Kraków

Poznaj talent Sandry

Poznaj talent Sandry

Przedstawiamy uczestniczkę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Sandra chciałaby w przyszłości zostać sansei, zdobyć olimpijskie złoto i uczyć dzieci karate. Chciałaby również wyjechać do Londynu, aby tam uczyć się języka angielskiego od Brytyjczyków. 

 

Dziecięce marzenia - to beztroska mierzenia wysoko i fizyczny konkret. Sandra jest uczennicą V klasy Szkoły Podstawowej nr 142 w Krakowie-Wolicy i nie poprzestaje na marzeniach. Jak przystało na prawdziwego sportowca, dziewczynka konsekwentnie dąży do realizacji określonych celów, ku czemu ma wszelkie predyspozycje. Dzięki łatwości przyswajania nowej wiedzy i pracowitości dziewczynka bez problemu łączy dwie pasje - trenuje wschodnie sztuki walki (karate, styl kumite) oraz uczy się języka angielskiego. W obu tych dziedzinach osiąga ponadprzeciętne wyniki.

 

Od trzech lat Sandra zachwyca trenerów sprawnością fizyczną, tempem opanowywania nowych technik walki oraz coraz trudniejszych układów, wykraczających daleko poza zadania z jej przedziału wiekowego. Potwierdzeniem umiejętności dziewczynki są wysokie wyniki zdobyte w zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym - 3. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate w Kobierzycach, dwa srebrne medale w X Młodzieżowym Turnieju Karate w Nowym Targu oraz brązowy medal w Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Karate w Sandomierzu.

 

Dla Sandry treningi karate to nie tylko zestaw ćwiczeń poprawiających koordynację wzrokowo-ruchową, to przede wszystkim pokonywanie własnych ograniczeń, ćwiczenie się w samodyscyplinie, dążenie do perfekcji. Karate w życiu dziewczynki to także śledzenie wydarzeń związanych z tą dyscypliną sportu oraz poznawanie jej bogatej historii.

 

Drugą pasją Sandry jest język angielski. Na tym polu dziewczynka również zdobywa najwyższe trofea - jest zwyciężczynią szkolnej olimpiady językowej, a także laureatką konkursu językowego Oxford Plus.

 

W szkole Sandra jest lubianą koleżanką, a jej otwartość na innych, bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie spowodowały, że została wybrana na przewodniczącą szkoły.

 

Sfinansowanie zajęć karate i kursu języka angielskiego oraz pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem na letni obóz sportowy, pomoże Sandrze kontynuować naukę i rozwijać swoje zainteresowania.

 

Zostań Mecenasem talentu Sandry (kliknij)

 

 


Mecenas Dziecięcych Talentów

Projekt Urzędu Miasta Krakowa i Fundacji Czas Dzieci, który ma na celu pomóc szczególnie uzdolnionym dzieciom, zamieszkałym na obrzeżach Gminy Miejskiej Kraków. Oddalenie od centrum powoduje, że nasi podopieczni mają utrudnioną możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej dostępnej w stolicy Małopolski. Ponadto, dzieci te pochodzą z rodzin niezamożnych, w których brakuje funduszy na rozwijanie własnych zainteresowań.
Uczestnicy zostali wytypowani do programu przez dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli oraz pedagogów, a następnie zgłoszeni do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

 

Więcej o projekcie na stronie www.mdt.czasdzieci.pl


O organizatorach

Marzena Paszkot - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej - działa na rzecz poprawy warunków życia rodziny i osób narażonych na wykluczenie społeczne, współpracuje i współdziała z komórkami organizacyjnymi urzędu, miejskimi jednostkami organizacyjnymi oraz innymi instytucjami w zakresie przygotowania i wdrażania programów, projektów oraz działań wpływających na sytuację rodzin z terenu Gminy Miasta Kraków.

 

Fundacja Czas Dzieci - powstała na początku 2012 roku przy działającym od 7 lat w Krakowie portalu CzasDzieci.pl, aby rozszerzać dotychczasowe, społeczne działania firmy. Jej misją jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności ze środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie (małe miasta, wsie, obrzeżne osiedla dużych miast).

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć