Warszawa

Co każdy przedszkolak umieć powinien...
PATRONAT CzasDzieci.pl

Co każdy przedszkolak umieć powinien...

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
od 3 do 5 lat
ISBN: 978-83-7437-673-0

 

Jak powinna wyglądać poranna toaleta przedszkolaka?
Czy przedszkolak powinien już sam się ubierać i jeść?
Co robi i czego się uczy dziecko w przedszkolu?

 

Drodzy Rodzice i kochane Przedszkolaki, ta książeczka powstała specjalnie z myślą o Was, stawiających pierwsze kroki w przedszkolu. Dorośli czują pewnie niepokój o to, jak poradzą sobie dzieci. Jak przygotować je, aby łatwo zaadaptowały się w przedszkolu? Dzieci nurtuje myśl: jak to będzie bez mamy? Tu znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

 

Książka Co każdy przedszkolak umieć powinien... zawiera informacje o niezbędnych w przedszkolu umiejętnościach. Jej bohaterami są trzylatki. Krótkie, treściwe teksty łatwo zapamiętać, a ilustracje mają walor edukacyjny. Całość została opracowana przez doświadczoną nauczycielkę wychowania przedszkolnego, która co roku we wrześniu wita w progach przedszkola kolejne maluchy.


Oprawa: Miękka
Format: 236x165 mm

Objętość: 24 str.

Kup teraz

Recenzje książki (Co każdy przedszkolak umieć powinien...)

Recenzja rodzica
Co powinien umieć trzylatek?

Bohaterami książeczki są Zuzia i Kuba - rodzeństwo trzylatków. Na swoim przykładzie dzieci pokazują, co umieją, a w czy jeszcze czasem mogą im pomóc rodzice.

Trzyletnie dziecko powinno być w miarę samodzielne. Podstawowe umiejętności, jakie powinno dziecko nabyć przed pójściem do przedszkola obejmują samodzielne mycie twarzy i zębów, ubieranie się, wkładanie butów, korzystanie z toalety i samodzielne jedzenie. Maluch powinien umieć korzystać z toalety, wiedzieć jak zachować się w łazience, tzn. jak należy spuścić wodę oraz gdzie może umyć ręce i czym je osuszyć. Jeśli chodzi o ubieranie się to trzylatek powinien umieć założyć poszczególne części garderoby. Samodzielne jedzenie jest także ważnym elementem samodzielności dziecka, gdyż często w przedszkolu opiekunowie nakładają na talerz potrawy, ale dzieci powinny umieć je zjeść bez ich pomocy. Warto nauczyć dziecko, do czego służą sztućce i jak się nimi posługiwać oraz co zrobić z talerzem, kubkiem i sztućcami po skończonym posiłku. Dziecko trzeba nauczyć sprzątać po sobie, odkładać zabawki na miejsce. Nie zapomnijmy też o nauczeniu dziecka trzech „magicznych słów”: Proszę, dziękuję, przepraszam. Ich używanie powinno być nawykiem w każdej niemal sytuacji.

Myślę, że w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, książeczka ta będzie bardzo pomocna. Krótkie testy oraz kolorowe obrazki ułatwiają zapamiętanie czynności oraz przećwiczenie i sprawdzenie umiejętności trzylatka.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć