Warszawa

A dlaczego?

A dlaczego?

od 1 do 3 lat
ISBN: 978-83-7776-034-5

Wstaję, patrzę, świeci słońce. I chcę wiedzieć - a dlaczego?
Dlaczego ptak lata? Dlaczego pies szczeka? Dlaczego pada deszcz?

W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach pytamy o otaczający świat. Ptak, pan, pies, Jaś, deszcz - wszyscy coś robią. Tylko dlaczego? Po co? I jak to jest?

 

Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.

 

Szwedzkie bestsellery dla jedno-, dwulatków, które polubiło już wielu polskich maluchów.

Kup teraz

Recenzje książki (A dlaczego?)

Recenzja rodzica
Kto pyta, nie błądzi!

"Co to?", "A dlaczego?", "Po co?" – dziecięca ciekawość nie ma końca, z wiekiem zmienia się jedynie brzmienie stawianych pytań. To od nas zależy, jak odpowiemy na nie naszym dzieciom. Czy będziemy je zbywać, sugerować, że są głupie (pytania, a nie dzieci – choć ostatecznie na jedno wychodzi), czy też cierpliwie odpowiadać i tłumaczyć. Jeśli pytań mamy dość – sumiennie ostrzegam, nie warto sięgać po tę książkę! Jednak każdy mądry rodzic wie, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Dlatego nie tylko warto cierpliwie i mądrze odpowiadać na dziecięce pytania, ale także mobilizować maluchy do ich stawiania. Dzięki nim dzieci stają się bardziej odważne, otwarte, komunikatywne, a przy tym zbierają wiedzę o otaczającym je świecie. Uczą się. Dlaczego lata ptak? Dlaczego szczeka pies? Dlaczego płacze Jaś? – do odpowiedzi na te pytania autorka nie potrzebuje długich, skomplikowanych wywodów. Jej wypowiedzi są do granic możliwości proste, łatwe do zrozumienia przez dziecko. Pokazują nam, rodzicom, jak niewiele trzeba, by mądrze zaspokoić dziecięcą ciekawość. Książka, choć krótka, prosta, zilustrowana bez zbędnych szczegółów, ma niezwykłą siłę oddziaływania. Maluchy mobilizuje do zadawania pytań, nas, dorosłych, uczy, jak na nie odpowiadać. Do tego pozycja ta została solidnie wydana. Grube kartonowe strony pokryte są folią, dzięki czemu łatwo nie nadgryzie ich ani ząb czasu, ani też ząb dziecka. Najmłodszym – gorąco polecam!

Recenzja rodzica
Króciutka forma i zrozumiała treść

Wszyscy rodzice już wielokrotnie usłyszeli serię pytań od swoich pociech lub to dopiero przed nimi: A DLACZEGO? No właśnie, a dlaczego świeci słońce? A dlaczego lata ptak? A dlaczego szczeka pies? A dlaczego pada deszcz? Nasze dzieci znajdą odpowiedź na te pytania i nie tylko w najnowszej książeczce Wydawnictwa Zakamarki pt. A dlaczego?. Książeczka zaprasza maluchy do wspólnej zabawy. Może zainspirować dzieci do zadawania jeszcze ciekawszych pytań o otaczający nas świat. Ilustracje i słowa powtarzają się, dziecko może utrwalić je w swoich myślach i spróbować powtórzyć. Króciutka forma i zrozumiała treść. Wielkim plusem jest wielkość, faktura publikacji (grube tekturowe strony) i różnorodność kolorów.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć