W domu z dzieckiem » Multimedia » Programy edukacyjne » DRZWI - Składanki terapeutyczne

DRZWI - Składanki terapeutycznepowiększ

DRZWI - Składanki terapeutyczne

Patronat CzasDzieci.pl
Dzieci 5 - 7 lat

autor: Izabela Filipiak-Kudasik

 

Celem pracy ze składankami terapeutycznymi jest ćwiczenie umiejętności płynnego i bezbłędnego czytania oraz poprawnego zapisywania przeczytanych wyrazów. Materiał zawarty w pomocy bazuje na sylabowej metodzie czytania, która pozwala przyspieszyć tempo, przybliżając dziecko do etapu globalnego ujmowania struktury wyrazów.

 

Składanka DRZWI to cztery skrzydła drzwiowe przeznaczone do otwierania. Na każdych drzwiach oraz za nimi, czyli w pokojach, znajdują się sylaby, które dziecko ma ze sobą zestawić, przeczytać i zapisać w liniaturze.

 

 

Dane techniczne
format A4
oprawa teczka
zeszyt 28 stron, A4
plansze 20 kart
ISBN 978-83-7134-513-5

 

Wydawnictwo Harmonia

 

 

Recenzje:

 

Nie trzaskać drzwiami! :)

W naszych szkołach wciąż króluje podręcznikowe podejście niemalże do każdego tematu (wyjątkiem jest chyba tylko wychowanie fizyczne). Co jednak zrobić, gdy nasze dziecko niechętnie sięga do podręcznika, a przy tym już na początku edukacji szkolnej ma problemy z czytaniem i pisaniem? A może sami chcielibyśmy w ciekawy sposób wspomóc jego naukę początkową? Jeśli tak – warto sięgnąć po „Drzwi”. Cóż to takiego? To teczka formatu A4, która zawiera 20 składanek terapeutycznych opracowanych przez Izabelę Filipiak-Kudasik.

Składanki to karty, które po złożeniu tworzą pary drzwi. Po ich otwarciu docieramy do wnętrza – pokoju, salonu, kuchni. Zarówno na drzwiach, jak i w pomieszczeniach znajdujemy figury geometryczne, a na nich – zapisane sylaby. Początkowo są one krótkie i proste, ale z każdą kolejną kartą sprawa komplikuje się bardziej – dochodzą polskie znaki, sylaby wydłużają się.

Poza kartami w skład zestawu wchodzi także arkusz zapisu. Zaznaczono na nim, jakie figury musimy ze sobą połączyć. Podążając za wskazówkami, dziecko tworzy z zapisanych na kształtach sylab różne kombinacje wyrazowe. Jednocześnie może je odnotowywać w arkuszu, ucząc się tym samym pisania ze wzoru.

To naprawdę fajny pomysł, jak lekko, przyjemnie i z fantazją podejść do nauki czytania. Jakby tego było mało, zestaw daje nam znacznie więcej – możemy z dzieckiem powtórzyć i utrwalić kształty, strony (prawa-lewa, gdy raz otwieramy jedne drzwi, raz drugie), a nawet ćwiczyć pamięć – pracę rozpoczynając za każdym razem od powtórzenia wierszyka, który jest taką mini-instrukcją postępowania w tej edukacyjnej zabawie.

 

mama Mał-Gośka

 

*  *  *

 

Składanka Drzwi to ćwiczenia czytania i pisania dla dzieci. Opiera się na czytaniu sylabowym, co ułatwia pisanie wyrazów ze wzoru i ułatwia ich zapamiętywanie. Na "drzwiach" oznaczone są różne figury geometryczne, każda z inną sylabą. Połączenie odpowiednich figur daje różne wyrazy, które można później zapisać w zeszycie z liniaturą.

Cała teczka pozwala na utrwalenie figur geometrycznych, sylabizowanie i zapis wyrazów. To naprawdę dobry trening czytania, pisania, pamięci. Jedyne, co bym zmieniła to ponurą szatę graficzną, ale pomimo tego ćwiczenia wciągają i bardzo zachęcają do pracy.

mama Beata


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka... więcej » x
Zobacz » Multimedia » Programy edukacyjne
Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

"Szkolny omnibus" to książka i gra łączące zabawę z nauką i systematyzacją wiedzy zdobytej w ciągu pierwszych trzech lat nauki w szkole podstawowej. Zestaw jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania i jednocześnie sprawdzianem przygotowującym do przeprowadzanego w szkołach trzecioteściku. więcej »
Seria Poznaję... (książka + gra)

Seria Poznaję... (książka + gra)

Poznaję. to kolejne, po "Gram w." zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 6-8-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym
uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje
umiejętności. więcej »
Professor Why: Chemia

Professor Why: Chemia

Dzieci od 8 lat
Zbieramy punkty, by wypełnić misję, rywalizujemy i dobrze się bawimy. Chemia to nauka ściśle fajna - przekonaj się sam!
więcej »
Morska opowieść

Morska opowieść

Dzieci do 3 roku
Noworodek widzi świat inaczej - jak przez zmrożoną szybę - wyraźniej zauważa przedmioty znajdujące się w odległości 20-30 cm. Początkowo dzieci nie rozróżniają kolorów i najlepiej widzą zestawienia kontrastowe czerni i bieli. więcej »
Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

"Rybka MiniMini poznaje świat – zabawki" to szereg gier i zabaw mających na celu mądre, bezpieczne i ciekawe zorganizowanie czasu dziecka. więcej »
Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Dzieci 4 - 7 lat
Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. więcej »
Akademia umysłu

Akademia umysłu

Wymarzony prezent dziecka – modna zabawka. Wymarzony prezent rodzica – zabawka edukacyjna. Wydawać by się mogło, że jednym podarunkiem nie da się uszczęśliwić w tej kwestii i rodziców i dzieci... więcej »
Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Dzieci 6 - 9 lat
Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. więcej »
Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Dzieci 5 - 7 lat
Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili! więcej »
DRZWI - Składanki terapeutyczne
Patronat CzasDzieci.pl

DRZWI - Składanki terapeutyczne

Dzieci 5 - 7 lat
Celem pracy ze składankami terapeutycznymi jest ćwiczenie umiejętności płynnego i bezbłędnego czytania oraz poprawnego zapisywania przeczytanych wyrazów. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Dzieciństwo w obiektywie - Michelle

Dzieciństwo w obiektywie - Michelle

Michelle, jest jak każda inna matka, która uwielbia prowadzić bloga o życiu swojej rodziny, a szczególnie swoich dzieci na swoim blogu...  
10 najlepszych filmów animowanych 2017 roku

10 najlepszych filmów animowanych 2017 roku

Wiele wspaniałych filmów animowanych podarował nam miniony rok 2017. Mieliśmy nowości, oraz filmy które dotarły do Polski z lekkim opóźnieniem...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019