Warszawa

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową.

 

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach to:

  • kolorowe karty angielsko-polskie
  • 112 zagadek o różnym stopniu trudności
  • szybkie sprawdzanie odpowiedzi – na rewersie kart
  • pomocna krótka instrukcja, jak korzystać z kart
  • GRATIS - poradnik dla rodziców do pobrania z www.jezykiobce.pl/karty

 

Kolorowe karty polsko-angielskie
Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 5-7 lat. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili!

 

112 ciekawych i różnorodnych zagadek
Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze, więc poznawanie języka odbywa się stopniowo. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zapamiętywać nowe wyrazy. Dla ułatwienia każda karta zawiera polecenie do zagadki w języku angielskim (awers) i polskim (rewers).

 

GRATIS – poradnik dla rodziców i nauczycieli
Rodzice i nauczyciele znajdą w nim porady, jak uczyć dzieci języka obcego, pomysły na wspólne zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek wraz z tłumaczeniem. Poradnik można pobrać bezpłatnie z www.jezykiobce.pl/karty.

 

Cena: 19.99 zł

Dostępne na: www.jezykiobce.pl

 

 

 

Recenzje:

 

Wydawnictwo Edgar przygotowało ciekawą propozycję dla dzieci w wieku 5-7 lat. 55 dwustronnych kart w kształcie prostokąta spiętych razem w zgrabną stertę. Na jednej stronie pytanie w języku angielskim, czytelna ilustracja i trzy odpowiedzi do wyboru, również zilustrowane. Na drugiej stronie tej samej karty przetłumaczone pytanie i zaznaczona prawidłowa odpowiedź. Dzięki pomysłowemu spięciu, karty się nie gubią. Można się z nimi bawić na różne sposoby – losować zadania, wybierać numery, szukać zagadek o określonej treści, np. o porach roku. Dodatkowym atutem wynikającym z gabarytów tej językowej łamigłówki jest to, że można ją zabrać ze sobą na spacer, jest też dobrą rozrywką podczas wyczekiwania, np. w poczekalni przed wizytą u lekarza. Dzieci bardzo szybko przyswajają sobie słownictwo, pod warunkiem, że dorosły zna ich wymowę. Do kart dołączona jest instrukcja dla rodziców oraz kilka informacji rozszerzających pomysły na działania z dziećmi i z językiem angielskim, np. adres strony wydawnictwa www.jezykiobce.pl/karty

 

Mama MałGosia

 

*  *  *

 

Chyba każdy rodzic - prędzej czy później - staje przed dylematem, jak zacząć uczyć swą pociechę języka angielskiego. Zanim jednak zdecydujemy się na fachowy podręcznik czy kurs, WARTO sięgnąć po KARTY OBRAZKOWE. Angielski w zagadkach wydawnictwa Edgard, by poprzez zabawę wprowadzić dzieci w świat angielskich słówek i fraz. Wystarczą dobre chęci ze strony rodzica i jego znajomość języka na poziomie podstawowym, zaś wszelkie dodatkowe porady i inspiracje można znaleźć na stronie internetowej www.jezykiobce.pl/karty.
Karty te to świetny pomysł na zachęcenie dzieci do nauki języka obcego, gdyż barwne ilustracje zawarte na każdej z nich (łącznie 112 zagadek) sprawiają, że maluchy chętnie same sięgają po karty i domagają się zadawania zawartych nań pytań. Każda z zagadek jest krótka, stąd praca z kartami tak naprawdę zajmuje chwilkę. Wszystko zależy od zainteresowania dziecka, jego umiejętności koncentracji i czasu, jaki chcemy poświęcić na naukę, a właściwie na zabawę. Dzieci uczą się bowiem np. licząc świeczki na torcie, baloniki na niebie czy łącząc rozsypane puzzle.
Nie ma tutaj podręcznikowych reguł czy list słówek. Jest natomiast krótkie pytanie i krótka odpowiedź, którą każdorazowo można sprawdzić na odwrocie. Dzieci poznają angielskie słownictwo łącząc obrazki ze zdaniami, wybierając jeden z obrazków, dopasowując obrazek do słowa, itp. Zakres wprowadzanego słownictwa odpowiada dziecięcym zainteresowaniom. Korzystając zatem z Kart obrazkowych dzieci w atrakcyjny dla nich sposób poznają angielskie odpowiedniki nazw zawodów, członków rodziny, części ciała, przyborów szkolnych, zwierząt, sportów, zabawek, kształtów, odzieży, warzyw, owoców, kolorów, środków transportu, itp.
Nie tylko atrakcyjna szata graficzna Kart obrazkowych, ale również ich format ułatwia naukę. Pakiet kart bowiem zmieści się w dziecięcym plecaku, damskiej torebce, czy obszerniejszej kieszeni rodzica, a zatem można zabrać je ze sobą do parku, na plac zabaw, czy nawet do przychodni, by umilić maluchowi czas oczekiwania na wizytę u lekarza.
Karty obrazkowe to dobry materiał na start, ale można je także wykorzystać jako uzupełnienie podręcznika, urozmaicenie zajęć czy błyskawiczny sprawdzian stopnia opanowania języka. Doskonale sprawdzą się również jako punkt wyjścia do dalszej nauki, by po opanowaniu np. kolorów zawartych w zagadkach przejść do poszerzenia słownictwa..
Karty mogą służyć zarówno tym, którzy już choć trochę zaznajomili się z angielskim słownictwem, jak i tym, którzy stawiają pierwsze kroczki w tej dziedzinie. Polecenia do zadań są podane w obu językach. Zgodnie z zamierzeniami twórców, dzieci rozpoczynają swą przygodę z angielskim od rozwiązywania zadań w języku ojczystym, by później – po oswojeniu ich z zagadkami - móc wprowadzać pojedyncze słówka i polecenia w języku angielskim.
Karty obrazkowe to doskonała rozrywka dla dzieci i rodziców, łącząca przyjemne z pożytecznym. Zaczęłam korzystać z tych kart z moimi pociechami i widzę, że taka właśnie forma doskonale się sprawdza. Wystarczy chwilka, jedna czy dwie zagadki dziennie, a słówka same wpadają do ucha i zapadają w pamięć.
Gorąco polecam!
 

mama Karina

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć