Kraków » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Dinozaury na dużym ekranie

Dinozaury na dużym ekraniepowiększ

Dinozaury na dużym ekranie

Patronat CzasDzieci.pl

Jeśli późnym piątkowym popołudniem tłumy zmierzają w kierunku Kina Kijów, to znak, że zaraz zacznie się Małopolska Noc Naukowców!

 

Tak też było i tym razem. Młodzi ludzie tłumnie przybyli do Kina Kijów, gdzie miała odbyć się inauguracja Małopolskiej Nocy Naukowców i zaprezentowane multimedialne widowisko „Naukowe safari z dinozaurami”. Zaopatrzeni w okulary 3D zasiedliśmy na swoich miejscach i wnet rozpoczęła się gala inauguracyjna. Wszystkich powitała Alicja Popiel z TVP Kraków, a tuż po niej wystąpił Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Krupa. Marszałek opowiedział wszystkim o wydarzeniu, podziękował rektorom krakowskich uczelni za zaangażowanie i powiedział, że warto organizować takie wydarzenia, bo „dzieci nie zadają pytań głupich”.

 

Następną częścią programu było wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Ja, naukowiec”, który organizowany był w sześciu kategoriach wiekowych. Po części oficjalnej czekały nas już tylko audiowizualne doznania. Gęsta mgła, lasery i mocna muzyka sprowadziła na scenę przewodników po wydarzeniu, którzy przybliżali nam czasy, kiedy pojawiły się na ziemi dinozaury. Zaraz na początku naukowcy weszli do wehikułu czasu i przenieśli się do mezozoiku. Towarzyszył temu pokaz laserowy i ostra muzyka. Opowiadali o lasach jurajskich – sekwoja, miłorząb, o wspólnym pochodzeniu jaszczurki i dinozaura oraz o najmniejszych i największych gadach wegetarianach tamtych czasów.

 

Po solidnym merytorycznym wprowadzeniu w temat pojawił się na scenie prof. Jacek Rajchel, geolog z Akademii Górniczo-Hutniczej z prezentacją „W jurajskim świecie”. Profesor opowiedział widzom, co geolog zabiera na wyprawę geologiczną i opowiadał ciekawostki z okresu jury. Dowiedzieliśmy się, że w jurze nie było trawy, za to rosły gigantyczne araukarie. Drzewem jurajskim był również miłorząb, żyjąca skamieniałość, który w dodatku można spotkać w Krakowie, przed wejściem do Ogrodu Botanicznego. Profesor zachęcił wszystkich do poszukiwań jurajskich, bo Kraków obfituje w „skarby jurajskie”, a skamieniałości poszukiwać możemy z przewodnikiem geologicznym.

 

Następnie każdy widz zaopatrzony w okulary 3D czekał z niecierpliwością na to, co się zaraz wydarzy. Właśnie rozpoczynało się widowisko z dinozaurami w roli głównej. Muzyka, efekty i dowcipne komentarze zrobiły piorunujące wrażenie na widzach. Kiedy nadeszła pora powrotu do domu, każdy miał w głowie zdanie profesora Rajchela, że chodząc po ulicach Krakowa można się cofnąć w czasie, a podróż tę możemy zacząć od Muzeum Geologicznego AGH.

 

Po powrocie do domu popatrzyliśmy z czułością na naszą małą kolekcję jurajskich znalezisk i poprzysięgliśmy znaleźć im towarzystwo.

 

fot. Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

mama 7-letniego Igora
Dumna posiadaczka 2 kotów. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni, biegania. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże małe i duże. Jak śpi, to śni o podróżach. Autorka blogu poligon-blog.blogspot.com

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Happening Cracovia Danza - relacja

Happening Cracovia Danza - relacja

Tanecznym krokiem, wspólnie z przechodniami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk, Balet przywołał wiosnę, która trochę nieśmiało przedzierała się promieniami słońca przez chmury. więcej »
Baranki Dzieciom - nasza relacja!
Patronat CzasDzieci.pl

Baranki Dzieciom - nasza relacja!

Dzieci od 4 roku
Prawdziwe, studyjne kino to jednak ciągle magia. Szczerze wszystkim polecam niedzielny seans w Kinie pod Baranami – dla dzieci będzie on zabawny i przyjemny, a dla dorosłych stanie się nostalgiczną podróżą do przeszłości. więcej »
Zwierzęta w Krakowie, czyli jeże, jerzyki i kompania

Zwierzęta w Krakowie, czyli jeże, jerzyki i kompania

Czy gniewosz się na kogoś gniewa? Ssak to, gad czy inne licho? Czy jerzyki to małe jeże? A modraszek? Kim jest? Ktoś go widział? więcej »
Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja

Nie ma zimy bez teatru! Od ponad dwudziestu lat w czasie zimowych ferii młodzi Krakowianie zasiadają na widowni Nowohuckiego Centrum Kultury. Tegoroczna edycja trwa od 30 stycznia do 10 lutego, a w programie prócz 10 przedstawień zaprezentowanych przez grupy teatralne z całej Polski więcej »
Poskramiacze tajemnic, czyli mali detektywi na tropie duchów
Patronat CzasDzieci.pl

Poskramiacze tajemnic, czyli mali detektywi na tropie duchów

Dzieci od 6 lat
Kim były Kasylda i Leonora? Jak odgaduje się ukryte hasła? Co mieściło się na starej mapie, a co oznaczały tajemnicze cyfry w notesie? My już wiemy, bo byliśmy na spacerze detektywistycznym z Fishką! więcej »
Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

W przedświąteczną sobotę, 17 grudnia, w Klubie „Jędruś” w Nowej Hucie rodziny z dziećmi, młodzież i mieszkańcy Nowej Huty miały okazję posłuchać i zaśpiewać bożonarodzeniowe kolędy w języku bułgarskim, ukraińskim i polskim. więcej »
Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja
Patronat CzasDzieci.pl

Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja

Podczas gdy opiekunowie oglądali "Jasieńskiego", najmłodsi uczestniczyli w kreatywnych warsztatach w sali obok. Co się tam działo? Przeczytajcie naszą relację! więcej »
Warsztaty czekoladowe dla dzieci w Stopklatce

Warsztaty czekoladowe dla dzieci w Stopklatce

To najbardziej słodkie warsztaty w Krakowie! A pracom nad własną tabliczką czekoladą towarzyszą niezwykłe (i bardzo apetyczne!) opowieści. Przeczytajcie naszą relację! więcej »
Dinozaury na dużym ekranie
Patronat CzasDzieci.pl

Dinozaury na dużym ekranie

Jeśli późnym piątkowym popołudniem tłumy zmierzają w kierunku Kina Kijów, to znak, że zaraz zacznie się Małopolska Noc Naukowców! więcej »
Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia nagród Słoneczniki 2016
Patronat CzasDzieci.pl

Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia nagród Słoneczniki 2016

Portal czasdzieci.pl nie jest już maluchem po omacku stawiającym kroki, ale poważnym 10-latkiem, który wie, czego chce i kim chce zostać jak dorośnie. Za to Słoneczniki 2016 jest już liczącym się plebiscytem na najlepsze inicjatywy dla dzieci. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Kino na Święta

Świąteczne rodzinne Multikino

Świąteczne rodzinne Multikino

W świątecznym tygodniu Multikino zaprasza na rodzinne seanse. Jeśli lubicie przygody, magiczne historie oraz chwile wzruszeń, na pewno znajdziecie coś dla siebie.  

Festiwal na Czasie!

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Sprawdźcie szczegóły...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019