Lublin » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkańpowiększ

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

Mieszkańcy Lublina z początkiem października zeszłego roku mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe". Filia została stworzona, przez działający od 2011 roku DDK "Węglin". Ideą nowego miejsca jest zachęcenie lublinian do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. Działacze próbują stworzyć interesującą i atrakcyjną ofertę warsztatową dla mieszkańców. Łączą w ten sposób pasjonatów sztuki, pozwalając wymieniać się doświadczeniami, a także tworzą podstawę do rozmowy na wiele trudnych tematów obecnych w społeczeństwie. DDK "Czuby Południowe" jest miejscem, w którym można rozwijać zainteresowania artystyczne pod okiem specjalistów w tych dziedzinach. Nowy Dom Kultury już od początku działalności organizuje wiele imprez edukacyjnych, realizuje projekty i konkursy.

 

Program przystosowany jest do wielu grup wiekowych. Obecne już są m.in. Klub Seniora "Bombonierka Życia", którego działaniem jest aktywizacja dojrzałych mieszkańców Lublina, "Mamalucha", czyli przedpołudniowe spotkania dla mam z dziećmi, lub Otwarta Pracownia Medialab, przeznaczona dla wszystkich miłośników nowych technologii. Całe pokolenie skupia natomiast Rodzinny Warsztat Twórczy, który zachęca bliskich do wspólnego spędzenia czasu, nawiązania głębszych relacji i świetnej zabawy.

 

Niebanalna oferta dziecięca zawiera np. Warsztaty Komiksowe, Warsztaty Słowa czy różnorodne zajęcia muzyczne, jak warsztaty pianistyczne i wokalne. Oryginalnym projektem jest Eksperymentalny Warsztat Manualny przeznaczony dla dzieci lubiących pozyskiwać nowe doświadczenia i eksperymentować ze sztuką. Dla nieco starszych pociech – w wieku gimnazjalnym i licealnym – stworzone zostały warsztaty Nowe Rzeczywistości, których uczestnicy mogą rozwijać wyobraźnię i budować nowe horyzonty, tworząc wspólnie historię za pomocą różnych form takich, jak komiks i inne media plastyczne.

 

 

Organizatorzy nie zapomnieli również o sympatykach dyskusji, dla których uruchomiono specjalny cykl zajęć "Jaka kultura?", gdzie wspólnie mogą porozmawiać na temat nowości filmowych, teatralnych i wydawniczych. Każdy chętny może także podrzucać nowe pomysły i stać się organizatorem akcji w ramach cyklu "Twoja kolej!".

 

Z pewnością każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie Domu Kultury. Wspaniała inicjatywa organizatorów i mieszkańców pozwoli na wspólną integrację. Dzieci, młodzież oraz dorośli spędzą tam twórczo czas, rozwijając swoje zainteresowania, jak i również poznając kulturę w nowych kształtach. Warto upowszechnić podobne akcje, by w całej Polsce, powstawało takich lokalizacji coraz więcej, szczególnie w miejscach, nie mających dostępu do większych ośrodków kultury. My również zapraszamy serdecznie do DDK "Czuby Południowe", gdzie bez wątpienia, dzięki zaangażowaniu lublinian, zapanuje wspaniała atmosfera.
 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Kolorowe pająki z bibuły wiszące u powały, wiecznie zielone gałązki jodły, pod stopami rozrzucona słoma, w kącie snop żyta, a na dzieży przygotowana wieczerza wigilijna - tak przed dziesiątkami lat wyglądały święta w wiejskich chatach na Lubelszczyźnie. więcej »
II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia.  Ponad 2000 psów 150  ras w jednym miejscu

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia. Ponad 2000 psów 150 ras w jednym miejscu

W weekend 15 i 16 grudnia Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) zapraszają wszystkich miłośników czworonogów na II Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2000 psów należących do ok. 150 ras ze wszystkich 10 grup FCI więcej »
Bliżej natury w Krainie Rumianku

Bliżej natury w Krainie Rumianku

Kraina Rumianku to wioska tematyczna położona na Polesiu Lubelskim, dzięki której możemy przenieść się w przeszłość i zobaczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Pobyt w tym miejscu będzie niezwykłym przeżyciem dla osób, które zmęczone są miejskim gwarem. więcej »
TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

Jak to w lecie, cieszymy się słoneczną, a wręcz upalną pogodą. Dla tych, którzy chcieliby trochę odpocząć od upałów, proponujemy wypoczynek nad wodą więcej »
DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

Mieszkańcy Lublina z początkiem października zeszłego roku mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe". Ideą nowego miejsca jest zachęcenie lublinian do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. więcej »
Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

W miejscu tym, jak piszą sami organizatorzy "najważniejsza jest książka dla dziecka, ale również samo dziecko." więcej »
Odkrywanie Lubelszczyzny

Odkrywanie Lubelszczyzny

Lubelszczyzna obfituje w ciekawe i przystępne obiekty turystyczne oraz ośrodki kultury, ma więc szczególnie wiele do zaproponowania rodzinom z dziećmi. więcej »
Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci

Dzieci od 5 lat
26 lipca 2011 r. w kinie Bajka odbył się seans filmu pt. „Sahara”, będący jedną z propozycji w cyklu „Bajkowe wakacje z kinem Bajka”. Projekcja filmu wzbogacona była zabawami i konkursami przygotowanymi przez pomysłodawczynie i organizatorki spotkań filmowych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek w promieniach słońca jest mnóstwo pomysłów.  

Festiwal na Czasie!

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Sprawdźcie szczegóły...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019