W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Jarmark Świętojański 2019


Jarmark Świętojański 2019powiększ

Jarmark Świętojański 2019

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
od piątku 14 czerwca 2019 do niedzieli 16 czerwca 2019

Żacy, uczniowie i draby miejskie, bębniarze i muzyka, grupy rekonstrukcyjne i sokolnicy; warsztaty dla najmłodszych, zdobywanie patentów i wiele innych atrakcji – między 14 a 16 czerwca 2019 zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą już edycję Jarmarku Świętojańskiego! Tuż pod Wawelem spotkają się pasjonaci, które przybliżą nam atmosferę renesansowego Krakowa, skupiając się zwłaszcza na codziennym życiu mieszkańców. Organizatorami imprezy są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

„Jarmark Świętojański to impreza skupiona wokół dziedzictwa i tradycji nie tylko Krakowa, ale także całej Polski. Zapraszamy pod Wawel całe rodziny, by mogły wspólnie spędzić czas, bawiąc się i ucząc” – mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. „W tym roku szczególnie serdecznie zapraszamy na Jarmark rodziców, którzy będą mogli wspólnie ze swoimi dziećmi skorzystać z bogatej oferty warsztatów historycznego rękodzieła w specjalnie zaaranżowanej na ten cel strefie. Nauka poprzez zabawę u stóp wawelskiego wzgórza? To nasza propozycja dla mieszkańców i turystów na spędzenie wyjątkowego czerwcowego weekendu, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w Jarmarku” – dodaje.

 

Tegoroczna edycja poświęcona będzie żakom i uczniom różnych szkół, mieszczanom oraz straży miejskiej, która z żakami miała prawdziwe utrapienie. W ciągu trzech dni Jarmarku Świętojańskiego będziemy świadkami pokazów i występów grup rekonstrukcyjnych oraz pracy rzemieślników, a swoje bogactwo ukażą nam zarówno handlowe kramy, jak i kuchnie historyczne. Zdobywaniem patentów jak co roku zawiadywać będzie Tutnar ze swoimi pomocnikami. W tym roku chętni i żądni wyzwań mają możliwość uzyskania patentów jarmarcznika, scholara i podhutmaniego. Przyszłych scholarów edukować będą znakomici wykładowcy w kilku collegiach i lektoriach. Na młodych czeladników będą z kolei czekali m.in. świecarka, drukarz, ceramiczka, płatnerz, kramarka i kucharz renesansowy.

„W tym roku chcemy zająć się samym miastem i jego mieszkańcami, bez królewskich orszaków i dworskiej etykiety” – wyjaśnia Róża Wollny, koordynatorka programowa Jarmarku Świętojańskiego. „Wielokulturowe miasto Kraków rządziło się swoim prawem i tętniło życiem bez względu na to, czy król ze swoim dworem przebywał na Wawelu, czy też przez wiele miesięcy do niego nie wracał.

 

Na Jarmarku swoje umiejętności pokażą m.in. bębniarze, chorągwiarze, zespoły muzyki dawnej, konni sokolnicy, teatr ognia i zespoły tańca dawnego. Czekają nas pokazy renesansowych zabaw i czerpania papieru, a po kilkuletniej przerwie Kraków odwiedzi znów inkwizytor z katem. Zobaczymy scenki teatru commedia dell’arte rozgrywane przez znakomitą krakowską trupę, która co wieczór zaprezentuje widzom jeden pełen spektakl. Zapraszamy w podróż do renesansowego Krakowa – atrakcji na pewno nie zabraknie!

 

Szczegółowy program: http://jarmarkswietojanski.eu/program/

Wpis archiwalny
Miejsce wydarzenia:
Bulwar Czerwieński, Kraków

organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Wydarzenie Na Czasie!

Kombinat Kultury

Kombinat Kultury

Kombinat Kultury to różnorodny festiwal działań artystycznych i tygiel twórczych działań. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.  

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019