Lublin

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

Mieszkańcy Lublina z początkiem października zeszłego roku mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe". Filia została stworzona, przez działający od 2011 roku DDK "Węglin". Ideą nowego miejsca jest zachęcenie lublinian do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. Działacze próbują stworzyć interesującą i atrakcyjną ofertę warsztatową dla mieszkańców. Łączą w ten sposób pasjonatów sztuki, pozwalając wymieniać się doświadczeniami, a także tworzą podstawę do rozmowy na wiele trudnych tematów obecnych w społeczeństwie. DDK "Czuby Południowe" jest miejscem, w którym można rozwijać zainteresowania artystyczne pod okiem specjalistów w tych dziedzinach. Nowy Dom Kultury już od początku działalności organizuje wiele imprez edukacyjnych, realizuje projekty i konkursy.

 

Program przystosowany jest do wielu grup wiekowych. Obecne już są m.in. Klub Seniora "Bombonierka Życia", którego działaniem jest aktywizacja dojrzałych mieszkańców Lublina, "Mamalucha", czyli przedpołudniowe spotkania dla mam z dziećmi, lub Otwarta Pracownia Medialab, przeznaczona dla wszystkich miłośników nowych technologii. Całe pokolenie skupia natomiast Rodzinny Warsztat Twórczy, który zachęca bliskich do wspólnego spędzenia czasu, nawiązania głębszych relacji i świetnej zabawy.

 

Niebanalna oferta dziecięca zawiera np. Warsztaty Komiksowe, Warsztaty Słowa czy różnorodne zajęcia muzyczne, jak warsztaty pianistyczne i wokalne. Oryginalnym projektem jest Eksperymentalny Warsztat Manualny przeznaczony dla dzieci lubiących pozyskiwać nowe doświadczenia i eksperymentować ze sztuką. Dla nieco starszych pociech – w wieku gimnazjalnym i licealnym – stworzone zostały warsztaty Nowe Rzeczywistości, których uczestnicy mogą rozwijać wyobraźnię i budować nowe horyzonty, tworząc wspólnie historię za pomocą różnych form takich, jak komiks i inne media plastyczne.

 

 

Organizatorzy nie zapomnieli również o sympatykach dyskusji, dla których uruchomiono specjalny cykl zajęć "Jaka kultura?", gdzie wspólnie mogą porozmawiać na temat nowości filmowych, teatralnych i wydawniczych. Każdy chętny może także podrzucać nowe pomysły i stać się organizatorem akcji w ramach cyklu "Twoja kolej!".

 

Z pewnością każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie Domu Kultury. Wspaniała inicjatywa organizatorów i mieszkańców pozwoli na wspólną integrację. Dzieci, młodzież oraz dorośli spędzą tam twórczo czas, rozwijając swoje zainteresowania, jak i również poznając kulturę w nowych kształtach. Warto upowszechnić podobne akcje, by w całej Polsce, powstawało takich lokalizacji coraz więcej, szczególnie w miejscach, nie mających dostępu do większych ośrodków kultury. My również zapraszamy serdecznie do DDK "Czuby Południowe", gdzie bez wątpienia, dzięki zaangażowaniu lublinian, zapanuje wspaniała atmosfera.
 

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć