Lublin

Bliżej natury w Krainie Rumianku

Bliżej natury w Krainie Rumianku

Kraina Rumianku to wioska tematyczna położona na Polesiu Lubelskim, dzięki której możemy przenieść się w przeszłość i zobaczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Pobyt w tym miejscu będzie niezwykłym przeżyciem dla osób, które zmęczone są miejskim gwarem i chciałyby trochę wypocząć w wiejskich warunkach.

 

Prowadzone tam warsztaty przeznaczone są zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Kraina Rumianku przygotowała wiele ciekawych zajęć, które przybliżą uczestnikom wiejskie prace. Biorąc w nich udział, przekonamy się, jak wyglądały dawne zajęcia domowe. Wiejska izba odkryje przed nami swoje wnętrze, a my przekonamy się, czy łatwo ubija się masło albo pierze w balii. Na warsztatach „Od ziarna do chleba” dowiemy się, jak przygotować chleb od podstaw. Nie zabraknie także smakołyków – własnoręcznie wykonane słodkie pierniczki czy pyszne drożdżowe ciasto zasmakują każdemu łakomczuchowi. Zajęcia nauczą nas także innych przydatnych umiejętności takich, jak tkanie, wyrób mydełek glicerynowych czy garncarstwo. Będzie można również rozwinąć swoje zdolności artystyczne i stworzyć kwiaty ze słomy czy bibuły oraz wykonać kolorowe szkiełka. Świetną zabawę gwarantuje udział w warsztatach teatralnych, które prowadzą aktorzy zespołu „Rumenok”.

 

Osoby odwiedzające Krainę Rumianku przeżyją wiele zabawnych przygód. Mogą one wziąć udział w grach terenowych, które na pewno będą wspaniałą atrakcją dla młodych i starszych uczestników. Czeka na nich „Awantura w Krainie Rumianku”. Gracze będą musieli znaleźć sposób na pozbycie się Leśnego Licha, którego psoty wywołują wiele szkód w gospodarstwie. Pomoże im w tym Karczmarka i Pustelnik. Należy jednak strzec się Leśnego Dziada, który łatwo zwodzi zawodników. Uczestnicy mogą wziąć udział także w „Wyprawie po bursztyn”, dzięki której cofną się aż do IV wieku. Gracze zamienią się w kupców, którzy zmierzą się z niełatwym zadaniem przetransportowania skrzyń z cennymi towarami z Akwilei w Cesarstwie Rzymskim do wybrzeży Bałtyku. Zawodnicy mogą wyruszyć także „Szlakiem ławeczek sąsiedzkich” zawierającym mnóstwo zagadek, rebusów i rymowanek.

 

Każdy, kto chciałby zobaczyć, jak dawniej wyglądały wiejskie realia, a przy okazji znaleźć chwilę na relaks, powinien odwiedzić Krainę Rumianku. Po spędzeniu czasu wśród poleskich łąk i pól będzie ciężko się z nimi rozstać.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć