Kraków » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Dinozaury na dużym ekranie

Dinozaury na dużym ekraniepowiększ

Dinozaury na dużym ekranie

Patronat CzasDzieci.pl

Jeśli późnym piątkowym popołudniem tłumy zmierzają w kierunku Kina Kijów, to znak, że zaraz zacznie się Małopolska Noc Naukowców!

 

Tak też było i tym razem. Młodzi ludzie tłumnie przybyli do Kina Kijów, gdzie miała odbyć się inauguracja Małopolskiej Nocy Naukowców i zaprezentowane multimedialne widowisko „Naukowe safari z dinozaurami”. Zaopatrzeni w okulary 3D zasiedliśmy na swoich miejscach i wnet rozpoczęła się gala inauguracyjna. Wszystkich powitała Alicja Popiel z TVP Kraków, a tuż po niej wystąpił Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Krupa. Marszałek opowiedział wszystkim o wydarzeniu, podziękował rektorom krakowskich uczelni za zaangażowanie i powiedział, że warto organizować takie wydarzenia, bo „dzieci nie zadają pytań głupich”.

 

Następną częścią programu było wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Ja, naukowiec”, który organizowany był w sześciu kategoriach wiekowych. Po części oficjalnej czekały nas już tylko audiowizualne doznania. Gęsta mgła, lasery i mocna muzyka sprowadziła na scenę przewodników po wydarzeniu, którzy przybliżali nam czasy, kiedy pojawiły się na ziemi dinozaury. Zaraz na początku naukowcy weszli do wehikułu czasu i przenieśli się do mezozoiku. Towarzyszył temu pokaz laserowy i ostra muzyka. Opowiadali o lasach jurajskich – sekwoja, miłorząb, o wspólnym pochodzeniu jaszczurki i dinozaura oraz o najmniejszych i największych gadach wegetarianach tamtych czasów.

 

Po solidnym merytorycznym wprowadzeniu w temat pojawił się na scenie prof. Jacek Rajchel, geolog z Akademii Górniczo-Hutniczej z prezentacją „W jurajskim świecie”. Profesor opowiedział widzom, co geolog zabiera na wyprawę geologiczną i opowiadał ciekawostki z okresu jury. Dowiedzieliśmy się, że w jurze nie było trawy, za to rosły gigantyczne araukarie. Drzewem jurajskim był również miłorząb, żyjąca skamieniałość, który w dodatku można spotkać w Krakowie, przed wejściem do Ogrodu Botanicznego. Profesor zachęcił wszystkich do poszukiwań jurajskich, bo Kraków obfituje w „skarby jurajskie”, a skamieniałości poszukiwać możemy z przewodnikiem geologicznym.

 

Następnie każdy widz zaopatrzony w okulary 3D czekał z niecierpliwością na to, co się zaraz wydarzy. Właśnie rozpoczynało się widowisko z dinozaurami w roli głównej. Muzyka, efekty i dowcipne komentarze zrobiły piorunujące wrażenie na widzach. Kiedy nadeszła pora powrotu do domu, każdy miał w głowie zdanie profesora Rajchela, że chodząc po ulicach Krakowa można się cofnąć w czasie, a podróż tę możemy zacząć od Muzeum Geologicznego AGH.

 

Po powrocie do domu popatrzyliśmy z czułością na naszą małą kolekcję jurajskich znalezisk i poprzysięgliśmy znaleźć im towarzystwo.

 

fot. Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

mama 7-letniego Igora
Dumna posiadaczka 2 kotów. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni, biegania. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże małe i duże. Jak śpi, to śni o podróżach. Autorka blogu poligon-blog.blogspot.com

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Happening Cracovia Danza - relacja

Happening Cracovia Danza - relacja

Tanecznym krokiem, wspólnie z przechodniami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk, Balet przywołał wiosnę, która trochę nieśmiało przedzierała się promieniami słońca przez chmury. więcej »
Baranki Dzieciom - nasza relacja!
Patronat CzasDzieci.pl

Baranki Dzieciom - nasza relacja!

Dzieci od 4 roku
Prawdziwe, studyjne kino to jednak ciągle magia. Szczerze wszystkim polecam niedzielny seans w Kinie pod Baranami – dla dzieci będzie on zabawny i przyjemny, a dla dorosłych stanie się nostalgiczną podróżą do przeszłości. więcej »
Zwierzęta w Krakowie, czyli jeże, jerzyki i kompania

Zwierzęta w Krakowie, czyli jeże, jerzyki i kompania

Czy gniewosz się na kogoś gniewa? Ssak to, gad czy inne licho? Czy jerzyki to małe jeże? A modraszek? Kim jest? Ktoś go widział? więcej »
Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja

Nie ma zimy bez teatru! Od ponad dwudziestu lat w czasie zimowych ferii młodzi Krakowianie zasiadają na widowni Nowohuckiego Centrum Kultury. Tegoroczna edycja trwa od 30 stycznia do 10 lutego, a w programie prócz 10 przedstawień zaprezentowanych przez grupy teatralne z całej Polski więcej »
Poskramiacze tajemnic, czyli mali detektywi na tropie duchów
Patronat CzasDzieci.pl

Poskramiacze tajemnic, czyli mali detektywi na tropie duchów

Dzieci od 6 lat
Kim były Kasylda i Leonora? Jak odgaduje się ukryte hasła? Co mieściło się na starej mapie, a co oznaczały tajemnicze cyfry w notesie? My już wiemy, bo byliśmy na spacerze detektywistycznym z Fishką! więcej »
Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

W przedświąteczną sobotę, 17 grudnia, w Klubie „Jędruś” w Nowej Hucie rodziny z dziećmi, młodzież i mieszkańcy Nowej Huty miały okazję posłuchać i zaśpiewać bożonarodzeniowe kolędy w języku bułgarskim, ukraińskim i polskim. więcej »
Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja
Patronat CzasDzieci.pl

Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja

Podczas gdy opiekunowie oglądali "Jasieńskiego", najmłodsi uczestniczyli w kreatywnych warsztatach w sali obok. Co się tam działo? Przeczytajcie naszą relację! więcej »
Warsztaty czekoladowe dla dzieci w Stopklatce

Warsztaty czekoladowe dla dzieci w Stopklatce

To najbardziej słodkie warsztaty w Krakowie! A pracom nad własną tabliczką czekoladą towarzyszą niezwykłe (i bardzo apetyczne!) opowieści. Przeczytajcie naszą relację! więcej »
Dinozaury na dużym ekranie
Patronat CzasDzieci.pl

Dinozaury na dużym ekranie

Jeśli późnym piątkowym popołudniem tłumy zmierzają w kierunku Kina Kijów, to znak, że zaraz zacznie się Małopolska Noc Naukowców! więcej »
Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia nagród Słoneczniki 2016
Patronat CzasDzieci.pl

Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia nagród Słoneczniki 2016

Portal czasdzieci.pl nie jest już maluchem po omacku stawiającym kroki, ale poważnym 10-latkiem, który wie, czego chce i kim chce zostać jak dorośnie. Za to Słoneczniki 2016 jest już liczącym się plebiscytem na najlepsze inicjatywy dla dzieci. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019