Kraków

Poznaj talent Zosi

Poznaj talent Zosi

Przedstawiamy uczestniczkę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Największą pasją Zosi jest królowa nauk - matematyka. W przyszłości dziewczynka chciałaby zostać matematykiem i za pomocą liczb zmieniać świat na lepsze.

 

Zofia Małachowska jest uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej nr 134 w Krakowie. Jej wiedza z zakresu matematyki daleko wykracza poza program nauczania klasy drugiej. Opanowała już materiał klasy III i pracuje nad zagadnieniami dla czwartoklasistów. Dziewczynka samą siebie nazywa "Zadaniożercą Matematycznym", któremu rozwiązywanie kolejnych zadań i łamigłówek sprawia ogromną frajdę.

 

Dotychczas Zosia brała udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" w kategorii dla najmłodszych Żaczek.

 

Młoda matematyczka odnosi sukcesy także w innych dziedzinach. Jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Entliczek-Pentliczek, zajęła 1. miejsce w konkursie plastycznym „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”, 1. miejsce w konkursie „Kolędy 2012”, 2. miejsce w konkursie „Wiosenny recykling”. Ponadto, dziewczynka od dwóch lat jest studentką Uniwersytetu Dzieci i uczęszcza na zajęcia gry na pianinie.

 

Zosia, aby móc w pełni rozwijać swój matematyczny talent, potrzebuje pomocy w formie sfinansowania indywidualnych lekcji z tego przedmiotu oraz pokrycia części kosztów związanych z udziałem dziewczynki w warsztatach tematycznych.

 

Zostań Mecenasem talentu Zosi (kliknij)

 


 


Mecenas Dziecięcych Talentów

Projekt Urzędu Miasta Krakowa i Fundacji Czas Dzieci, który ma na celu pomóc szczególnie uzdolnionym dzieciom, zamieszkałym na obrzeżach Gminy Miejskiej Kraków. Oddalenie od centrum powoduje, że nasi podopieczni mają utrudnioną możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej dostępnej w stolicy Małopolski. Ponadto, dzieci te pochodzą z rodzin niezamożnych, w których brakuje funduszy na rozwijanie własnych zainteresowań.
Uczestnicy zostali wytypowani do programu przez dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli oraz pedagogów, a następnie zgłoszeni do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

 

Więcej o projekcie na stronie www.mdt.czasdzieci.pl

 

 

O organizatorach

Marzena Paszkot - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej - działa na rzecz poprawy warunków życia rodziny i osób narażonych na wykluczenie społeczne, współpracuje i współdziała z komórkami organizacyjnymi urzędu, miejskimi jednostkami organizacyjnymi oraz innymi instytucjami w zakresie przygotowania i wdrażania programów, projektów oraz działań wpływających na sytuację rodzin z terenu Gminy Miasta Kraków.


Fundacja Czas Dzieci - powstała na początku 2012 roku przy działającym od 7 lat w Krakowie portalu CzasDzieci.pl, aby rozszerzać dotychczasowe, społeczne działania firmy. Jej misją jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności ze środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie (małe miasta, wsie, obrzeżne osiedla dużych miast).

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć