Kraków

Scena NCK – bajkowa jesień
Kraków Spektakl

Scena NCK – bajkowa jesień

Sezon teatralny 2016/2017 rozpoczniemy od klasyki gatunku, czyli przygód Pinokia. Będzie też „Plastusiowy pamiętnik” - spektakl otrzymał nagrodę publiczności na zeszłorocznym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, „Jaś i Małgosia”, „Tańcząca choinka”, a na deser klasyczny balet. Przyjadą do nas teatry z Rabki, Zabrza, Będzina, Warszawy i Lwowa.

 

Scenę NCK wypełnią aktorzy w barwnych strojach i bogata scenografia. Będzie też dużo muzyki, śpiewu i trochę humoru – czyli wszystko to co dzieci lubią najbardziej.

 

Repertuar dla dzieci październik-grudzień 2016

 

PINOKIO

Teatr Lalek Rabcio z Rabka-Zdroju

19 października (środa), godz.10.00, Scena NCK

Pewnego razu był sobie kawałek drewna... – od tych słów zaczyna się baśniowa historia drewnianej marionetki, która zamienia się w chłopca. Pinokio to utwór zaliczany do kanonu literatury dziecięcej i wciąż powracający na sceny teatrów całego świata. Jego niesamowite przygody to wspaniała opowieść o dojrzewaniu, zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami, akceptacji oraz ciekawości świata. Spektakl Teatru Lalek Rabcio to wspaniałe kostiumy, muzyka Grzegorza Turnaua oraz magiczna, wciąż zmieniająca się scenografia.

bilety: 20 zł

 

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

Teatr Nowy z Zabrza

26 października (środa), godz. 9.30, 11.30, Scena NCK

Plastuś to mały ludzik z plasteliny. Mieszka w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami są szkolne przybory: pióro, stalówki, gumka myszka, ołówek i scyzoryk. W swoim pamiętniku, mały ludzik, opisuje pierwsze doświadczenia szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepsze przedstawienie dla pierwszoklasisty.

bilety: 20 zł

 

JAŚ I MAŁGOSIA

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina

9 listopada (środa), godz.10.00, Scena NCK

Rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja klasycznej bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci: groźna Baba Jaga, sympatyczne Wiewiórki w roli komentatorów wydarzeń scenicznych, bajkowe drzewa i przebiegły kocur. Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód pary tytułowych bohaterów.

bilety: 20 zł

 

TAŃCZĄCA CHOINKA - spektakle mikołajowe

Teatr Banasiów z Warszawy

3 grudnia (sobota), godz.16.00, Scena NCK

5, 6 grudnia, godz. 9.00, 11.15, Scena NCK

Pierwszy śnieg przykrył las. Wszyscy układają się do długiego, zimowego snu. Tylko krasnal ma mnóstwo pracy. Zbliżają się Święta i musi przygotować prezenty dla wszystkich dzieci. Leśną ciszę zakłóca drwal, który chce wyciąć najpiękniejszą Choinkę, która błaga go o litość. Nawet Krasnal nie wiedział, że Choinka mówi. Nie wiedział też, że kiedyś ludzie przychodzili do lasu i tam odświętnie ubierali Choinkę, a ta z wdzięczności, w noc wigilijną, tańczyła dla nich. Czy i tym razem zatańczy? Czy do lasu przyjdzie Święty Mikołaj? O tym, o Muchomorku i Pajacyku, o przyjaźni i miłości opowiada ta świąteczna bajka.

Po spektaklu prezenty dla dzieci, zakupione przez opiekunów, rozdaje na scenie Święty Mikołaj.

bilety: 20/16zł

Istnieje możliwość zorganizowania imprez zamkniętych dla firm i instytucji – terminy do uzgodnienia.

 

DZIADEK DO ORZECHÓW – spektakl baletowy

Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu

10 grudnia (sobota), godz.11.00, Scena NCK

Akcja tego pięknego baletu Piotra Czajkowskiego, rozgrywa się w Wigilię. Mała Klara otrzymuje niezwykłe bożonarodzeniowe prezenty. Jest wśród nich tajemnicza mechaniczna lalka Dziadka do orzechów. A że ta noc ma w sobie coś magicznego, więc pod wrażeniem nowej zabawki dziewczynka przeżywa czarowny sen. Dziadek do orzechów to przedstawienie pełne magii, wzruszeń i zachwycających scen tańca - prawdopodobnie najpopularniejsza kompozycja baletowa świata.

bilety: 120/ 90 zł

 

A JUŻ W NOWYM ROKU…

 

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

30 stycznia – 10 lutego 2017 r.

Festiwal – odbywający się rokrocznie podczas ferii zimowych – służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci. Imprezy towarzyszące – warsztaty, spotkania i wystawy dają najmłodszym widzom możliwość wejścia w świat teatru „od kuchni”. Przez 10 dni festiwalowych, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, będzie można zobaczyć 10 spektakli adresowanych do młodych widzów.

 

 

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni - tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Kasa - tel. 12 644 02 66 wew. 56 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3
Organizator:

Nowohuckie Centrum Kultury

Aleja Jana Pawła II 232,
31-913 Kraków – Nowa Huta
tel.: 012 644 02 66

Wydarzenia w Krakowie

Warto zobaczyć