Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Prof. Jagoda Cieszyńska

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, przez 28 lat pracowała jako psycholog i logopeda w Zespole Diagnozy i Terapii. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej)a także metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

Jest autorką 6 książek i serii logopedycznej "Kocham czytać"

Odpowiedzi i porady:

Skrócone wędzidełko podjęzykowe

Witam! Jestem mamą 2-letniego Dominika. Dziecko rozwija się prawidłowo do wieku, chętnie uczestniczy w różnych zabawach. Stopniowo pojawiają się nowe słowa, jednak niepokoi mnie fakt skróconego... więcej »

Jakie książki?

Mój synek z MPD i epilepsją ma obecnie 4,5 roku. Nie mówi. Jakie książki poleciłaby Pani dla niego? Pytanie przysłała pani Beata więcej »

Seplenienie

Witam! Moja trzyletnia córeczka ma mocno wysunięte do przodu jedynki. Wydaje mi się, że jest to powodem jej seplenienia. Czy w takim przypadku potrzebne są jakieś ćwiczenia? Czy dzieci w tym wieku... więcej »

Brak realizacji glosek k/g oraz t/d

Witam, mam dwoje dzieci. Oboje zdrowi, normalnie rozwijający się. Syn ma 4 lata i do tej pory nie realizuje głosek k/g. Zastępuje je przez t/d. Od pediatry usłyszałam, że syn ma słabe mięśnie... więcej »

Moja córeczka nie mówi

Dzień dobry. Mam pytanie w związku z mówieniem mojej pociechy. Ma 2,5 roku i nic nie mówi, czy to już trzeba się bać? Pytanie przysłał pan Andrzej więcej »

Autystyczny synek?

Witam Panią, kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że nasz syn najprawdopodobniej jest autystyczny - kilku lekarzy nie dało na piśmie diagnozy, ale słowną. Ma 3 lata i nie mówi, niedawno zaczął... więcej »

Dziecko niesłyszące

Witam Panią Profesor, jestem matką czteroletniego syna Macieja (wcześniak) i jest głęboko niesłyszący od 3 miesięcy ma implant wszczepiony. Niestety, jeszcze nie powiedział ani słowa. I nie... więcej »

Synek rozpoczął szkołę w Anglii i ma problemy

Dzień dobry, z tej strony Ania! Chciałam zapytać: mój synek (7.5 lat) rozpoczął szkole tu w Anglii gdzie obecnie przebywamy, jest to jego pierwszy rok. Nie może się przystosować, są z nim trudności... więcej »


Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda - Artykuły

Nauka czytania

Nauka czytania

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda
Metoda oparta jest na założeniu, że we wczesnych etapach rozwoju dziecka konieczna jest równomierna stymulacja obu półkul mózgowych. Proponujemy więc strategie prawo i lewopółkulowe. więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

Skutki mycia włosów nad wanną

Skutki mycia włosów nad wanną

Cały czas jesteśmy uświadamiane w jaki sposób powinnyśmy podnosić cięższe przedmioty, jak odpowiednio siedzieć w pracy, jak rozkładać...  
Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zobacz, jakie błędy popełniają rodzice i nie rób tego swoim dzieciom. Popracuj nad poprawą samooceny dziecka i jego motywacją.  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019