Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - stymulacja:

Jąkanie c.d.

Droga Pani Profesor, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i mam jeszcze pytanie odnośnie serii " Moje pierwsze słowa", głównie chodzi mi o czytanie słów. Córka ma w sumie duży zasób słów... więcej »

Słaby kontakt z 3-miesięcznym dzieckiem

moja 3-miesięczna córka nie chce skupiać wzroku na zabawkach, które jej pokazujemy, nie utrzymuje dłuższego kontaktu wzrokowego, ucieka wzrokiem, bardzo mało się uśmiecha. bardzo dużo płacze... więcej »

Jak pomóc naszemu maluchowi

Witam serdecznie, Przeczytałem większość postów i proszę o informację, co mamy robić, aby pomóc naszemu Synkowi. Maluch w lipcu skończy 18 miesięcy. Samodzielnie zaczął chodzić, jak skończył... więcej »

Jąkanie

Droga Pani Profesor, moja córeczka 4 i pół miesiąca temu zaczęła się jąkać początkowymi sylabami, potem po ok 2 tyg. już w środku zdania też sylabami ( powiedziała mi po tych 2 tyg. ze... więcej »

4-latek nie mówi, a za rok zerówka...

Witam, mam pytanie: mój synek ma 4 lata, nie mówi nic, tylko podstawy (mama itp.), nie łączy słów, nie buduje zdań... Jest pod kontrolą psychologa, neurologa, wszystkie badania w tym EEG wyszly... więcej »

Syn 22 m-ce nie mówi - mruczy/buczy

Witam Panią Profesor, Szukam informacji o zaburzeniach mowy. Mam nadzieję, że pomoże mi Pani w ocenie braku mowy u synka. Syn ma 21 m-cy i nic nie mówi oprócz piszczenia, buczenia lub mruczenia,... więcej »

Mowa u dziecka z CZR C.D.

Pani Profesor! We wtorek byliśmy na rediagnozie w Warszawie w Synapsis. Niestety nie udało się synkowi \"wyskoczyć\" poza CZR.Na nasze szczęście/ nieszczęście nie spełnia kryteriów autyzmu wczesnodziecięcego... więcej »

Rozpoznanie zachowań autystycznych

Dzień dobry! Jestem mamą rocznego chłopca. Od czasów wczesno-niemowlęcych zachowania syna wzbudzały we mnie niepokój. Urodził się spory 3,900kg i 56 cm. Poród był bardzo długi ponad 20h,... więcej »

O zastosowaniu metody

Pani profesor, chciałam zapytać czy metoda symultaniczno-sekwencyjna może być stosowana w celu wywołania mowy u dziecka autystycznego z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym? Jego percepcja... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie!

Prezenty dla babci i dziadka DIY

Prezenty dla babci i dziadka DIY

Jeśli jeszcze nie macie prezentu z okazji święta Babci i Dziadka, przychodzimy z pomocą!  
20 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

20 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

Okazuje się, że stroje karnawałowe (i nie tylko) mogą być bardzo nietypowe! Jesteście ciekawi?  

Nowinki

Piękno mamy w sobie, Wystarczy umiejętnie je wydobyć!

Piękno mamy w sobie, Wystarczy umiejętnie je wydobyć!

Definicja Piękna jest zbyt szeroka i dotyczy każdej sfery naszego życia, ale my skupmy się dzisiaj na wymiarze fizycznym. W obecnych czasach...  
Jak pożytecznie organizować czas wolny ucznia

Jak pożytecznie organizować czas wolny ucznia

Języki obce, taniec, karate, basen, plastyka. To tylko namiastka ofert zajęć pozalekcyjnych, na które uczęszczają uczniowie. Aby rozwinąć...  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019