Lublin » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkańpowiększ

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

Mieszkańcy Lublina z początkiem października zeszłego roku mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe". Filia została stworzona, przez działający od 2011 roku DDK "Węglin". Ideą nowego miejsca jest zachęcenie lublinian do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. Działacze próbują stworzyć interesującą i atrakcyjną ofertę warsztatową dla mieszkańców. Łączą w ten sposób pasjonatów sztuki, pozwalając wymieniać się doświadczeniami, a także tworzą podstawę do rozmowy na wiele trudnych tematów obecnych w społeczeństwie. DDK "Czuby Południowe" jest miejscem, w którym można rozwijać zainteresowania artystyczne pod okiem specjalistów w tych dziedzinach. Nowy Dom Kultury już od początku działalności organizuje wiele imprez edukacyjnych, realizuje projekty i konkursy.

 

Program przystosowany jest do wielu grup wiekowych. Obecne już są m.in. Klub Seniora "Bombonierka Życia", którego działaniem jest aktywizacja dojrzałych mieszkańców Lublina, "Mamalucha", czyli przedpołudniowe spotkania dla mam z dziećmi, lub Otwarta Pracownia Medialab, przeznaczona dla wszystkich miłośników nowych technologii. Całe pokolenie skupia natomiast Rodzinny Warsztat Twórczy, który zachęca bliskich do wspólnego spędzenia czasu, nawiązania głębszych relacji i świetnej zabawy.

 

Niebanalna oferta dziecięca zawiera np. Warsztaty Komiksowe, Warsztaty Słowa czy różnorodne zajęcia muzyczne, jak warsztaty pianistyczne i wokalne. Oryginalnym projektem jest Eksperymentalny Warsztat Manualny przeznaczony dla dzieci lubiących pozyskiwać nowe doświadczenia i eksperymentować ze sztuką. Dla nieco starszych pociech – w wieku gimnazjalnym i licealnym – stworzone zostały warsztaty Nowe Rzeczywistości, których uczestnicy mogą rozwijać wyobraźnię i budować nowe horyzonty, tworząc wspólnie historię za pomocą różnych form takich, jak komiks i inne media plastyczne.

 

 

Organizatorzy nie zapomnieli również o sympatykach dyskusji, dla których uruchomiono specjalny cykl zajęć "Jaka kultura?", gdzie wspólnie mogą porozmawiać na temat nowości filmowych, teatralnych i wydawniczych. Każdy chętny może także podrzucać nowe pomysły i stać się organizatorem akcji w ramach cyklu "Twoja kolej!".

 

Z pewnością każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie Domu Kultury. Wspaniała inicjatywa organizatorów i mieszkańców pozwoli na wspólną integrację. Dzieci, młodzież oraz dorośli spędzą tam twórczo czas, rozwijając swoje zainteresowania, jak i również poznając kulturę w nowych kształtach. Warto upowszechnić podobne akcje, by w całej Polsce, powstawało takich lokalizacji coraz więcej, szczególnie w miejscach, nie mających dostępu do większych ośrodków kultury. My również zapraszamy serdecznie do DDK "Czuby Południowe", gdzie bez wątpienia, dzięki zaangażowaniu lublinian, zapanuje wspaniała atmosfera.
 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Kolorowe pająki z bibuły wiszące u powały, wiecznie zielone gałązki jodły, pod stopami rozrzucona słoma, w kącie snop żyta, a na dzieży przygotowana wieczerza wigilijna - tak przed dziesiątkami lat wyglądały święta w wiejskich chatach na Lubelszczyźnie. więcej »
II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia.  Ponad 2000 psów 150  ras w jednym miejscu

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia. Ponad 2000 psów 150 ras w jednym miejscu

W weekend 15 i 16 grudnia Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) zapraszają wszystkich miłośników czworonogów na II Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2000 psów należących do ok. 150 ras ze wszystkich 10 grup FCI więcej »
Bliżej natury w Krainie Rumianku

Bliżej natury w Krainie Rumianku

Kraina Rumianku to wioska tematyczna położona na Polesiu Lubelskim, dzięki której możemy przenieść się w przeszłość i zobaczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Pobyt w tym miejscu będzie niezwykłym przeżyciem dla osób, które zmęczone są miejskim gwarem. więcej »
TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

Jak to w lecie, cieszymy się słoneczną, a wręcz upalną pogodą. Dla tych, którzy chcieliby trochę odpocząć od upałów, proponujemy wypoczynek nad wodą więcej »
DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

Mieszkańcy Lublina z początkiem października zeszłego roku mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe". Ideą nowego miejsca jest zachęcenie lublinian do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. więcej »
Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

W miejscu tym, jak piszą sami organizatorzy "najważniejsza jest książka dla dziecka, ale również samo dziecko." więcej »
Odkrywanie Lubelszczyzny

Odkrywanie Lubelszczyzny

Lubelszczyzna obfituje w ciekawe i przystępne obiekty turystyczne oraz ośrodki kultury, ma więc szczególnie wiele do zaproponowania rodzinom z dziećmi. więcej »
Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci

Dzieci od 5 lat
26 lipca 2011 r. w kinie Bajka odbył się seans filmu pt. „Sahara”, będący jedną z propozycji w cyklu „Bajkowe wakacje z kinem Bajka”. Projekcja filmu wzbogacona była zabawami i konkursami przygotowanymi przez pomysłodawczynie i organizatorki spotkań filmowych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  

Wydarzenie Na Czasie

Europa w Polsce

Europa w Polsce

Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019