W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy


W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowypowiększ

W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Dzieci od 11 lat

W   ułamku   sekundy   to   konkurs   na   reportaż   fotograficzny   i   filmowy.   Tegoroczna   edycja   odbywa się pod hasłem „Niepodległa!”. Chcemy by wasze zdjęcia i filmy, reportaże, pokazały to wszystko, z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski.


Do Konkursu mogą być zgłaszane fotografie lub filmy realizowane w formie reportażu , który będzie zapisem rzeczywistości.   Pracując nad reportażami miejcie na uwadze, że gatunek ten daje odbiorcy „żywy opis zdarzeń i faktów, znanych autorowi z bezpośredniej obserwacji”. Reportażysta to osoba, która za pomocą zdjęć lub filmu opisuje zdarzenia lub sytuacje, które spaja pewna myśl autora.
Reportaż powinien mieć zwartą i mocną formę. Wybierzcie i skupcie się na określonym bohaterze, zjawisku, wydarzeniu. Wasza historia musi mieć temat. Poznajcie go i pokażcie, co z niego wynika, jakie jest tło opisywanych wydarzeń.


Kolejną edycję naszego konkursu „W ułamku sekundy" chcemy poświęcić „Niepodległej". W tym roku   obchodzimy   100-lecie   odzyskania   niepodległości  przez   Polskę.   Po   123   latach   w   nowych granicach   i   realiach   odradza  się   Rzeczpospolita.   Był   to   trudny   okres.   Chcemy   by   wasze   zdjęcia i  filmy,  reportaże,  pokazały   to   wszystko   co   wesołe,   smutne,  poważne,  dramatyczne,   patetyczne.
Z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski. Ma to być obraz tej Polski z obchodów 100-lecia, obraz Polski   pełnej   kontrastów,   obraz   Polski   widziany   oczami  cudzoziemców,   obraz   Polski   społecznych i politycznych konfliktów, po prostu prawdziwy obraz stuletniej Rzeczpospolitej Polskiej.


Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 11-19 lat.   Do konkursu można zgłaszać prace zrealizowane z wykorzystaniem różnych środków technologicznych np. telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego, kamery.
Do konkursu zgłaszamy min 5, maksymalnie 8 zdjęć. Zdjęcia muszą zostać ponumerowane zgodnie z koncepcją reportażu. Reportaż filmowy nie może przekroczyć 10 minut.


Zgłoszenia są bezpłatne.


Wzięcie udziału w Konkursie odbywa się ę poprzez wysłanie Karty zgłoszenia i w przypadku reportaży filmowych linku lub pliku z filmem na adres-mailowy:  sszczepanska@mdk-dh.krakow.pl    lub płyty DVD   oraz   przesłanie   odbitek  fotograficznych   w   formacie   A4   drogą   pocztową   lub   dostarczenie osobiście
do siedziby Organizatora na adres: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków  z dopiskiem Konkurs „W ułamku sekundy. Niepodległa!”. Karta zgłoszenia do pobrania


Nagrody festiwalowe zostaną wręczone tylko autorom lub upoważnionym przez nich reprezentantom podczas uroczystego zakończenia konkursu tj. 7 marca 2019 r. Zgłoszenie filmu i zdjęć oznacza zgodę na postanowienia regulaminu Konkursu. 
Filmy lub linki do filmów oraz zdjęcie lub cykl zdjęć do Konkursu należy przesyłać wraz z dokładnie wypełnioną Kartą Filmu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2019 roku.?


Nie decyduje data stempla pocztowego.


Oceny nadesłanych prac dokona powołane przez Organizatorów Jury (ogłoszenie wyników w dniu 1 marca 2019 roku na stronie internetowej: www.mdkdh.krakow.pl


Decyzje Jury  są ostateczne i niepodważalne.


Finał Konkursu, wystawa i wręczenie nagród odbędą się w dniu 7 marca 2018 roku  w siedzibie Organizatora.


Dodatkowe informacje dotyczące warunków udziału, przewidzianych nagród oraz karta zgłoszenia znajdują się w szczegółowym regulaminie Konkursu, na stronie internetowej Organizatora i FB.

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza", ul. Reymonta

ul. Reymonta 18,
30-059 Kraków

tel.: 012 638 42 12, 012 637 37 61

Wyślij wiadomość »

www.mdk-dh.krakow.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Wydarzenie Na Czasie

Super wakacje

Super wakacje

Wyślij na jedyny taki obóz nad Soliną od 22 do 29 czerwca  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019