Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Prof. Jagoda Cieszyńska

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, przez 28 lat pracowała jako psycholog i logopeda w Zespole Diagnozy i Terapii. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej)a także metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

Jest autorką 6 książek i serii logopedycznej "Kocham czytać"

Odpowiedzi i porady:

2,5-latek nie mówi, czy ma iść do przedszkola?

Dzień dobry, mam córkę, która ma teraz dokładnie 2,5 roku. Nie mówi nic, oprócz "mama", "tata", i kilku słów wymyślonych przez siebie. Ogólnie jest wesołym dzieckiem i rozumie, co się... więcej »

Zespół Klinefeltera - kiedy zacząć pracować z dzieckiem?

Dzień dobry, urodziłam chłopca z zespołem Klinefeltera, obecnie ma niecały miesiąc. Charakterystyczne dla tego zespołu są zaburzenia mowy i dlatego zwracam się o pomoc. Kiedy przyjechać... więcej »

Problemy z głoskowaniem

Witam Pani Profesor, moja córka w październiku kończy 6 lat i ma problem z głoskowaniem. Mianowicie głoskując np. słowo "głos" zamienia w "gos" lub "gls", ze słowa "noga" powstaje "nuga",... więcej »

Zaburzenia koncentracji i rozumienia niektórych poleceń u dziecka

Dzień Dobry Pani Profesor, moje pytanie dotyczy Naszego 3,5-letniego synka. Antoś jest żywym, bardzo kontaktowym i wesołym dzieciakiem. Nie ma problemu z adaptacją w nowym środowisku. Chętnie... więcej »

3-latka z dwujęzycznej rodziny mówi tylko w jednym języku

Witam, jesteśmy małżeństwem polsko-francuskim mieszkającym w Polsce. Rozmawiam z dzieckiem po polsku, a mąż po francusku, czyli każdy w swoim ojczystym języku. Córka mówi tylko po polsku,... więcej »

Metoda krakowska w Dublinie

Pani Profesor, chciałabym rozpocząć terapię metodą krakowską ale mieszkam w Dublinie, czy jest pani zorientowana czy są tutaj jacyś terapeuci? Synek ma 23 miesiące, mówi maksymalnie 5 słów,... więcej »

Problem z nauką u dziecka 6-letniego z obnizonym napięciem mięśniowym

Witam, jestem mamą dziecka 6,5 letniego z obniżonym napięciem mięśniowym. Nie ma zdiagnozowanej choroby. Ma trudności z pisaniem, męczy się przy rysowaniu, jego sprawność manualna jest ograniczona.... więcej »

3-letni synek nie mówi

Dzień dobry, zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę. Jakie ćwiczenia wykonywać z dzieckiem 3-letnim, żeby rozwinąć jego mowę? Mieszkamy w Irlandii, mąż jest Czechem a ja Polką. W domu... więcej »

Usypianie dziecka przy szumiącym radiu

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy radio włączone na szum przy usypianiu niemowlaka oraz w czasie snu, ma wpływ na nadmierną stymulację prawej półkuli mózgu. Używam szumu przy... więcej »

5-letni chłopiec jeszcze nie mówi

Witam, chciałabym zapytać czy problem z mową u 5-letniego dziecka, może mieć podłoże psychologiczne? Chłopiec w trakcie porodu owinięty był pępowiną, dostał 7 punktów Apgar, później... więcej »


Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda - Artykuły

Nauka czytania

Nauka czytania

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda
Metoda oparta jest na założeniu, że we wczesnych etapach rozwoju dziecka konieczna jest równomierna stymulacja obu półkul mózgowych. Proponujemy więc strategie prawo i lewopółkulowe. więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

O potrzebie zastosowania teorii motywacji osiągnięć wśród uczniów klas podstawowych

O potrzebie zastosowania teorii motywacji osiągnięć wśród uczniów klas podstawowych

Dzieci podczas zajęć spędzonych w szkole zazwyczaj udowadniają, że posiadają umiejętności albo starają się rozwijać umiejętności,...  
Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Jak uchronić swoje dziecko przed wadliwą postawą i wiążącymi się z tym konsekwencjami?  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019