Kraków

Bo wystawa to skarbiec
Kraków Warsztaty 10–13 lat

Bo wystawa to skarbiec

11 stycznia 2020
Wpis archiwalny

Czy sztuka jest ludziom potrzebna, jak można ją wykorzystać, czego nas uczy? Cykl warsztatów weekendowych dla dzieci w wieku 10-13 lat.
Liczymy na to, że zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie posłużą za punkt wyjścia do "dorosłych" już rozmów, a jednocześnie opowieść o nich i ich twórcach rozwijać będzie wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność krytycznego i nieszablonowego myślenia. Na eksponaty, już być może dobrze znane, spojrzymy w nowy sposób i odkryjemy drzemiący w nich potencjał.

 

Ważne informacje:

  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.15 w wybranych oddziałach Muzeum
  • Wstęp: 100 zł – karnet na cały cykl zajęć; 25 zł – jednorazowy udział w warsztatach
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny
  • UWAGA: Ponieważ w tym cyklu wiek uczestników jest szczególnie istotny, prosimy, by nie zapisywać dzieci, które mają mniej niż 10 lub więcej niż 13 lat

 

Jak się zapisać;

  • Bilety: bilety.mnk.pl/
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK, rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie)
  • Na każde Państwa pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynator cyklu Jagoda Gumińska-Oleksy: jguminska@mnk.pl
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
  • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym koszty biletów zakupionych przez Internet nie podlegają zwrotowi

 

Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach tematycznych w wybrane soboty.


Cykl 2
Pomysł-Dzieło-Wystawa

Mieszkając w Krakowie lub odwiedzając inne miejsca zdarza nam się zwiedzać muzea, podziwiać wystawy, odwiedzać galerie sztuki. Niektóre od razu wprawiają nas w zachwyt, inne wręcz nas nudzą. Czemu tak się dzieje? Czy zrobienie wystawy to taka prosta sprawa? Jak sprawić by wystawa wzbudziła nasze zainteresowanie i ciekawość, wyjaśniała nieznane nam fakty, a nawet zaskakiwała a może nawet jak dobry film – trzymała w napięciu.
Podczas cyklu warsztatów dowiemy się jak powstają wystawy, kim są ich twórcy, jakimi zasadami się kierują. Zastanowimy się jakie znaczenie ma kolor ścian, długość podpisów, plakat, a nawet pamiątka z muzealnego sklepiku. Będziemy naprawdę twórczo pracować, indywidualnie i w grupach, spierać się i dyskutować oraz wchodzić w interakcję z prawdziwą publicznością.

 

Prowadzenie: Magdalena Szczepaniak-Tabor– absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem dźwięku z działaniami plastycznymi. Pasjonatka filmów animowanych.


11.01.2020 Gmach Główny/ Skarbiec Wyspiańskiego
Bo wystawa to skarbiec - Co skłoniło kuratorów wystawy do nazwania jej skarbcem? Czy ukryto w nim jakieś tajemnice, a może najcenniejsze eksponaty? Czy wartość materialna dzieł to jedyna wartość, jaką posiadają? Podczas warsztatów spróbujemy złamać szyfr do skarbca dzieł Stanisława Wyspiańskiego, posłużymy się kluczem jego inspiracji i sami spróbujemy dołożyć coś do tego szczególnego skarbca.

Miejsce wydarzenia:
al. 3 Maja 1,
30-062 Kraków
Organizator:

Muzeum Narodowe - Gmach główny

al. 3 Maja 1,
30-062 Kraków
tel.: 12 29 55 500

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć