Lublin

Lublin Zapisy

Jesienne propozycje Uniwersytetu Otwartego KUL

Wpis archiwalny

Warsztaty dla dzieci: W co bawiły się dzieci 450 lat temu?


15 listopada 2014 r.
godz. 9.30-12.15
dzieci 6-11 lat


Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, Lublin
Wśród wielkich malarzy dawnych wieków byli tacy, którzy poświęcili nieco swojej pracy właśnie dzieciom i zabawie. Piotr Bruegel Starszy około 450 lat temu namalował na jednym obrazie kilkadziesiąt dziecięcych zabaw jego czasów! Razem poznamy niektóre z nich i zastanowimy się, czy któreś przetrwały do dzisiejszych czasów. Wspólnie będziemy pytać, w co bawimy się dzisiaj? Jakie zabawy dzieci lubią najbardziej? A może nie warto wychodzić na podwórko, bo wszystko jest w komputerze?..


W części warsztatowej spotkania każde z dzieci będzie miało okazję malować, wspólnie bowiem stworzymy „Zabawy dziecięce XXI w.”  - wielkie dzieło sztuki nawiązujące do słynnego, starego obrazu! Nasze warsztaty to historia sztuki przez zabawę i zabawa w historię sztuki. 


Warsztat jest częścią semestralnego „Pakietu rodzinnego”. Opłata za uczestnictwo w pojedynczym warsztacie: 38 zł; zniżki przy zapisie więcej niż jednego dziecka. W czasie trwania warsztatów dla dzieci opiekunowie mają okazję uczestniczyć w równolegle odbywających się zajęciach zatytułowanych Pracownik, pracodawca i... prawo. Informacje i zapisy: Uniwersytet Otwarty KUL, Al. Racławickie 14, pokój 109a; tel. 81 445 4290; otwarty@kul.pl; www.open.kul.pl

 

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: Jak gadać, żeby się dogadać
15 listopada 2014 r.
godz. 9.30-12.15
dzieci i młodzież 12-15 lat


Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, Lublin
Komunikacja między ludźmi to proces tak samo ważny, jak i złożony. Jest on podstawą wielu (większości?) spraw, którymi zajmuje się każdy(!) człowiek w każdym wieku. Jednak nie zawsze z „prostego gadania” wynika sukces komunikacyjny, czyli „dogadanie się”. Jak więc gadać, żeby się dogadać? Jak słuchać, żeby usłyszeć? – na te pytania odpowiedź uzyskają uczestnicy zajęć. Komunikacja, zwłaszcza ta nowoczesna wykorzystująca różne media (głównie internet), jest narażona na niepowodzenia z powodu różnych zagrożeń, wśród których czołowe miejsce zajmuje manipulacja. Na czym ona polega i jak się przed nią bronić? Czy media pomagają w komunikacji, czy może ją utrudniają? Czy mogą być niebezpieczne dla człowieka? – to tylko niektóre problemy, jakie uczestnicy zajęć będą mogli rozwiązać.


Warsztat jest częścią semestralnego „Pakietu rodzinnego”. Opłata za uczestnictwo w pojedynczym warsztacie: 38 zł; zniżki przy zapisie więcej niż jednego dziecka. W czasie trwania warsztatów dla dzieci i młodzieży opiekunowie mają okazję uczestniczyć w równolegle odbywających się zajęciach zatytułowanych Pracownik, pracodawca i... prawo. Informacje i zapisy: Uniwersytet Otwarty KUL, Al. Racławickie 14, pokój 109a; tel. 81 445 4290; otwarty@kul.pl; www.open.kul.pl


Warsztaty dla dzieci: Małe maszyny, ogromne możliwości - o komputerach prawie wszystko


13 grudnia 2014 r.
godz. 9.30-12.15
dzieci 6-11 lat
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, Lublin
Czym są tak właściwie komputery?
Jaka była historia ich powstania i jak wyglądały kiedyś?
W jak wielu dziedzinach mogą być wykorzystywane obecnie?
Czy naprawdę możemy przewidzieć jak będzie wyglądać komputer w przyszłości?
Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, że komputery nie służą wyłącznie do rozrywki, ale że mogą ułatwiać życie - naukę, pracę oraz kontakt z innymi osobami. A może wśród nas znajdują się przyszli konstruktorzy maszyn przyszłości?..
Warsztat jest częścią semestralnego „Pakietu rodzinnego”. Opłata za uczestnictwo w pojedynczym warsztacie: 38 zł; zniżki przy zapisie więcej niż jednego dziecka. W czasie trwania warsztatów dla dzieci opiekunowie mają okazję uczestniczyć w równolegle odbywających się zajęciach zatytułowanych Bóg-Człowiekiem w ikonie. Informacje i zapisy: Uniwersytet Otwarty KUL, Al. Racławickie 14, pokój 109a; tel. 81 445 4290; otwarty@kul.pl; www.open.kul.pl

 

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: Nieznajomość prawa szkodzi


13 grudnia 2014 r.
godz. 9.30-12.15
dzieci i młodzież 12-15 lat
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, Lublin

Czy mogę zwrócić towar do sklepu?
Czy ochrona/policja może mnie przeszukać?

Jak ważne są dane osobowe i dlaczego?
Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Kiedy legalnie mogę z niego coś „ściągnąć”?
Co mi grozi za..?
Na naszych warsztatach dzięki wspólnej pracy w grupach, analizy studium przypadku oraz dyskusji prowadzonej pod okiem prawnika będzie można dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy związanych z szeroko pojętymi prawami i obowiązkami oraz bezpieczeństwem (człowieka, obywatela, konsumenta).
Celem zajęć jest zwiększenie znajomości prawa i świadomości prawnej w świecie i w środowisku, w którym Uczestnicy na co dzień przebywają.


Warsztat jest częścią semestralnego „Pakietu rodzinnego”. Opłata za uczestnictwo w pojedynczym warsztacie: 38 zł; zniżki przy zapisie więcej niż jednego dziecka. W czasie trwania warsztatów dla dzieci opiekunowie mają okazję uczestniczyć w równolegle odbywających się zajęciach zatytułowanych  Bóg-Człowiekiem w ikonie. Informacje i zapisy: Uniwersytet Otwarty KUL, Al. Racławickie 14, pokój 109a; tel. 81 445 4290; otwarty@kul.pl; www.open.kul.pl

Organizator:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Wydarzenia w Lublinie

Warto zobaczyć