Lublin » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci

Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dziecipowiększ

Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci

Patronat CzasDzieci.pl
Dzieci od 5 lat

26-go lipca 2011 r. w kinie Bajka odbył się seans filmu pt. „Sahara”, będący jedną z propozycji w cyklu „Bajkowe wakacje z kinem Bajka”. Projekcja filmu wzbogacona była zabawami i konkursami, przygotowanymi przez pomysłodawczynie i organizatorki spotkań filmowych: panie Izabelę Mazur i Iwonę Bednarczyk.

 

Już w trakcie trwania projekcji dało się zauważyć emocje towarzyszące dzieciom oglądającym film: w scenie ucieczki jednego z głównych bohaterów – surykatki o imieniu Billy – przed stadem rozgniewanych bawołów, młodzi widzowie dopingowali dzielne i sprytne zwierzątko.

 

Po projekcji odbywały się konkursy związane z filmem oglądanym danego dnia. Najpierw wybrano spośród publiczności dwie dziesięcioosobowe drużyny, które miały za zadanie wypisać jak największą ilość zwierząt będących bohaterami filmu „Safari”. Potem ochotnicy odgadywali, do których zwierząt należą nagrania odgłosów prezentowane przez panią Izę. Po takiej rozgrzewce, szybko znaleźli się chętni do kolejnej zabawy, która polegała na odpowiedzi na pytanie: Do jakiego zwierzątka z filmu jesteś podobna/y i dlaczego? Juleczka odpowiedziała, że do surykatki, bo ona sama jest mała. Klaudia powiedziała, że przypomina małpkę, bo wspina się tak, jak ona. Dwie dziewczynki porównały się do niezwykle eleganckiej żyrafy, a jeden z chłopców – do kondora, bo lubi wygłupiać się tak, jak kondor z filmu. W międzyczasie jurorzy wyłonieni spośród rodziców zdecydowali, która drużyna wypisała najwięcej zwierząt i po ogłoszeniu werdyktu panie Iza i Iwona zaproponowały kolejną zabawę: spośród zwierząt przedstawionych na rysunkach, przyczepionych do tablicy dzieci miały wybrać te, które w filmie mogłyby grać tzw. „czarne charaktery” i te, które mogłyby odgrywać role bohaterów pozytywnych.

 

Zaraz potem chętni zgłosili się do konkurencji, która pozwalała im zaprezentować talenty aktorskie: mieli zaprezentować za pomocą odgłosów i gestów wylosowane przez siebie zwierzęta. Na scenie zaroiło się od wszelkich gatunków: pojawił się osioł, kogut, tygrys, świnka, krowa, owieczka, kotek, piesek – a dzieci zasiadające po stronie publiczności bez trudu rozszyfrowały, kto zamienił się w jakie zwierzę. Kolejne zadanie aktorskie dla odważnych polegało na tym, że uczestnicy mieli wyobrazić sobie, że są psami wybranej rasy i pokazać jakieś sztuczki, które porządnie wytresowany pies powinien potrafić: zarówno „pieski”, jak i dzieci, które odgadywały prawidłowo, co zostało zaprezentowane na scenie, otrzymały w nagrodę słodki upominek. W ostatniej konkurencji dzieci zostały podzielone na 12 grup, po cztery osoby każda, kolejne grupy miały stanowić stado poszczególnych zwierzątek, a przynależność do danej grupy była potwierdzona pieczątką przedstawiającą dane zwierzątko. Dzieci miały w swoich grupach wymyślić zachowanie specyficzne dla zwierzątek, których były przedstawicielami i zaprezentować to, co ustaliły na scenie – była to świetna okazja, żeby spróbować współpracy i nauczyć się kreatywności oraz wzajemnego słuchania.


Dzięki zabawom i konkurencjom zaproponowanym przez organizatorki cyklu „Bajkowe wakacje” dzieci uczyły się zwracać uwagę na treści dodatkowe, niezwiązane bezpośrednio z akcją filmu, czy też jego bohaterami, a co za tym idzie: mogły poznać sylwetki zwierząt i specyficzne dla nich zachowania w innym, pozabajkowym kontekście. Wiele zabaw miało na celu nauczenie dzieci współpracy i interakcji, a także przełamywania własnych ograniczeń i zawierania kompromisów, poprzez słuchanie innych i wspólne działania. Każde z dzieci – i te bardzo przebojowe, i nieśmiałe – miało szansę wzięcia udziału w którejś z zabaw i wyboru, który rodzaj aktywności najbardziej mu odpowiadał. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tak ciekawą propozycję skierowaną do młodych widzów.


Marta Nizioł-Wojniusz, Czas Dzieci – Lublin


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Ekspozycje muzealne w świątecznej odsłonie

Kolorowe pająki z bibuły wiszące u powały, wiecznie zielone gałązki jodły, pod stopami rozrzucona słoma, w kącie snop żyta, a na dzieży przygotowana wieczerza wigilijna - tak przed dziesiątkami lat wyglądały święta w wiejskich chatach na Lubelszczyźnie. więcej »
II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia.  Ponad 2000 psów 150  ras w jednym miejscu

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia. Ponad 2000 psów 150 ras w jednym miejscu

W weekend 15 i 16 grudnia Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) zapraszają wszystkich miłośników czworonogów na II Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2000 psów należących do ok. 150 ras ze wszystkich 10 grup FCI więcej »
Bliżej natury w Krainie Rumianku

Bliżej natury w Krainie Rumianku

Kraina Rumianku to wioska tematyczna położona na Polesiu Lubelskim, dzięki której możemy przenieść się w przeszłość i zobaczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Pobyt w tym miejscu będzie niezwykłym przeżyciem dla osób, które zmęczone są miejskim gwarem. więcej »
TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

Jak to w lecie, cieszymy się słoneczną, a wręcz upalną pogodą. Dla tych, którzy chcieliby trochę odpocząć od upałów, proponujemy wypoczynek nad wodą więcej »
DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

DDK "Czuby Południowe" - nowe miejsce kulturalnych spotkań

Mieszkańcy Lublina z początkiem października zeszłego roku mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe". Ideą nowego miejsca jest zachęcenie lublinian do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. więcej »
Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

Kulturalna Mapa Lublina. Ośrodek Książki Obrazkowej OKO

W miejscu tym, jak piszą sami organizatorzy "najważniejsza jest książka dla dziecka, ale również samo dziecko." więcej »
Odkrywanie Lubelszczyzny

Odkrywanie Lubelszczyzny

Lubelszczyzna obfituje w ciekawe i przystępne obiekty turystyczne oraz ośrodki kultury, ma więc szczególnie wiele do zaproponowania rodzinom z dziećmi. więcej »
Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

Relacja z „Bajkowych wakacji” w Lublinie, nad którymi patronat objął Czas Dzieci

Dzieci od 5 lat
26 lipca 2011 r. w kinie Bajka odbył się seans filmu pt. „Sahara”, będący jedną z propozycji w cyklu „Bajkowe wakacje z kinem Bajka”. Projekcja filmu wzbogacona była zabawami i konkursami przygotowanymi przez pomysłodawczynie i organizatorki spotkań filmowych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać?  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019