Łódź

Pierwsze 18 miesięcy - warsztaty online
Ogólnopolska Warsztaty do 3 roku

Pierwsze 18 miesięcy - warsztaty online

30 października 2021
Wpis archiwalny

Pierwszy rok życia jest najważniejszy dla rozwoju mózgu dziecka.

 

Choć dbamy o bezpieczeństwo, niechcący dopuszczamy do zaniedbań w rozwoju neurologicznym. To przekłada się na późniejsze dysfunkcje i problemy z nauką. SZKOLENIE dla rodziców odbywa się w formie wideokonferencji live. DODATKOWO tego samego dnia po szkoleniu odbędzie się 15-MINUTOWA INDYWIDUALNA KONSULTACJA online.


Artykuły dla młodych rodziców są podporządkowane kampaniom reklamowym gadżetów dla niemowląt. Ponad 30 z tych gadżetów, które ułatwiają opiekę nad maluszkiem, blokuje rozwój dziecka. Niestety używają ich wszyscy, ale tylko dlatego, że nie wiedzą, jak bardzo szkodzą.


Z tego powodu, statystyczne dziecko nie pełza wystarczająco dynamicznie, aby można było powiedzieć, że jego rozwój przebiega prawidłowo. Większość niemowląt nie osiąga właściwych ruchów, dynamiki, ani dystansu. Tymczasem pełzanie i raczkowanie prawidłowym ruchem odpowiada za rozwój trzech z siedmiu struktur mózgu. To dlatego dzieci, które nie osiągnęły poprawnych ruchów przy pełzaniu, mają później dysleksję.


Od urodzenia niemowlę dysponuje szeregiem odruchów. Od ich ukształtowania zależeć będzie, czy dziecko będzie nieśmiałe, czy będzie mieć kłopoty z koncentracją. Nie mając świadomości jakie są odruchy, do czego służą i w jaki sposób je kształtować, z łatwością można doprowadzić do dysfunkcji rozwojowych. Cierpi na nie około 60% młodych uczniów. Są one widoczne dopiero w wieku szkolnym, ale wtedy nie można ich już wyleczyć. Można im zapobiec, ale tylko we wczesnym dzieciństwie.


Niewłaściwie rozumiejąc potrzeby niemowląt, niechcący blokujemy mowę, dotyk, sprawność motoryczną i potencjał intelektualny. Dowiedz się, które umiejętności są faktycznie kluczowe i skup na nich swoją uwagę. Nie należą do nich samodzielne siadanie i przewracanie z pleców na brzuch i z brzucha na plecy.


DLA KOGO: dla rodziców dzieci w wieku od urodzenia do 18 miesiąca życia oraz par spodziewających się dziecka


SZKOLENIE PROWADZI: Dr Aneta Czerska, specjalista rozwoju dziecka, pedagog, matematyk, autorka metody Cudowne Dziecko, ekspert, który uczy rodziców najnowszych technik rozwoju potencjału dziecka


KIEDY: sobota, 30/10/2021 – 4,5 godziny


Uczestników szkolenia zapraszamy na wykład „Jak nie pozbawić dziecka geniuszu”, który odbędzie się w piątek 8/10/2021 o godzinie 18:30. Kolejna edycja odbędzie się 26/11/2021 również o godzinie 18:30.


WIĘCEJ INFORMACJI: https://cudownedziecko.pl/szkolenie/pierwszy-rok-zycia/


Jeśli już zdajesz sobie sprawę, ile korzyści przyniósłby Ci udział w szkoleniach organizowanych przez Instytut Rozwoju Małego Dziecka, to kup pakiet 3 szkoleń z rabatem do 20% lub pakiet 10 szkoleń z rabatem 30%, który możesz wykorzystać w ciągu 3 lat.


Nauka czytania
Wczesna nauka matematyki
Mnożenie inteligencji
Ruch kluczem do inteligencji
• Pierwsze 18 miesięcy
• Refleksologia i dieta
Rozwój emocjonalny
Rozwój kreatywności

Miejsce wydarzenia:
warsztaty online
Organizator:

Instytut Rozwoju Małego Dziecka

ul. Elektoralna 15, Warszawa
tel.: 022 292 31 42, 0501 184 420

Wydarzenia w Łodzi

Warto zobaczyć