Kraków » Wiadomości lokalne » Fundacja Czas Dzieci » Gala na zakończenie III edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów

Gala na zakończenie III edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentówpowiększ

Gala na zakończenie III edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów

11 czerwca br. miała miejsce gala zwieńczająca III edycję projektu Mecenas Dziecięcych Talentów, którym zostało objętych dwadzieścioro jeden dzieci uczęszczających do szkół znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

 

W tegorocznej edycji wzięło udział aż trzynastu Mecenasów, spośród których siedmiu wspiera projekt od samego początku. Jesteśmy szczęśliwi, że do MDT dołączyło dwóch nowych Mecenasów.

 

 

 

Galę zaszczycili swoją obecnością m.in. Pan Sławomir Pietrzyk – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz koordynatorka i pomysłodawczyni projektu – Pani Marzena Paszkot – Pełnomocnik Miasta Krakowa ds. Rodziny.

 

 

 

W trakcie gali wszystkim Mecenasom, ludziom wielkiego serca, bez których projekt nie mógłby zaistnieć i być realizowany, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny wręczyła podziękowania od Prezydenta Miasta Krakowa wraz z pamiątkowymi statuetkami. Wśród wyróżnionych znaleźli się: krakowskie kościoły ewangeliczne, Konsul Honorowy Czarnogóry w Krakowie, Krakowski Holding Komunalny, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, Krakowska Kongregacja Kupiecka, Szkoła Języków Obcych Profi – Lingua, Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino, Fundacja Buma im. Jacka i Piotra Michalskich, REGIONling oraz Factory Futura Park Kraków.

 

Projekt wspierają także krakowskie instytucje kultury – Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej, Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, Dom Kultury „Podgórze” oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży.

 

 

Dzięki pomocy Mecenasów program jest nie tylko kontynuowany, ale wciąż rozbudowywany. Nasi partnerzy znacząco wsparli organizację tegorocznych akcji m.in.: Mikołajki w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, które odbyły się 12 grudnia; zbiórkę w trakcie Wielkopiątkowego nabożeństwa krakowskich Kościołów ewangelicznych; koncert „Wieczór muzyki chrześcijańskiej”, który odbył się 13 maja.

 

Jesteśmy wdzięczni za pomoc wolontariuszom Fundacji Czas Dzieci, którzy pomogli w osiągnięciu wspólnego sukcesu, wykonując własnoręcznie ozdoby wielkanocne, a następnie organizując zbiórkę na targach wielkanocnych.

 

 

 

MDT nie istniałby jednak bez dzieci – to one były głównymi bohaterami wydarzenia. Podczas gali zaproszeni goście mogli podziwiać talenty Kuby i Klary Matysików. Młodzi żeglarze zaprezentowali lądową Szkołę pod żaglami, przedstawili m.in. dokładną budowę łódki żeglarskiej. Spotkanie zostało uświetnione występem zespołu Debiuty z Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18.

 

 

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który zapewniła Kompania Kuflowa „Restauracja pod Wawelem”.

 

Projekt Mecenas Dziecięcych Talentów ma na celu wsparcie wybitnie utalentowanych dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które pragną rozwijać swoje talenty, lecz nie posiadają wystarczających środków finansowych. To dzięki niemu mogą brać udział w kursach i warsztatach oraz doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. W tym roku udało się pomóc wszystkim podopiecznym zgłoszonym do programu. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy okazali zaufanie oraz przyczynili się do sukcesu projektu. Mamy nadzieję, że również w następnym nie zabraknie osób wrażliwych na potrzeby najmłodszych i pragnących wspomóc ich rozwój.
 

 

Więcej o naszych mecenasach na stronie projektu


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ekologiczne zabawki na krakowskich warsztatach więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Fundacja Czas Dzieci
Krakowskie Słoneczniki 2018 rozdane!

Krakowskie Słoneczniki 2018 rozdane!

Tym razem nominowanych i organizatorów gościły wnętrza Opery Krakowskiej. Plebiscyt, w tym roku organizowany już po raz ósmy, ma na celu docenienie najbardziej rozwojowych inicjatyw skierowanych do dzieci. więcej »
Mecenas Dziecięcych Talentów 2016/2017

Mecenas Dziecięcych Talentów 2016/2017

Wrzesień to miesiąc, który w naszej redakcji obfituje w wydarzenia szczególne. Jeszcze nie ochłonęliśmy po gali Słoneczniki 2016 i krojeniu naszego jubileuszowego tortu, a tu kolejne atrakcje! więcej »
Mecenas Dziecięcych Talentów

Mecenas Dziecięcych Talentów

To już ostatnie chwile naboru dzieci do programu Mecenas Dziecięcych Talentów. Fundacja Czas Dzieci oraz Gmina Miejska Kraków poszukują uzdolnionych krakowskich dzieci w wieku 7-11 lat! więcej »
Gala na zakończenie III edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów

Gala na zakończenie III edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów

11czerwca br. miała miejsce gala zwieńczająca III edycję projektu Mecenas Dziecięcych Talentów, którym zostało objętych dwadzieścioro jeden dzieci uczęszczających do szkół znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Kraków. więcej »
Ekologiczne zabawki na krakowskich warsztatach

Ekologiczne zabawki na krakowskich warsztatach

Wiosenna, słoneczna pogoda nastrojowo udzieliła się zgromadzonym na warsztatach w Centrum Factory małym plastykom, malarzom, inżynierom tektury, artystom bibuły, twórcom niezliczonych efektownych kreacji. więcej »
Mikołajki

Mikołajki

Chociaż Św. Mikołaj jak co roku ma mnóstwo pracy, nie zapomniał o naszych wspaniałych dzieciach! Już w środę dotarł do Krainy Zabaw Dziecięcych Anikino, by spotkać się i porozmawiać z utalentowanymi dziećmi biorącymi udział w projekcie Mecenas Dziecięcych Talentów. więcej »
Poznaj talent Zosi

Poznaj talent Zosi

Przedstawiamy uczestniczę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Największą pasją Zosi jest królowa nauk - matematyka. W przyszłości dziewczynka chciałaby zostać matematykiem i za pomocą liczb zmieniać świat na lepsze. więcej »
Poznaj talent Sandry

Poznaj talent Sandry

Przedstawiamy uczestniczkę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Sandra chciałaby w przyszłości zostać sansei, zdobyć olimpijskie złoto i uczyć dzieci karate. Chciałaby również wyjechać do Londynu, aby tam uczyć się języka angielskiego od Brytyjczyków. więcej »
Poznaj talent Gabrysi

Poznaj talent Gabrysi

Przedstawiamy uczestniczkę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Gabrysia marzy o tym, aby w przyszłości zostać wielką malarką. Małą artystę najbardziej fascynuje tajemniczy świat baśni i ogrodów, które są głównym źródłem jej dziecięcych inspiracji. więcej »
Poznaj talent Klary

Poznaj talent Klary

Przedstawiamy uczestniczkę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Klara uwielbia sporty wodne. Chciałaby mieć własną łódkę z kompletem żagli, dzięki której mogłaby rozwijać swoją pasję. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Kino na Święta

Świąteczne rodzinne Multikino

Świąteczne rodzinne Multikino

W świątecznym tygodniu Multikino zaprasza na rodzinne seanse. Jeśli lubicie przygody, magiczne historie oraz chwile wzruszeń, na pewno znajdziecie coś dla siebie.  

Festiwal na Czasie!

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Sprawdźcie szczegóły...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019