Kraków

Festiwal ETNOmania już w najbliższą niedzielę!
Kraków Impreza plenerowa

Festiwal ETNOmania już w najbliższą niedzielę!

14 lipca

godz. 11:00 - 19:00

 

Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca, spotykamy się w Skansenie w Wygiełzowie, na kolejnej edycji Festiwalu ETNOmania. Czekają na Was wyjątkowe targi ręcznie tworzonych przedmiotów, moc warsztatów dla dzieci i dorosłych, prawdziwe rzemiosło i wyselekcjonowane rękodzieło, koncerty młodych polskich zespołów, pokaz kolekcji polskich projektantów inspirowanych naturą i kulturą, strefa zabaw i gier dla najmłodszych, strefa dźwięków i rodzinnego muzykowania oraz piknikowanie na polanie i w cieniu chat.  

 

Od dziewięciu lat, w jedną z lipcowych niedziel organizowany jest w Skansenie-Muzeum Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie Festiwal ETNOmania, na którym spotykamy się z ludźmi pełnymi pasji i talentów, z twórcami-rzemieślnikami ze Szlaku Rzemiosła, rękodzielnikami, projektantami i artystami, spotykamy się, aby twórczo i inspirująco spędzić czas, z dala od zgiełku i betonu miasta a blisko kultury, natury i siebie nawzajem.


Na ETNOmanii zobaczymy i sami, pod okiem mistrzów spróbujemy swoich sił w ujarzmieniu materiałów, jakimi są glina, wiklina, metal czy drewno. Będziemy mogli zakupić wyjątkowe, ręcznie tworzone przedmioty u ponad 150 wystawców - ceramiki, biżuterii, torebek, ubrań, zabawek i akcesoriów dla dzieci, weźmiemy udział w ponad 40 warsztatach i pokazach. Zobaczymy, jak tradycja żyje i nadal inspiruje!


Wyjątkowo dużo aktywności i atrakcji zostało przygotowanych dla najmłodszych uczestników. Czas wypełnią zabawy, animacje, gry, ekowarsztaty, wspólne muzykowanie, muzyczne eksperymenty a nawet mini koncert, do którego zostaną zaproszone dzieciaki. Nie tylko dzieci, ale i rodzice zakochają się w Strefie Dzieci, w której również zakupią drewniane, włóczkowe i ręcznie szyte zabawki, oryginalne ubrania i akcesoria dla najmłodszych, zbudują z dziećmi instrumenty muzyczne, ekozabawki z kartonu oraz będą mogli w cieniu drzew obserwować ogarnięte twórczą pasją młode pokolenie.
 
Cały skansen – park etnograficzny stanie się miejscem etnoatrakcji, ale również posłuży nam swoimi łąkami, cieniem chat i drzew, do leniwego piknikowania. W przygotowanej strefie smaku na gości czekać  będą stoiska kulinarne, do wyboru smaki regionalne, wegetariańskie i slowfood. Będzie można spróbować  zdrowych, lokalnych produktów i wypełnić koszyki zakupionymi naturalnymi kosmetykami, własnoręcznie wytwarzanymi przetwory, olejami, miodami z rodzinnych pasiek

 

Większość warsztatów, pokazów, animacji w strefie dzieci mają charakter otwarty i będą trwały cały dzień, jednak jeśli macie ochotę np. wykonać naturalny kosmetyk, odkrywać zjawiska związane z naturą, jej zmiennością i rodzinnym świętowaniem, wykonać zaprojektowanego przez siebie chrząszcza z drewna i metalu czy też uszyć ekoworeczek na zakupy, warto pamiętać o wcześniejszych zapisach. Po szczegóły programu zajrzyjcie na www.etnomania.pl.

 

Nasz dzień w Wygiełzowie uzupełni popołudniowy pokaz mody polskich projektantów zainspirowanych tematem Mocy roślin i natury, koncert-potańcówka w rytmie folk z zespołem WOWAKIN, a imprezę zakończymy koncertem zespołu CHŁOPCY KONTRA BASIA na scenie amfiteatru. 

 

Zabierzcie zatem rodzinę, dzieci, przyjaciół i przyjeżdżajcie do Wygiełzowa odpocząć, zainspirować się, twórczo spędzić czas i po prostu dobrze się bawić.
Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie i wróci naładowany pozytywną energią - czekamy na Was 14 lipca, startujemy o godz. 11.

Miejsce wydarzenia:
Skansen Wygiełzów
Podzamcze 1, Wygiełzów, 32-551 Babice
1/9
1/9
2/9
2/9
3/9
3/9
4/9
4/9
5/9
5/9
6/9
6/9
7/9
7/9
8/9
8/9
9/9
9/9
Organizator:

Fundacja Od Kultury

Wydarzenia w Krakowie

Warto zobaczyć