Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Mgr Wojciech Dutka

Mgr Wojciech Dutka - Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta

Mgr Wojciech Dutka

Absolwent fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Technik fizjoterapii Studium Medyczne Rabka.
Ponadto:
- Certyfikowany terapeuta metody Vojty (IVG);
- Certyfikowany terapeuta metody PNF (IPNFA);
- Członek Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska;
- Członek Polskiego Towarzystwa Terapeutów Metody Vojty.

Na co dzień pracuje w NZOZ Centrum Rehabilitacji NEUROKINEZIS w Nowym Sączu. Jest także wiceprezesem Sądeckiej Fundacji Na Rzecz Wspierania Profilaktyki, Terapii i Rehabilitacji Zaburzeń Wieku Rozwojowego „O KAŻDE DZIECKO”.

Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji, warsztatów i szkoleń.

Odpowiedzi i porady:

Wysunięty język

Witam, mam prawie 10 miesięcznego synka, który ma wiecznie wysunięty język (czasami dość mocno) a czasami zawija go pod nosek. Wysunięty język nie zwisa, trzyma go w miarę sztywno, a w nocy... więcej »

Rozwój dziecka

Witam, mój synek ma już ponad 3 miesiące - urodził się 22 stycznia 2015 roku. Już w 2 miesiącu zaczynał ładnie trzymać główkę (na brzuszku już mu główka nie spada). Potrafi też już... więcej »

Spanie w pozycji kolankowo-łokciowej

Dzień Dobry, chciałam zapytać o spanie 15-miesięcznego dziecka w pozycji kolankowo-łokciowej. Jakie ma podłoże i czy nie należy tego lekceważyć? Joanna więcej »

8-miesięczne niemowlę nie siedzi samo

Witam, jestem mamą 8-miesięcznego chłopca. Dotychczas synek dobrze się rozwijał, raczkuje już, ale martwi mnie to, że sam nie siedzi. Czy powinnam iść do specjalisty? Czy jeszcze poczekać... więcej »

Klatka piersiowa szewska lejkowata

Witam, czy przy problemie klatki piersiowej szewskiej lejkowatej można stosować protezę barkowo-piersiową? Problem dotyka 7-latka, który często choruje na zapalenie oskrzeli. Już parę razy... więcej »

Płaskostopie u 18-miesięcznego dziecka

Moja 18-miesięczną córeczka ma płaskostopie. tzn ma bardzo płaskie stopy od spodu. Od pewnego czasu, co jakiś czas dziecko chodzi na palcach. Pediatra mówi, że tak można \" ćwiczyć \" płaskostopie...... więcej »

Problemy z kolanem

Witam, mój 22- miesięczny synek jest bardzo żywotnym malcem i wszędzie biega. Gdy zdarzy Mu się upadek i upadnie na oba kolana (wyląduje w pozycji klęku podpartego) nie może potem stanąć.... więcej »

Stopy końsko-szpotawe

Witam, proszę o podpowiedź, jakie mogę prowadzić z 5-letnim dzieckiem ćwiczenia przy stopach końsko-szpotawych. Czy może dziecko wykonywać takie ćwiczenia jak np. na płaskostopie? Ewa więcej »

16-miesięczne dziecko nie chodzi samodzielnie

Dzień dobry, mój synek ma 16 miesięcy. Rozwija się ruchowo dość wolno, późno zaczął się przewracać na brzuszek i plecki, późno siadać, późno raczkować (w okolicach roku). Do tej pory... więcej »

Ćwiczenia na koślawe pięty

Witam, Jakie poleca Pan ćwiczenia dla dwulatka na koślawe pięty? Synek na pewno nie będzie dokładnie powtarzał tego, co mu pokażemy więc może są jakieś łatwe ćwiczeni dla takiego małego... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno -edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.  

Nowinki

Zabawa jako główna forma działalności dziecka w wieku przedszkolnym

Zabawa jako główna forma działalności dziecka w wieku przedszkolnym

Okres przedszkolny uznawany jest przez pedagogów za wiek zabawy, gdyż zabawa jest główną i naturalną formą działalności dziecka w tym...  
Maluszki na brzuszki

Maluszki na brzuszki

Częstym powodem rehabilitacji są konsekwencję wynikające z tego, iż dziecko w swoim wczesnym rozwoju nie doświadczyło pozycji leżenia...  

Festiwal na Czasie

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Już w maju startuje największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019