Warszawa

Sztuczki 3+

Sztuczki 3+

Wydawnictwo: Muzeum Narodowe w Krakowie
od 3 do 8 lat
ISBN: 978-83-7581-096-7

Opis książki

Książeczka kartonowa wydana przez Muzeum Narodowe w Krakowie przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Książka składa się z reprodukcji średniowiecznych, renesansowych i barokowych obrazów oraz ikon, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Z obrazów wyretuszowano niektóre elementy i umieszczono na  arkuszach samoprzylepnej folii dołączonych do książki. Z tyłu obwoluty umieszczone zostały obrazy bez retuszy, opatrzone podpisami, dla porównania z ilustracjami z wnętrza książki. Dzieci szukają usuniętych elementów i przyklejają je na kartach książki kierując się oryginalnymi reprodukcjami.

Książka oswaja dzieci ze sztuką dawną, uczy spostrzegawczości, zmysłu kompozycji, pobudza do stawiania pytań o znaczenie scen i poszczególnych elementów.

 

Więcej o książce (kliknij).

 

Objętość: 5 s.

Ilustracje kolorowe

Format: 20,5x29,6 cm

Oprawa twarda, naklejki

 

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/3
1/3
strony książeczki z reprodukcją posiadającą usunięte komputerowo elementy
2/3
2/3
oryginał
3/3
3/3
naklejki z brakującymi na reprodukcjach elementami

Recenzje książki Sztuczki 3+

Recenzje rodziców:

Przybliża świat sztuki już najmłodszym

Od czasu, gdy uczęszczałam z moją 6-letnią córką na zajęcia dydaktyczne dla dzieci organizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie, a było to już ponad 10 lat temu, zaczęłam korzystać z wydawnictw... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

1... 2... 3... Sztuczki 3

Sztuczki 3+ to kartonowa książeczka z reprodukcjami wybranych dzieł malarstwa średniowiecznego, renesansowego i barokowego znajdującymi się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.   Dodatkiem... czytaj więcej »

W jaki sposób wprowadzić dziecko w świat sztuki?

Jak rozbudzić w dziecku potrzebę obcowania ze sztuką przez duże "S"? W jaki sposób wprowadzić małego człowieka w świat wartości sztuki i ułatwić mu rozumienie języka sztuki? Edukację... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć