Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Justyna Marszałkowska

Justyna Marszałkowska - Dietetyk medyczny

Dietetyk medyczny

Justyna Marszałkowska

W 2005 ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), gdzie obecnie doktoryzuje się. Nieustannie się dokształca uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Jest autorką wielu publikacji w czasopismach naukowych oraz popularno-naukowych, a także wykładowcą akademickim.

Dietetyka oraz sztuka kulinarna jest jej pasją. Zdobyta wiedza i duże zainteresowanie zawodem pozwala jej łączyć profesjonalizm z osobistym zaangażowaniem. Potrafi sprawić, że stosowanie diety staje się proste i przyjemne. Indywidualne podejście do każdego gwarantuje skuteczność terapii.

Komponuje zalecenia żywieniowe z zakresu diet profilaktycznych (zapobieganie chorobom cywilizacyjnym) i leczniczych (zdrowe odchudzanie, żywienie w alergii pokarmowej, celiakii, dieta w chorobach układu sercowo-naczyniowego oraz układu pokarmowego), jak również dla dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciężarnych i matek karmiących.

Jest współzałożycielką Centrum Dietetycznego Prolinea, gdzie od 2006 roku przyjmuje Pacjentów, zarówno tych małych jak i całkiem dorosłych.

Prywatnie wielbicielka dobrej kuchni, zapalona rowerzystka i podróżniczka (szczególnie rowerem po mniej znanych częściach Polski), fotografuje.

Odpowiedzi i porady:

Niejadek

Dzień dobry. Mam problem z dwu i pół letnią córeczką, która nie chce jeść. Z chęcią pije tylko mleko lub kakao (wypija dziennie około 0,5 litra). Każdy posiłek to tylko jedna łyżeczka... więcej »

Prawidłowa waga dziecka

Jestem mamą 3 i pół letniej córki i 2 letniego synka. Jaka powinna być prawidłowa waga dzieci w tych latach? Pytanie przysłała pani Ewelina więcej »

7 - miesieczne niemowlę nie chce jeść

Mam 7 miesięcznego synka. Karmię piersią. Od ok. 6-miesiąca próbuję podawać mu zupki. Nic z tego - nie je zupek(kupnych, gotowanych), kaszek, deserków, nie pije soczków, mleka sztucznego. Je... więcej »

Karmienie piersią a preparaty blokujące łaknienie

Witam. Jestem mamą 3 miesięcznego malucha, którego karmię piersią i dokarmiam sztucznym mlekiem. Mam ogromny problem, ponieważ nie potrafię ograniczyć jedzenia. Bez przerwy jestem głodna nawet,... więcej »

Skaza białkowa

W wieku około roku u mojej córki Ani stwierdzono skazę białkową, ale ponieważ objawy nie były aż tak silne (egzema) powiedziano mi, że mała z tego wyrośnie. Zauważyłam, że zmiany nie występowały... więcej »

Dieta siedmiolatka

Dzień dobry, interesuje mnie jak powinna wyglądać dieta siedmiolatka. Moja córcia (pierwszoklasistka) obecnie wazy 27 kg przy wzroście 127cm . Zdecydowanie od września przytyła. Nie wiem czy to... więcej »

Odchudzanie

Mam 18 lat w czerwcu 19, jestem osobą otyłą, mam pytanie czy lekarz internista, który twierdzi, że powinnam jeść nie więcej niż 700 kalorii dziennie, aby na pewno ma racje? Przy czym twierdzi... więcej »

Nadwaga u 9 - latki

Poszukuję namiaru na dobrego dietetyka dziecięcego w Warszawie. Bardzo proszę o pomoc. Pytanie przysłała pani Agnieszka więcej »

Jak jeść żeby nie tyć karmiąc piersią

Karmię piersią trzeci miesiąc i tyję. Jakie produkty można łączyć żeby dostarczyć dziecku niezbędnych składników w pokarmie i jednocześnie nie tyć? Pytanie przysłała pani Małgosia więcej »

dr Gerson

Co pani myśli na temat terapii Gersona? Pytanie przysłała pani Basia więcej »


Justyna Marszałkowska - Dietetyk medyczny - Artykuły

Rola diety w leczeniu ADHD

Rola diety w leczeniu ADHD

Justyna Marszałkowska - Dietetyk medyczny
Liczne badania kliniczne potwierdzają, że na ryzyko wystąpienia ADHD wpływają głównie czynniki genetyczne. Jednak Nadpobudliwość Psychoruchowa ma także swoje uwarunkowania środowiskowe oraz metaboliczne, na co wskazują, udokumentowane nieprawidłowości żywieniowe i metaboliczne u osób z objawami ADHD. więcej »
Dieta na piątkę!

Dieta na piątkę!

Justyna Marszałkowska - Dietetyk medyczny
Wrzesień i złota polska jesień. Powroty do szkół, do biur, koniec wakacji? Co włączyć do menu, by zachować piękną opaleniznę i umilić sobie chwile spędzone nad książkami? Jak zmodyfikować swoją dietę, by w szkolnej ławce nasze myśli nie błądziły gdzieś daleko po wakacyjnych szlakach? więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Ferie na Czasie

Jeśli zarówno Wy, jak i dzieciaki macie ochotę na solidną dawkę śmiechu, a także wzruszające opowieści o przyjaźni, nie przegapcie nowych propozycji Multikina.  

Nowinki

Tydzień z Charakterami - dzień piąty

Tydzień z Charakterami - dzień piąty

Jak być dobrą macochą? Jak poprawić kontakty z najbliższymi dzięki sztuce komunikacji? O tym w ostatniej, piątej odsłonie cyklu: „Tydzień...  
Rodzicu, Podziel się doświadczeniem!

Rodzicu, Podziel się doświadczeniem!

Serwis Pierwsze Kroki powstał w odpowiedzi na potrzeby czytelników Czas Dzieci i jako miejsce spotkania rodziców, którzy chcą dzielić...  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019