożone pytania w postaci quizu. Dodam tylko, że pytania są bardzo dobrze sformułowane. Odpowiadając na nie, dzieci dodatkowo utrwalają sobie wiadomości. Poprzez połączenie stron tak jak w kołonotatniku możliwe jest pozostawienie książeczki otwartej na stronie, do której chcemy powrócić. Książeczka ta jest małego formatu i nie zajmuje dużo miejsca w plecaku lub torbie, co często ma duże znaczenie, gdy się wybieramy w podróż. Jeżeli jest to tylko możliwe to zachęcam, aby taką książeczkę zabrać ze sobą w dorgę.

mama Marzanna

 

*  *  *

 

 

Wiedza w pigułce
"Mamo - zobacz, tu są bardzo mądre rzeczy!" To pierwsze słowa mojego 8-latka po przeglądnięciu SuperQuizu POLSKA. "Tyle różnych zagadek! A wiesz, że nawet jest Maczuga Herkulesa? (akurat niedawno byliśmy właśnie w Ojcowie i pamiętał też, że tam żyje wiele gatunków nietoperzy). O Wawelu i Smoczej Jamie też jest!"
Te i wiele, wiele innych ciekawostek znajdziemy w tej pozycji. Wygląda nieco niepozornie - plik cienkich tekturek, spiętych jak w kołonotatniku. Z jednej strony mamy informacje na dany temat wraz ze zdjęciem, a na odwrocie każdej karty znajdują się 3 pytania testowe, które umożliwią sprawdzenie dopiero co nabytej (lub też posiadanej) wiedzy. Lecz właśnie ta forma zasługuje na uznanie - jest wygodna, poręczna i wszędzie można quiz zabrać ze sobą! Ilość informacji wydaje mi się całkowicie wystarczająca i może stanowić bazę, przecież zawsze można sięgnąć głębiej! A dzięki tej pozycji dziecko pozna lepiej swoją ojczyznę, bo niestety często jest tak, że dzieci były na wakacjach nawet w odległych krajach, a nie mają pojęcia, jak wyglądają nasze zakątki.
Podsumowując, moim zdaniem, SuperQuiz Polska jest genialną propozycją dla naszych ciekawskich milusińskich i wytchnieniem dla rodziców. Rozbudzi ich ciekawość świata i dużo nauczy poprzez zabawę.

mama Monika

 

*  *  *

 

Ta wyjątkowa książka to znakomity miniprzewodnik po Polsce, ukazujący w przystępnej dla dziecka formie najciekawsze i najpiękniejsze zakątki naszego kraju, jego osobliwości, historię, zagadnienia z zakresu języka polskiego i literatury oraz najznamienitszych Polaków, którzy rozsławili Polskę na całym świecie. Na uwagę zasługuje również piękna szata graficzna tej wyjątkowej książki: ciekawe rysunki, zdjęcia i żywa kolorystyka. Ciekawa jest także forma wydania, czyli forma notesu, kołonotatnika. Z jednej strony krótki tekst, a na odwrocie krótki quiz.
Ta fantastyczna książka może być superpropozycją na spędzenie wolnego czasu z rodzicami czy też kolegami. Można ją również wykorzystać jako pomoc dydaktyczną np. na lekcjach przyrody albo historii.

Beata Dziąbek, bibliotekarka

Komentarze

Super Quiz to bardzo fajna książeczka, która dzięki swoimi niewielkim gabarytom zmieści się w każdej torbie, plecaku czy nawet kieszeni. A dzięki bardzo ciekawej treści umili nam ona czas podczas nudnych wieczorów czy długiej podróży. Muszę także dodać, że w tej książce oprócz ciekawej treści znajdziemy także bardzo zabawną i zachęcająca do lektury szatę graficzną. Książeczka jest kolorowa i przejrzysta. Dzięki dużej spirali na której obracane są strony korzystanie z niej jest łatwe i przyjemne. Takie rozwiązanie zapewnia nam, że książka nie będzie się zamykać podczas zabawy, gdy odłożymy ją choć na chwilkę, a także w sytuacji gdy będziemy chcieli wrócić do zabawy po przerwie, bez trudu odnajdziemy miejsce, w której zabawę przerwaliśmy. Mnie ta pozycja bardzo przypadła do gustu. Jest to zabawa na długo i z cała pewnością szybko się nie znudzi. Nam się podoba, polecam!

dodany: 2012-05-24 18:11:26, przez: Ania mama Alicji

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć