Kraków

Czytamy i Oglądamy w Agrafce - Paździenik 2019
Kraków

Czytamy i Oglądamy w Agrafce - Paździenik 2019

13 października 2019
Wpis archiwalny

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię.

 

Bilety 13 zł


 

13 października /niedziela/ godz. 11:00
Europejski Dzień Kina Artystycznego
Czytamy:  Komisarz Gordon. Jeszcze jedna sprawa | Ulf Nilsson
Oglądamy: GORDON I PADDY | Gordon & Paddy, reż. Linda Hambäck, Szwecja 2017, 62’

 

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?
Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?


20 października  /niedziela/ godz. 11:00


Czytamy:  Niezła draka Drapak! Puść to jeszcze raz | Bartosz Sztybor
Oglądamy:  SUPA MODO | Supa Modo, reż. Likarion Wainaina, Niemcy 2018, 74’

 

Jo jest supermanką. Wystarczy, że się  skupi i może przesuwać  przedmioty, zatrzymywać czas i  wytrącać
z ręki rzeczy. Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, ale zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce.


27 października  /niedziela/ godz. 11:00


Czytamy:  Dziewczynka, która wypiła księżyc | Kelly Barnhill
Oglądamy: KRAINA SZKŁA | Landet af glas, reż. Jeppe Vig Find, Dania 2018, 88’


13-letni Jas spędza samotny weekend na farmie. Wchodząc do stodoły znajduje tam ukrywające się: dziewczynę oraz starszą panią. Obie mają rozczochrane włosy a ubrania dziwne, brudne i wyglądające obco. Okazuje się, że obie istoty nie należą do rasy ludzi lecz elfów i są w trakcie ucieczki przed mrocznymi siłami ze swojego świata. Nawet nie wiedząc kiedy Jas zaczyna walkę o uratowanie uciekinierek przed złem, które za nimi podąża.

Miejsce wydarzenia:
ul. Krowoderska 8
31-142 Kraków
Organizator:

Kino Agrafka

ul. Krowoderska 8
31-142 Kraków
tel.: 012 430 01 79

Wydarzenia w Krakowie

Warto zobaczyć