Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza: zdobądź tytuł Czytelnika Roku 2020!
Kraków Konkurs

Biblioteka Kraków zaprasza: zdobądź tytuł Czytelnika Roku 2020!

Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki –  dzieci i młodzież oraz dorosłych –  do udziału w Konkursie Czytelnik Roku 2020.

 

 

Może wziąć w nim udział każdy, kto posiada aktywną kartę Biblioteki Kraków. Uczestnik konkursu otrzyma Paszport Czytelnika, w którym będzie  zbierał pieczątki za przeczytane książki lub audiobooki. Dodatkowa pula pieczątek przysługuje za udział w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Kraków. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: czytniki e-booków, karty podarunkowe, zaproszenia na spektakle, a także książki i gry planszowe.


Zainagurowany z początkiem lutego Konkurs, to szósta jego edycja, rozgrywa się w czterech kategoriach wiekowych: I kategoria – czytelnicy od 6 do 9 lat, II kategoria –  od 10 do 15 lat, III kategoria – od 16 do 25 lat oraz IV kategoria – czytelnicy powyżej 25. roku życia. Do udziału zapraszamy też najmłodszych, w wieku od 0 do 5 lat, zapisanych do biblioteki przez rodzica lub opiekuna prawnego. Wtedy nagrodę specjalną i tytuł Czytającego Rodzica otrzyma najaktywniejszy rodzic czytający swojemu dziecku. Novum tegorocznej edycji jest nagroda i tytuł Zaczytanego Seniora, którą otrzyma najstarszy czytelnik Biblioteki Kraków, w wieku powyżej 70 lat, który zdobędzie największą liczbę pieczątek.


Prestiżowy tytuł Czytelnika Roku otrzyma osoba, która zdobędzie największą liczbę pieczątek w jednej z czterech kategorii wiekowych, przyznane zostaną również po dwa wyróżnienia w każdej z tych kategorii. Nowością w tegorocznej edycji jest również nagroda-niespodzianka. Będzie można ją otrzymać po zebraniu 50 pieczątek za wypożyczone książki i audiobooki. Zbieranie pieczątek potrwa do 31 grudnia 2020 r., a ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród nastąpi w trakcie gali finałowej w lutym 2021 roku.


Partnerami Konkursu są: PocketBook, Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie i Krakowski Teatr Scena STU. Patronem medialny objęły portale internetowe: lovekrakow.pl oraz czasdzieci.pl. Celem Konkursu jest rozbudzanie zainteresowań literackich, zachęcenie do regularnego czytania i do korzystania z usług bibliotecznych, Regulamin dostępny jest na stronie www.biblioteka.krakow.pl oraz w filiach Biblioteki Kraków.


Zapraszamy: Czytaj, zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody. Zostań Czytelnikiem Roku!

 

Regulamin konkursu

Organizator:

Biblioteka Kraków

pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
31-154 Kraków
tel.: 12 61 89 100

Wydarzenia w Krakowie

Warto zobaczyć