Kraków

Europejskie Dni Dziedzictwa ? Polski splot
Kraków Impreza okolicznościowa 6–14 lat

Europejskie Dni Dziedzictwa ? Polski splot

14 września

godz. 9:00-15:00

 

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa 14 września 2019 r. w godz. 9.00-15.00 do Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli w Wieliczce.  Zwiedzanie Muzeum, znajdującego się w obiektach wpisanych na Listę UNESCO, będzie okazją do poznania i podziwiania skarbów polskiej przeszłości. Wstęp wolny.

 

Nawiązując do myśli przewodniej tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski splot” przygotowano program popularyzujący wiedzę dotyczącą tego aspektu historii Polski. W Zamku Żupnym odbędzie się  m.in. prelekcja połączona z prezentacją mundurów górniczych oraz interesujący pokaz multimedialny „HRDINA”, który pokaże jak wyglądało zwiedzanie wielickiej kopalni w 1860 r. Pokaz został zrealizowany  na podstawie relacji amerykańskiego podróżnika Johna Rossa Browne, a kopalnię  przedstawią rysunki i litografie wykonane przez braci Jana i Ludwika Hrdinów.

W programie wydarzenia będzie także  projekcja filmu ”Muzeum Utracone”.

Dzieci  wezmą udział w zajęciach edukacyjnych „ Mały Górnik”. Natomiast na dziedzińcu zamkowym będzie można zobaczyć wystawę czasową „ Ludzie Polskiej Kultury”.

 

Do zwiedzania i udziału w propozycjach przygotowanych w Zamku Żupnym nie obowiązuje rezerwacja.

 

Ekspozycje Muzeum w kopalni soli oraz wystawę czasową „Pamięć morza” będzie można zwiedzić z przewodnikiem  po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji: 12 278 58 49, prowadzonej od 10 września do wyczerpania miejsc.

Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8.

www.muzeum.wieliczka.pl

 

Miejsce wydarzenia:
ul. Zamkowa 8,
32-020 Wieliczka
Organizator:

Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce

ul. Zamkowa 8,
32-020 Wieliczka
tel.: 012 278 32 66, 012 422 19 47

Wydarzenia w Krakowie

Warto zobaczyć