Książki dla dzieci » Psie troski - oprawa twarda z audiobookiem

Psie troski - oprawa twarda z audiobookiem
PATRONAT CzasDzieci.pl

Psie troski - oprawa twarda z audiobookiem

Wyd.: Wydawnictwo GREG
Ocena: 5.0/5 od 1 os.
ISBN: 978-83-7517-574-5

Psie troski Toma Justyniarskiego to pierwsza lektura szkolna wybrana głosami rodziców i nauczycieli. Zajęła pierwsze miejsca w rankingu TOP-10 rodziców i nauczycieli, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Autor książki, Tom Justyniarski, jest znanym działaczem na rzecz ochrony zwierząt i aktywnie walczy o poszanowanie ich praw. Jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej. Jego misją jest propagowanie przyjaźni między ludźmi i zwierzętami, ze szczególnym uwzględnieniem szerzenia tej idei wśród dzieci.

 

Książkę ilustrowała utalentowana graficzka – Anna Nalewajko.

 

Książka opowiada historię psa ze schroniska, bernardynki o imieniu Betty, która została zaadoptowana przez dziesięcioletniego Adasia. Jednak ciężkie doświadczenia z przeszłości psa sprawiły, że chłopcu nie było łatwo zdobyć jej zaufanie. Mimo to z czasem stali się największymi przyjaciółmi, a spotkanie z Betty ukształtowało całe życie Adasia.

 

Opowieść o Adasiu i Betty pokazuje dzieciom, że zwierzę nie jest rzeczą – ma uczucia, cierpi, smuci się, ale także czuje szczęście, potrafi kochać i odwzajemnić miłość człowieka. Można się z niej dowiedzieć, jak wielką wartością w życiu jest przyjaźń z wiernym, bezwarunkowo oddanym zwierzęciem, jakim jest pies.

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa GREG w czterech różnych edycjach:

- w wersji lekturowej, czarno-białej, z opracowaniem przeznaczonym dla uczniów i przygotowanym przez doświadczonego nauczyciela, w miękkiej i twardej oprawie

- w wersji kolorowej w miękkiej oprawie, bez opracowania

- w wersji kolorowej w twardej oprawie, bez opracowania, z audiobookiem czytanym przez znanego aktora Piotra Grabowskiego

KUP TERAZ

Recenzje książki (Psie troski - oprawa twarda z audiobookiem)

Recenzja bibliotekarza
Psie troski

Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca” Toma Justyniarskiego to piękna, mądra, ciepła i wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni małego Adasia i Betty – psa rasy Bernardyn, który po traumatycznych przeżyciach i pobycie w schronisku, otoczony miłością i troskliwą opieką, w domu Adasia powoli odzyskuje zaufanie do ludzi i staje się jego najwierniejszym przyjacielem.


Ta przejmująca i niezwykła historia uczy również najmłodszych szacunku dla zwierząt, empatii i tolerancji (dla innych, mniejszych i słabszych), ale też ukazuje czym jest odpowiedzialność oraz bezinteresowna miłość i przyjaźń.


Oprócz pasjonującej opowieści na uwagę zasługuje też piękna szata graficzna książki, a zwłaszcza zachwycające kolorowe ilustracje Anny Nalewajko, które znakomicie dopełniają całości i sprawiają, że lektura tej książki jest prawdziwą przyjemnością!


Do publikacji dołączony jest też audiobook, czytany przez znakomitego polskiego aktora - Piotra Grabowskiego oraz specjalnie skomponowana piosenka pt. "Radosne szczekanie", śpiewana przez Sławka Komudę.
Warto podkreślić, że książka zajęła I miejsce w rankingu TOP-10 Ministerstwa Edukacji Narodowej i jest to wybór jak najbardziej trafny i zasadny.


Polecam tę rewelacyjną publikację nie tylko najmłodszym czytelnikom, ale również wszystkim miłośników zwierząt!

Lubisz CzasDzieci.pl? Polub nas na Facebooku!
Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Nowinki

Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA już dostępny w sprzedaży w promocyjnej cenie 4,99 zł  
10 + 1 zachwytów wydawniczych 2016

10 + 1 zachwytów wydawniczych 2016

Koniec roku to zawsze czas podsumowań... czy odchodzący rok był dobry, czy raczej trudny? Co nas spotkało dobrego? Co nas zaskoczyło a...  

Festiwal na Czasie

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Już w maju startuje największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019