Lublin

SŁONIK W DOMU - słuchowisko
Ogólnopolska Inne

SŁONIK W DOMU - słuchowisko

od 25 maja do 7 czerwca 2020
Wpis archiwalny

„Słonik się nudzi” to pierwsze z cyklu słuchowisk dla dzieci i rodziców „SŁONIK W DOMU”  zrealizowane przez Fundację Artystyczną Młyn.

 

Cztery krótkie historie, powstałe z potrzeby chwili, opisują przeżycia dzieci, które z powodu koronawirusa zostały w domach. Słuchowiska są udostępniane bezpłatnie na stronie Teatru MŁYN w każdy poniedziałek maja, począwszy od 4.05. Dzisiaj (25 maja) ukazała się czwarta i ostatnia część słuchowiska. 

 

Słonik nie poszedł do przedszkola, a jego rodzice – do pracy. Trudno mu zrozumieć tę sytuację, a na dodatek szybko zaczyna odczuwać nudę… Jak sobie z nią poradzi, skoro mama i tata są zajęci?

 

Dzieci z pewnością rozpoznają siebie w siedzącym w domu Słoniku. Autorka opowiadań, Zuzanna Fijewska-Malesza, chciałaby pomóc im zrozumieć tę nietypową – także dla nas, dorosłych  rzeczywistość, jakoś ją uporządkować, dać szansę przyjrzenia się emocjom, które obecnie się w nas rodzą, i porozmawiania o nich.

Fundacja Artystyczna Młyn chce też pokazać, że dzieci mają ogromny potencjał twórczy i nieposkromioną wyobraźnię, z których być może my, rodzice, moglibyśmy po prostu… skorzystać?

 

REALIZATORZY:
Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Jarosław Boberek (gościnnie w piosenkach)
Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN


Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

 

Słuchowisko dostępne na stronie: http://mlyn.org/portfolio/slonik-w-domu/

Miejsce wydarzenia:
http://mlyn.org/portfolio/slonik-w-domu/
Organizator:

Fundacja Artystyczna Młyn

Wydarzenia w Lublinie

Warto zobaczyć