Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, przez 28 lat pracowała jako psycholog i logopeda w Zespole Diagnozy i Terapii. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej)a także metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

Jest autorką 6 książek i serii logopedycznej "Kocham czytać"

Odpowiedzi i porady:

Skrócone wędzidełko podjęzykowe

Witam! Jestem mamą 2-letniego Dominika. Dziecko rozwija się prawidłowo do wieku, chętnie uczestniczy w różnych zabawach. Stopniowo pojawiają się nowe słowa, jednak niepokoi mnie fakt skróconego... więcej »

Jakie książki?

Mój synek z MPD i epilepsją ma obecnie 4,5 roku. Nie mówi. Jakie książki poleciłaby Pani dla niego? Pytanie przysłała pani Beata więcej »

Seplenienie

Witam! Moja trzyletnia córeczka ma mocno wysunięte do przodu jedynki. Wydaje mi się, że jest to powodem jej seplenienia. Czy w takim przypadku potrzebne są jakieś ćwiczenia? Czy dzieci w tym wieku... więcej »

Brak realizacji glosek k/g oraz t/d

Witam, mam dwoje dzieci. Oboje zdrowi, normalnie rozwijający się. Syn ma 4 lata i do tej pory nie realizuje głosek k/g. Zastępuje je przez t/d. Od pediatry usłyszałam, że syn ma słabe mięśnie... więcej »

Moja córeczka nie mówi

Dzień dobry. Mam pytanie w związku z mówieniem mojej pociechy. Ma 2,5 roku i nic nie mówi, czy to już trzeba się bać? Pytanie przysłał pan Andrzej więcej »

Autystyczny synek?

Witam Panią, kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że nasz syn najprawdopodobniej jest autystyczny - kilku lekarzy nie dało na piśmie diagnozy, ale słowną. Ma 3 lata i nie mówi, niedawno zaczął... więcej »

Dziecko niesłyszące

Witam Panią Profesor, jestem matką czteroletniego syna Macieja (wcześniak) i jest głęboko niesłyszący od 3 miesięcy ma implant wszczepiony. Niestety, jeszcze nie powiedział ani słowa. I nie... więcej »

Synek rozpoczął szkołę w Anglii i ma problemy

Dzień dobry, z tej strony Ania! Chciałam zapytać: mój synek (7.5 lat) rozpoczął szkole tu w Anglii gdzie obecnie przebywamy, jest to jego pierwszy rok. Nie może się przystosować, są z nim trudności... więcej »


Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda - Artykuły

Nauka czytania

Nauka czytania

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda
Metoda oparta jest na założeniu, że we wczesnych etapach rozwoju dziecka konieczna jest równomierna stymulacja obu półkul mózgowych. Proponujemy więc strategie prawo i lewopółkulowe. więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć