Warszawa

Recenzje książek

Z bibliotecznych półek znika jak świeże bułeczki!
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Z bibliotecznych półek znika jak świeże bułeczki!

Wakacje w pełni. A wspaniała, słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza z ciekawą książką.

Dla młodych czytelników gorąco polecam REWELACYJNĄ książkę Dominiki Słomińskiej "Kostka i Bruno i wakacje". To wprawdzie kolejna książka z cyklu, ale z powodzeniem można ją przeczytać niezależnie od tego czy zna się poprzednie części czy też nie.

 

Tym razem wspólnie z sympatycznymi bohaterami - Konstancją i Brunonem oraz ich przyjaciółmi przeżyjemy moc wspaniałych, wakacyjnych przygód na kolonii w Juracie, poznamy wiele pasjonujących zabaw i zwyczajów kolonijnych, ale również m.in. dowiemy się jakie zagrożenia czyhają na dzieci (nie tylko) na wakacjach.
Obecność Karolinki - dziewczynki pochodzącej z biednej i alkoholowej rodziny, staje się  z kolei pretekstem do poruszenia ważnego problemu odrzucenia, poniżania i braku akceptacji przez rówieśników.

 

Znakomicie skonstruowane i ciekawe opowiadania mogą stać się świetną inspiracją do wspólnych dyskusji dzieci np. z rodzicami na temat wartości, którymi watro kierować się w życiu, odpowiednich postaw prospołecznych czy sposobów radzenia sobie z emocjami. Poza tym, w książce znajdziemy również wiele cennych wskazówek dla rodziców i wychowawców, którym leży na sercu dobro małego człowieka.

 

Na uwagę zasługują także oryginalne i urokliwe kolorowe ilustracje Anety Dmowskiej, które świetnie dopełniają te piękne i mądre historie.

Na zakończenie pragnę dodać, że książki o przygodach Kostki i Bruna cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców odwiedzających olkuską Bibliotekę i znikają z bibliotecznych półek jak przysłowiowe świeże bułeczki.

 

Gorąco polecam!

Warto zobaczyć