Warszawa

Odkrywamy widoki Warszawy

Na kolorowych kartonikach gry memory zostało przedstawionych 12 starych i nowych widoków Warszawy.

 

Dzięki temu niezwykłemu przewodnikowi, dziecko odkryje historię Kolumny Zygmunta i pozna nowinki na temat  największego w Polsce Stadionu.

 

W przyjaznej tekturowej szufladce znajdują się 24 karty oraz składana książeczka z ciekawostkami w języku polskim i angielskim, które opisano w sposób przystępny dla dziecka.


Pudełko jest małe, podręczne – grę można zabrać na wiosenne i letnie wędrówki po Warszawie, a książeczka może służyć jako kieszonkowy przewodnik...

 

Serię Malu zaprojektowano i zrealizowano w Polsce.

 

 


Recenzje

 

Pamiątki kojarzą się z nudą. Zwłaszcza dzieciom. Pocztówki z widoczkami, tradycyjne obrazki, lalki w strojach ludowych, które zamiast do zabawy służą do zbierania kurzu. MALU Studio stworzyło pamiątki z Warszawy i Polski pomyślane o dzieciach. Pamiątki, które poszerzają wiedzę, a jednocześnie pozwalają kreatywnie i zabawnie spędzić czas. Wśród nich – znana i lubiana przez dzieci gra MEMO. Tym razem jednak w nieco innej odmianie.

 

Na kartach zmalowane zostały miejsca charakterystyczne dla Warszawy: Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Kolumna Zygmunta, Barbakan, Pałac Kultury i Nauki, Pałac w Łazienkach, Stadion Narodowy, Muzeum Chopina, palma na rondzie de Gaulle'a czy Zoo. Jedne starsze, inne kojarzone już ze współczesną Warszawą. Wszystkie wyrysowane prostą kreską, dzięki czemu łatwiej dany wzór zapamiętać. Nie myślcie jednak, że to wyłącznie zabawka dla najmłodszych. Grać mogą w nią nawet Ci starsi - trenując pamięć, ale także poznając ciekawostki związane ze wspomnianymi wcześniej obiektami. Po polsku i po angielsku. Jest więc okazja, by wykorzystać grę jako prezent dla zagranicznych gości lub do treningu własnym umiejętności językowych. Moje dzieci, dzięki edukacyjnemu przekazowi, odkryły tę grę na nowo.

     

  mama Mał-Gośka

 

„Odkrywamy widoki Warszawy” oraz „Odkrywamy Polskie Legendy”


Oba zestawy zawierają po 12 par. Dla 3-, 5-letniego dziecka, które szybko się nudzi to wystarczający zestaw. Jeśli dla kogoś to za mało, to może zmieszać oba zestawy, tworząc większy zbiór. Mojemu pięcioletniemu synowi karty przypadły do gustu. Zestawy są dobrze i trwale wykonane, nie ulegają łatwo zniszczeniu, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez długi czas. Początkowo zestawy nie wydają się bardzo kolorowe. Kilka podstawowych kolorów i dużo symboliki. Wydaje mi się jednak, że to nie wada, a zaleta! Pozwala to bardziej skupić się na wartości merytorycznej i może być nawet uznane za pewnego rodzaju wyzwanie dla przesyconych formą zestawów czy popularnych gazetek dziecięcych, bazujących na tym, aby przykuć zainteresowanie tylko samą grafiką, bez przyglądania się treści.


Pomysł, aby przez memory poznawać polskie legendy czy ciekawe miejsca w Warszawie jest godny podkreślenia, bo pozwala dodatkowo odkrywać dziecku nowe miejsca, oraz historie znane od pokoleń. Dodatkowe krótkie opisy pozwalają szybko zapoznać się z historiami na obrazkach.


Z zestawem o Warszawie połączony jest zeszyt ćwiczeń dla maluchów „Pokoloruj Warszawę”. W zeszycie jest kilkanaście ćwiczeń, gdzie oprócz kolorowania trzeba wykazać się spostrzegawczością i zaznajomić z mapą stolicy. Szczególnie dla osób mieszkających w Warszawie jest to godne polecenia, bo pozwala na zaznajomienie się malucha z miastem. Mam nadzieję, że cała inicjatywa będzie kontynuowana i rozwinie się na inne miasta, bo każde dziecko zasługuje na to, aby przez zabawę zapoznać się z miejscem, w którym żyje.


Oceniam zestawy bardzo pozytywnie i zachęcam do wspólnej rodzinnej zabawy!
 

Riwat

 

 

To gra typu memory, w tekturowej szufladce znajdziemy 24 karty z różnych miejsc w Warszawie oraz składaną książeczkę z ciekawostkami w języku polskim i angielskim. Gra polega na odnajdywaniu par takich samych kart. Gra doskonale ćwiczy pamięć wzrokową i percepcję.


Dzieci z reguły pytają co to jest, kto tu mieszkał, czemu wybudowano daną budowlę – takich i podobnych pytań mogą być są setki. Na kartach znajdziemy odpowiedzi stanowiące krótkie opisy warszawskich zabytków - kiedy zostały wybudowane, gdzie są umiejscowione jak są duże. Już nie musimy szperać po przewodnikach, albumach czy Internecie, pod ręką będziemy mieli wspaniałą ściągawkę.

 

Mama Anna

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć