Lublin » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodąpowiększ

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

Jak to w lecie, cieszymy się słoneczną, a wręcz upalną pogodą. Dla tych, którzy chcieliby trochę odpocząć od upałów, proponujemy wypoczynek nad wodą. Nic nie działa tak kojąco, jak zanurzenie się w chłodnej wodzie. Przyniesie ona upragnioną ochłodę tym, którzy nie najlepiej znoszą wysokie temperatury.

 

1. Zalew Zemborzycki

 

Jednym z miejsc najlepiej nadających się na wypoczynek w Lublinie jest Zalew Zemborzycki, położony w południowo-wschodniej części miasta. Czysta woda, ładna pogoda, zielona okolica – nic więcej nie jest potrzebne do szczęścia (może z wyjątkiem czasu, ale tego w wakacje zazwyczaj mamy więcej). Odpoczywając nad Zalewem Zemborzyckim, nie powinno zabraknąć żadnych z tych kryteriów. W czasie przerwy między opalaniem się nad wodą a kąpielą, możemy wybrać się na spacer po lesie lub urządzić sobie piknik na trawie. Okolica sprzyja również bardziej aktywnemu wypoczynkowi. Miłośnicy sportów wodnych i adrenaliny mogą skorzystać z wyciągu nart wodnych czy parku linowego znajdującego się niedaleko Zalewu.

 

2. Jezioro Łukcze

 

Atrakcyjnym miejscem pod względem rekreacyjnym jest także Jezioro Łukcze położone 40 km od Lublina. Jedną z jego największych zalet jest plaża. Spacer po piasku to nie lada gratka, nie wspominając o wszystkich możliwościach architektonicznych – budowa zamków z  piasku może pochłonąć nas na wiele godzin. W okolicy jeziora znajduje się pole namiotowe i kempingowe, więc z wszystkich atrakcji można korzystać przez tak długo, jak tylko zapragniemy (albo pozwoli nam na to urlop). W czasie dnia możemy wypożyczyć skuter albo rower wodny i udać się na podbój jeziora, a wieczorem odpocząć przy ognisku bądź grillu.

 

 

3. Jezioro Krasne

 

Jezioro Krasne, znajdujące się 45 km od Lublina, jest prawdziwym rajem dla wędkarzy. Cisza i spokój tam panujące zapewniają idealne warunki do łowienia ryb. W jeziorze można złowić m.in. szczupaki, karpie, okonie, karasie, sielawy, ukleje. Można tam wspaniale wypocząć także ciesząc się z uroków piaszczystej plaży i czystej wody. Dodatkowo atrakcją są liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe. Warto wybrać się na krótką wycieczkę i poznać okoliczną dziką przyrodę. Można natknąć się tam na rożne gatunki ptaków wodnych, na przykład perkozy.

 

4. Jezioro Zagłębocze

 

Ze względu na niezwykle czystą wodę atrakcyjnym miejscem jest jezioro Zagłębocze położone 50 km od Lublina. Samo pływanie w tym jeziorze gwarantuje nam rozrywkę, o której łatwo nie zapomnimy. Las otaczający jezioro zapewnia odskocznię od codziennego miejskiego gwaru. Każdemu przyda się chwila tylko dla siebie, a spacer po zacienionych, leśnych ścieżkach wydaje się idealnym sposobem na relaks. 

 

5. Jezioro Białe

 

Jezioro Białe jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych na Lubelszczyźnie. Warto je odwiedzić, pomimo dość sporej odległości od Lublina wynoszącej 90 km. Piaszczyste plaże i twarde dno przyciągają dużą liczbę turystów, dlatego jezioro posiada sporo ośrodków wypoczynkowych, hoteli i pól namiotowych. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących atrakcji – żeglowanie, nurkowanie, kajaki, rowery wodne i wiele innych wodnych wrażeń. Wszystko to czeka na śmiałych odkrywców.

 

Uczestnicząc w wodnych szaleństwach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Pływajmy w miejscach do tego przeznaczonych, pod opieką osób dorosłych. Kąpmy się na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Kolorowe pająki z bibuły wiszące u powały, wiecznie zielone gałązki jodły, pod stopami rozrzucona słoma, w kącie snop żyta, a na dzieży przygotowana wieczerza wigilijna - tak przed dziesiątkami lat wyglądały święta w wiejskich chatach na Lubelszczyźnie. więcej »
II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia.  Ponad 2000 psów 150  ras w jednym miejscu

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia. Ponad 2000 psów 150 ras w jednym miejscu

W weekend 15 i 16 grudnia Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) zapraszają wszystkich miłośników czworonogów na II Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2000 psów należących do ok. 150 ras ze wszystkich 10 grup FCI więcej »
Bliżej natury w Krainie Rumianku

Bliżej natury w Krainie Rumianku

Kraina Rumianku to wioska tematyczna położona na Polesiu Lubelskim, dzięki której możemy przenieść się w przeszłość i zobaczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Pobyt w tym miejscu będzie niezwykłym przeżyciem dla osób, które zmęczone są miejskim gwarem. więcej »
TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

Jak to w lecie, cieszymy się słoneczną, a wręcz upalną pogodą. Dla tych, którzy chcieliby trochę odpocząć od upałów, proponujemy wypoczynek nad wodą więcej »
DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

Mieszkańcy Lublina z początkiem października zeszłego roku mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe". Ideą nowego miejsca jest zachęcenie lublinian do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. więcej »
Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

W miejscu tym, jak piszą sami organizatorzy "najważniejsza jest książka dla dziecka, ale również samo dziecko." więcej »
Odkrywanie Lubelszczyzny

Odkrywanie Lubelszczyzny

Lubelszczyzna obfituje w ciekawe i przystępne obiekty turystyczne oraz ośrodki kultury, ma więc szczególnie wiele do zaproponowania rodzinom z dziećmi. więcej »
Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci

Dzieci od 5 lat
26 lipca 2011 r. w kinie Bajka odbył się seans filmu pt. „Sahara”, będący jedną z propozycji w cyklu „Bajkowe wakacje z kinem Bajka”. Projekcja filmu wzbogacona była zabawami i konkursami przygotowanymi przez pomysłodawczynie i organizatorki spotkań filmowych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Temat Na Czasie

Dzieci są wciągnięte w świat języka angielskiego i nie mogą oderwać się od nauki. Brzmi zachęcająco?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019