W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Starym Sączu


Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Starym Sączupowiększ

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Starym Sączu

Patronat CzasDzieci.pl
Wstęp wolny
Data wydarzenia:
od piątku 23 sierpnia 2019 do niedzieli 25 sierpnia 2019

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Małopolsce to nowa, specjalna odsłona projektu. Tym razem  zapraszamy Was w literacką podróż po jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Wyruszymy szlakiem zamków, cudów natury i ośrodków tradycji. Miejsc, które łączą fascynującą przeszłość z teraźniejszością.

 

 

23 sierpnia 2019 14:00 - 15:00
Spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”! Tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką! Detektywi na kółkach i Nikola Tesla! z Marcinem Koziołem


Spotkanie z autorem lektury dla klas 4-6 „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”), jest nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną.

 

Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów i elektryzująca nauka! Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji skupimy się na wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci. Choć może się wydawać, że tak przedstawiony Tesla to wymysł wyobraźni, rodem z literatury science-fiction, to wszystko, co o nim powiemy i przeczytamy – wydarzyło się naprawdę!

 

Odkrywając tajemnice Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, przeprowadzimy doświadczenie naukowe. Każdy będzie mógł zostać „władcą piorunów”. Poznamy współczesnych bohaterów książki, w tym czternastoletnią Julkę, marzącą o byciu odkrywcą i detektywem, Toma (obdarzonego zdolnością synestezji, czyli „fuzji zmysłów”, która nie jest wymysłem, ale prawdziwym zjawiskiem) i Spajka / Biszkopta – labradora, psa asystującego.

 

Wspomnimy też o SZTUCE SZYFROWANIA, bo książki z serii „Detektywi na kółkach” uczą... szyfrować i łamać szyfry! Nie zdziwmy się zatem, jeżeli któryś z uczniów zaszyfruje następne wypracowanie!

 

Na koniec przeniesiemy się na chwilę do Starożytnego Egiptu, śladem młodych detektywów, którzy w drugiej części (wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom powieść pt. „Tajemnica przeklętej harfy”) podczas wakacji trafiają na kolejną niezwykłą naukową zagadkę i jeszcze bardziej niesamowitą historyczną postać...

Wiek: 8 - 12

Miejsce: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

 

24 sierpnia 2019 15:00 - 16:30
Międzypokoleniowy plener artystyczny - poprowadzi Urszula Palusińska (graficzka nagrodzona prestiżowymi nagrodami. M.in. Polskiej Sekcji Ibby, oraz Bolonia Ragazzi Avard)


Jeśli lato to leżenie brzuchem do góry, zapraszamy na relaksujące, nieco zabawne ale też bardzo inspirujące spotkanie. Co widzi dziecko leżąc brzuchem do góry? A co mama, tata, babcia, dziadek? Czy potraficie namalować świat widziane z tej perspektywy? Czy samolot może być wielkości ważki? Przekonajcie się!

Wiek: 3 - 8

Miejsce: Ogród przy Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

 

24 sierpnia 2019 18:00 - 19:00
Wernisaż wystawy – „Światy Innocentiego” Ilustracje z książek: „Pinokia”, „Kopciuszka”,„Wyspy skarbów”

 

Roberto Innocenti (ur. 16 lutego 1940) – włoski ilustrator. Mieszka i pracuje w Montespertoli w pobliżu Florencji.

 

Innocenti jest artystą-samoukiem. W wieku 13 lat opuścił szkołę, by pomóc swojej rodzinie, pracując w hucie. W wieku 18 lat udał się do Rzymu i rozpoczął pracę w animacji filmowej, a następnie poświęcił się ilustrowaniu książek.

Innocenti zasłynął jako ilustrator klasyki literackiej: Dziadka do Orzechów, Pinokia, Opowieści wigilijnej, Kopciuszka, Calineczki i innych baśni.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. w 2008 roku został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Hansa Christiana Andersena, przyznawaną przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych (IBBY). „New Yorker”, komentując Pinokia z jego ilustracjami, zanotował, że wydanie to jest z pewnością najpiękniejszą edycją, jaką kiedykolwiek widział świat.

Wiek: 5+

Miejsce: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

 

25 sierpnia 2019 11:00 - 13:00
Spotkanie i zabawa literacka z Gruffalo w Starym Sączu


Jeden z najpopularniejszych bohaterów brytyjskiej literatury dla dzieci odwiedzi Stary Sącz. Jeśli dobrze poszukacie, spotkanie go na “Bobrowisku”. Czeka was wspólna zabawa, zainscenizowanie treści książki, rozdanie upominków, wspólne zdjęcie.

 

"Gruffalo" - książka, która, została wydana w 45 krajach, jej nakład przekroczył 5 milionów egzemplarzy. Zdobyła niezliczoną ilość nagród, doczekała się ekranizacji, adaptacji teatralnych wielu form wydawniczych.

 

Opowieść o Gruffalo była wystawiona na Broadway, a nakręcony na podstawie tej niesamowitej historii film zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA.

Wiek: bez ograniczeń

 

Miejsce: Enklawa Przyrodnicza –„Bobrowisko” w Starym Sączu

 

Informacje o zapisach pod linkiem.

 

24 sierpnia 2019 12:00 - 15:00

Ostry Dyżur Literacki w Bibliotece


W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

 

Akcja towarzysząca Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, zorganizowana w ramach projektu "Ostry Dużur Literacki w bibliotekach". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Organizator: Fundacja Czas Dzieci

Miejsce: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

 

Rezerwacja nie jest wymagana.

 

Strona Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki: festiwalliteraturydzieciecej.pl

Miejsce wydarzenia:
Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu
Enklawa Przyrodnicza ??Bobrowisko? w Starym Sączu

organizator: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
Pierwszy raz w przedszkolu

Pierwszy raz w przedszkolu

Niebawem zacznie się nowy rok szkolny, także dla maluchów. W artykule piszemy o tych, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem.  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

Słoneczniki 2019 - II etap - Głosowanie!

Drodzy Rodzice! Zgłosiliście wiele wspaniałych, twórczych i rozwojowych Inicjatyw dla dzieci. Teraz pora wybrać te najlepsze z najlepszych!  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019