W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Jarmark Świętojański 2019


Jarmark Świętojański 2019powiększ

Jarmark Świętojański 2019

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
od piątku 14 czerwca 2019 do niedzieli 16 czerwca 2019

Żacy, uczniowie i draby miejskie, bębniarze i muzyka, grupy rekonstrukcyjne i sokolnicy; warsztaty dla najmłodszych, zdobywanie patentów i wiele innych atrakcji – między 14 a 16 czerwca 2019 zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą już edycję Jarmarku Świętojańskiego! Tuż pod Wawelem spotkają się pasjonaci, które przybliżą nam atmosferę renesansowego Krakowa, skupiając się zwłaszcza na codziennym życiu mieszkańców. Organizatorami imprezy są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

„Jarmark Świętojański to impreza skupiona wokół dziedzictwa i tradycji nie tylko Krakowa, ale także całej Polski. Zapraszamy pod Wawel całe rodziny, by mogły wspólnie spędzić czas, bawiąc się i ucząc” – mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. „W tym roku szczególnie serdecznie zapraszamy na Jarmark rodziców, którzy będą mogli wspólnie ze swoimi dziećmi skorzystać z bogatej oferty warsztatów historycznego rękodzieła w specjalnie zaaranżowanej na ten cel strefie. Nauka poprzez zabawę u stóp wawelskiego wzgórza? To nasza propozycja dla mieszkańców i turystów na spędzenie wyjątkowego czerwcowego weekendu, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w Jarmarku” – dodaje.

 

Tegoroczna edycja poświęcona będzie żakom i uczniom różnych szkół, mieszczanom oraz straży miejskiej, która z żakami miała prawdziwe utrapienie. W ciągu trzech dni Jarmarku Świętojańskiego będziemy świadkami pokazów i występów grup rekonstrukcyjnych oraz pracy rzemieślników, a swoje bogactwo ukażą nam zarówno handlowe kramy, jak i kuchnie historyczne. Zdobywaniem patentów jak co roku zawiadywać będzie Tutnar ze swoimi pomocnikami. W tym roku chętni i żądni wyzwań mają możliwość uzyskania patentów jarmarcznika, scholara i podhutmaniego. Przyszłych scholarów edukować będą znakomici wykładowcy w kilku collegiach i lektoriach. Na młodych czeladników będą z kolei czekali m.in. świecarka, drukarz, ceramiczka, płatnerz, kramarka i kucharz renesansowy.

„W tym roku chcemy zająć się samym miastem i jego mieszkańcami, bez królewskich orszaków i dworskiej etykiety” – wyjaśnia Róża Wollny, koordynatorka programowa Jarmarku Świętojańskiego. „Wielokulturowe miasto Kraków rządziło się swoim prawem i tętniło życiem bez względu na to, czy król ze swoim dworem przebywał na Wawelu, czy też przez wiele miesięcy do niego nie wracał.

 

Na Jarmarku swoje umiejętności pokażą m.in. bębniarze, chorągwiarze, zespoły muzyki dawnej, konni sokolnicy, teatr ognia i zespoły tańca dawnego. Czekają nas pokazy renesansowych zabaw i czerpania papieru, a po kilkuletniej przerwie Kraków odwiedzi znów inkwizytor z katem. Zobaczymy scenki teatru commedia dell’arte rozgrywane przez znakomitą krakowską trupę, która co wieczór zaprezentuje widzom jeden pełen spektakl. Zapraszamy w podróż do renesansowego Krakowa – atrakcji na pewno nie zabraknie!

 

Szczegółowy program: http://jarmarkswietojanski.eu/program/

Wpis archiwalny
Miejsce wydarzenia:
Bulwar Czerwieński, Kraków

organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019