Warszawa

Recenzje książek

Kim one były?
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Kim one były?

Kim była i czym zajmowała się Rzepicha? Jak nazywała się mama pierwszego króla Polski? Która polska księżniczka została szwedzką królową? Co zawdzięczamy królowej Bonie? Która święta była królewną węgierską, ale też królem Polski i królową Polski? Kim była Ludwika Maria Gonzaga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w wyjątkowej książce Anny Jurczyńskiej „Polskie księżniczki”.

 

Ta rewelacyjna i pięknie wydana publikacja ukazuje niezwykłą galerię księżniczek i królowych, które po zamążpójściu stawały u boku nie tylko polskich władców. Sylwetki wyjątkowych kobiet ukazuje młodym czytelnikom Skrzat Honoriusz – wielki pasjonat historii, który w przystępny, interesujący i dostosowany do percepcji młodego czytelnika sposób prezentuje znane i mniej znane księżniczki. Dodatkowo, przy każdej z opisanych księżniczek znajdziemy informacje o miejscach, w których czytelnicy mogą dokładnie zgłębić ich historie.

 

Doskonałym uzupełnienie pasjonujących opowieści są zachwycające i  przykuwające uwagę kolorowe ilustracje Macieja Plamowskiego.

Ten wyjątkowy poczet kobiet, które zasiadały na europejskich tronach i pojawiały się głównie w cieniu swoich mężów gorąco polecam nie tylko dzieciom, ale również wszystkim miłośnikom historii. Z pewnością nie będą zawiedzeni!

Warto zobaczyć