W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Festiwal ETNOmania już w najbliższą niedzielę!


Festiwal ETNOmania już w najbliższą niedzielę!powiększ

Festiwal ETNOmania już w najbliższą niedzielę!

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
niedziela 14 lipca 2019

godz. 11:00 - 19:00

 

Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca, spotykamy się w Skansenie w Wygiełzowie, na kolejnej edycji Festiwalu ETNOmania. Czekają na Was wyjątkowe targi ręcznie tworzonych przedmiotów, moc warsztatów dla dzieci i dorosłych, prawdziwe rzemiosło i wyselekcjonowane rękodzieło, koncerty młodych polskich zespołów, pokaz kolekcji polskich projektantów inspirowanych naturą i kulturą, strefa zabaw i gier dla najmłodszych, strefa dźwięków i rodzinnego muzykowania oraz piknikowanie na polanie i w cieniu chat.  

 

Od dziewięciu lat, w jedną z lipcowych niedziel organizowany jest w Skansenie-Muzeum Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie Festiwal ETNOmania, na którym spotykamy się z ludźmi pełnymi pasji i talentów, z twórcami-rzemieślnikami ze Szlaku Rzemiosła, rękodzielnikami, projektantami i artystami, spotykamy się, aby twórczo i inspirująco spędzić czas, z dala od zgiełku i betonu miasta a blisko kultury, natury i siebie nawzajem.


Na ETNOmanii zobaczymy i sami, pod okiem mistrzów spróbujemy swoich sił w ujarzmieniu materiałów, jakimi są glina, wiklina, metal czy drewno. Będziemy mogli zakupić wyjątkowe, ręcznie tworzone przedmioty u ponad 150 wystawców - ceramiki, biżuterii, torebek, ubrań, zabawek i akcesoriów dla dzieci, weźmiemy udział w ponad 40 warsztatach i pokazach. Zobaczymy, jak tradycja żyje i nadal inspiruje!


Wyjątkowo dużo aktywności i atrakcji zostało przygotowanych dla najmłodszych uczestników. Czas wypełnią zabawy, animacje, gry, ekowarsztaty, wspólne muzykowanie, muzyczne eksperymenty a nawet mini koncert, do którego zostaną zaproszone dzieciaki. Nie tylko dzieci, ale i rodzice zakochają się w Strefie Dzieci, w której również zakupią drewniane, włóczkowe i ręcznie szyte zabawki, oryginalne ubrania i akcesoria dla najmłodszych, zbudują z dziećmi instrumenty muzyczne, ekozabawki z kartonu oraz będą mogli w cieniu drzew obserwować ogarnięte twórczą pasją młode pokolenie.
 
Cały skansen – park etnograficzny stanie się miejscem etnoatrakcji, ale również posłuży nam swoimi łąkami, cieniem chat i drzew, do leniwego piknikowania. W przygotowanej strefie smaku na gości czekać  będą stoiska kulinarne, do wyboru smaki regionalne, wegetariańskie i slowfood. Będzie można spróbować  zdrowych, lokalnych produktów i wypełnić koszyki zakupionymi naturalnymi kosmetykami, własnoręcznie wytwarzanymi przetwory, olejami, miodami z rodzinnych pasiek

 

Większość warsztatów, pokazów, animacji w strefie dzieci mają charakter otwarty i będą trwały cały dzień, jednak jeśli macie ochotę np. wykonać naturalny kosmetyk, odkrywać zjawiska związane z naturą, jej zmiennością i rodzinnym świętowaniem, wykonać zaprojektowanego przez siebie chrząszcza z drewna i metalu czy też uszyć ekoworeczek na zakupy, warto pamiętać o wcześniejszych zapisach. Po szczegóły programu zajrzyjcie na www.etnomania.pl.

 

Nasz dzień w Wygiełzowie uzupełni popołudniowy pokaz mody polskich projektantów zainspirowanych tematem Mocy roślin i natury, koncert-potańcówka w rytmie folk z zespołem WOWAKIN, a imprezę zakończymy koncertem zespołu CHŁOPCY KONTRA BASIA na scenie amfiteatru. 

 

Zabierzcie zatem rodzinę, dzieci, przyjaciół i przyjeżdżajcie do Wygiełzowa odpocząć, zainspirować się, twórczo spędzić czas i po prostu dobrze się bawić.
Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie i wróci naładowany pozytywną energią - czekamy na Was 14 lipca, startujemy o godz. 11.

Wpis archiwalny
Miejsce wydarzenia:
Skansen Wygiełzów
Podzamcze 1, Wygiełzów, 32-551 Babice

organizator: Fundacja Od Kultury


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie...  
Pacanów - miasto Koziołka Matołka

Pacanów - miasto Koziołka Matołka

W Europejskim Centrum Bajki spotkacie nie tylko Koziołka Matołka, ale także wielu innych bohaterów. Dzieci rozwiążą także bajkowe zagadki.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019