Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - stymulacja:

Jąkanie c.d.

Droga Pani Profesor, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i mam jeszcze pytanie odnośnie serii " Moje pierwsze słowa", głównie chodzi mi o czytanie słów. Córka ma w sumie duży zasób słów... więcej »

Słaby kontakt z 3-miesięcznym dzieckiem

moja 3-miesięczna córka nie chce skupiać wzroku na zabawkach, które jej pokazujemy, nie utrzymuje dłuższego kontaktu wzrokowego, ucieka wzrokiem, bardzo mało się uśmiecha. bardzo dużo płacze... więcej »

Jak pomóc naszemu maluchowi

Witam serdecznie, Przeczytałem większość postów i proszę o informację, co mamy robić, aby pomóc naszemu Synkowi. Maluch w lipcu skończy 18 miesięcy. Samodzielnie zaczął chodzić, jak skończył... więcej »

Jąkanie

Droga Pani Profesor, moja córeczka 4 i pół miesiąca temu zaczęła się jąkać początkowymi sylabami, potem po ok 2 tyg. już w środku zdania też sylabami ( powiedziała mi po tych 2 tyg. ze... więcej »

4-latek nie mówi, a za rok zerówka...

Witam, mam pytanie: mój synek ma 4 lata, nie mówi nic, tylko podstawy (mama itp.), nie łączy słów, nie buduje zdań... Jest pod kontrolą psychologa, neurologa, wszystkie badania w tym EEG wyszly... więcej »

Syn 22 m-ce nie mówi - mruczy/buczy

Witam Panią Profesor, Szukam informacji o zaburzeniach mowy. Mam nadzieję, że pomoże mi Pani w ocenie braku mowy u synka. Syn ma 21 m-cy i nic nie mówi oprócz piszczenia, buczenia lub mruczenia,... więcej »

Mowa u dziecka z CZR C.D.

Pani Profesor! We wtorek byliśmy na rediagnozie w Warszawie w Synapsis. Niestety nie udało się synkowi \"wyskoczyć\" poza CZR.Na nasze szczęście/ nieszczęście nie spełnia kryteriów autyzmu wczesnodziecięcego... więcej »

Rozpoznanie zachowań autystycznych

Dzień dobry! Jestem mamą rocznego chłopca. Od czasów wczesno-niemowlęcych zachowania syna wzbudzały we mnie niepokój. Urodził się spory 3,900kg i 56 cm. Poród był bardzo długi ponad 20h,... więcej »

O zastosowaniu metody

Pani profesor, chciałam zapytać czy metoda symultaniczno-sekwencyjna może być stosowana w celu wywołania mowy u dziecka autystycznego z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym? Jego percepcja... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Książka na Czasie

Skoczkowie. Tajemnice mistrzów

To książka, która zachwyci wszystkich pasjonatów sportu, a w szczególności fanów skoków narciarskich. To wciągająca opowieść, pełna zdjęć, ilustracji i zabawnych rysunków. Zobaczcie sami!  

Nowinki

Wpływ smoczka na wymowę

Wpływ smoczka na wymowę

Wiele mam zadaje sobie pytanie „ Jak długo używać butelkę ze smoczkiem do karmienia dziecka?” Firmy produkujące akcesoria dla...  
Wystarczająco dobry rodzic

Wystarczająco dobry rodzic

Dla relacji z dzieckiem warto być trochę leniwym rodzicem. Po pierwsze po to, by mniej pracując mieć czas na bycie z rodziną, po drugie,...  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018