Łódź

Familia do kwadratu. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4
Łódź Warsztaty od 4 roku

Familia do kwadratu. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13.

 

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

 

7.09.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

WARSZTAT NA ROZKRĘTKĘ

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Po wakacyjnej przewie  będziemy powoli rozkręcać się do całorocznej muzealnej, warsztatowej aktywności. Pokręcimy się po ekspozycji Atlasu Nowoczesności i sprawdzimy  co kręci nas w sztuce nowoczesnej. Czy dzieła mogą się kręcić, czy może ktoś nimi kręci? Na koniec wykonamy zakręcone prace. Dacie się wkręcić?

 

14.09.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

WARSZTAT MALARZA

Prowadzi: Marta Wlazeł

Tym razem młodzi goście zostaną zaproszeni do artystycznej kuchni. Metaforycznie i dosłownie. Metaforycznie, bo zobaczą czym różni się rysunek ołówkiem od rysunku węglem, czym różnią się pastele suche od pasteli tłustych, czym różni się akwarela od tempery, czym różni się malarstwo olejne od enkaustyki… A dosłownie, ponieważ dzieci ubrudzą się przy tym świeżymi jajkami, pysznym miodem i arcyzdrowym olejem lnianym. Sięgną także po nieco bardziej obrzydliwe robaki i głowonogi. Zdradzimy tajemnice warsztatu malarza. Warsztat brudzący.

 

21.09.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19,  sala warsztatowa

RUCH W STRONĘ SZTUKI

Prowadzi: Agnieszka Wojciechowska-Sej

Żeby stworzyć dzieło sztuki, musisz najpierw ruszyć głową. Potem trzeba ruszyć się po narzędzia – pędzle, szpachle i ołówki, po farby, glinę, gips, bibułę, po kartony, brystole czy blejtramy… W zmaganiu się z materią dzieła też jest dużo ruchu – dłoń dzierży pędzel lub dłuto, ramię pozwala zakreślić duży łuk, głowa kręci się na wszystkie strony obserwując postępy w pracy. Kiedy arcydzieło jest gotowe, wędrujesz, by je oglądać. Jeśli efektem jest rzeźba lub instalacja – okrążasz ją, jeśli stworzyłaś czy stworzyłeś environment – wchodzisz w jego przestrzeń, obraz oglądasz raz z bliska, raz z oddalenia. Warsztat „Ruch w stronę sztuki” pozwoli być uważnym na wszelakie działania przemieszczające uwagę, wzrok, rękę, człowieka czy grupę osób.

 

28.09.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19,  sala warsztatowa

SIEDMIU NIEDOSKONAŁYCH

Prowadzi: Luiza Łuszcz-Kujawiak

Czy dzieło sztuki musi być zawsze idealnie piękne? Czy pusty obraz może być interesujący? Czy szczeliny i pęknięcia mogą kryć jakieś niespodzianki? Podczas warsztatu wyruszymy tropem „felerów” dzieł sztuki i sami wykonamy kilka "felernych" dzieł. Poznamy Pana Doskonałego i Bandę 7 Niedoskonałych, którzy zamieszkali na Atlasie Nowoczesności w Muzeum Sztuki. Ciekawe, czy żyli długo i szczęśliwie...

 

Więcej informacji tutaj.

Organizator:

Muzeum Sztuki

ul. Więckowskiego 36, 90-734 Łódź
tel.: 00 48 42 633 97 90

Wydarzenia w Łodzi

Warto zobaczyć