Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Mgr Wojciech Dutka

Mgr Wojciech Dutka - Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta

Mgr Wojciech Dutka

Absolwent fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Technik fizjoterapii Studium Medyczne Rabka.
Ponadto:
- Certyfikowany terapeuta metody Vojty (IVG);
- Certyfikowany terapeuta metody PNF (IPNFA);
- Członek Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska;
- Członek Polskiego Towarzystwa Terapeutów Metody Vojty.

Na co dzień pracuje w NZOZ Centrum Rehabilitacji NEUROKINEZIS w Nowym Sączu. Jest także wiceprezesem Sądeckiej Fundacji Na Rzecz Wspierania Profilaktyki, Terapii i Rehabilitacji Zaburzeń Wieku Rozwojowego „O KAŻDE DZIECKO”.

Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji, warsztatów i szkoleń.

Odpowiedzi i porady:

Brak sprężynowania, podginanie nóżek u 7 miesięcznego niemowlaka

Dzień dobry, czy brak stawiania nóżek na podłożu przy podtrzymywaniu pod pachy jest poważnym powodem do niepokoju? Moja córka przestała to robić, a zamiast tego unosi nogi wysoko (zgięte... więcej »

Dziecko 15-miesięczne nie wstaje i nie chodzi

Witam, moja córka pod koniec grudnia skończyła 15 miesięcy. Od niemowlęcia nie chciała leżeć na brzuszku i dopiero w wieku 15 miesięcy w końcu polubiła. Zachęcanie, zabawki itp. nie pomagały,... więcej »

15-miesięczne niemowlę samo nie chodzi

Witam, jestem mamą 15-miesięcznego chłopca. Od 3 miesiąca życia dziecko było rehabilitowane z powodu asymetrii ułożeniowej. Później dziecko było dalej rehabilitowane, gdyż miało słabe... więcej »

Jak liczyć rozwój wcześniaka?

Witam serdecznie, w czerwcu urodziłam wcześniaka - 35 tydzień. Proszę o informację, czy jeśli chodzi o rozwój ruchowy należy odliczać dziecku pięć tygodni wcześniejszych narodzin? Lidia więcej »

Czy to może być problem z napięciem mięśniowym?

Witam, mam pytanie dotyczące napięcia mięśniowego. 24 sierpnia urodziłam córeczkę poprzez cesarskie cięcie ponieważ mała ułożona była pośladkowo. Niepokoi mnie to, że córka po położeniu... więcej »

Vojta - efekty

Witam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź. Od 10 tygodnia córka jest rehabilitowana wg Vojty. Stwierdzona została asymetria ułożeniowa (nadal się utrzymuje) oraz wzmożone napięcie głównie... więcej »

Koślawość pięt

Witam, czy nie wybiera się Pan na konsultacje w okolice Śląska? Bo im więcej czytam, tym mniej wiem. Moja córka (6 lat) ma koślawe pięty i co zauważyłam (dzięki wpisom Pana), że ona dziwnie... więcej »

Co robić?

Witam, jestem babcią 9-dniowej dziewczynki. Przy porodzie użyty był próżnociąg, urodziła się zdrowa (10 pkt), 53 cm, 3,750 kg. Martwi mnie, że dziecko nie zaciska dłoni, przez większość... więcej »

Usypianie niemowlęcia w spacerówce

Witam, od jakiegoś czasu babcia lubi usypiać moje 10-miesięczne niemowlę w spacerówce, dziecko śpi tak około 1,5 - 2 godziny w pozycji siedzącej, pod kątem około 120 stopni. Zastanawiam się... więcej »

Vojta, ortopeda czy rehabilitacja?

Witam Panie Wojtku, jestem mamą prawie 7-letniego Nikodema. Od 4 do 12 miesiąca życia ćwiczyliśmy z panem metodą Vojty. Potem siłacz już się nie dał. Znacznie poprawiła się jego asymetria... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek w promieniach słońca jest mnóstwo pomysłów.  
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?  

Nowinki

Wystarczająco dobry rodzic

Wystarczająco dobry rodzic

Dla relacji z dzieckiem warto być trochę leniwym rodzicem. Po pierwsze po to, by mniej pracując mieć czas na bycie z rodziną, po drugie,...  
Pielęgnacyjne wpadki

Pielęgnacyjne wpadki

Delikatna skóra Twojego maluszka szybko może ulegnąć podrażnieniom. Ich przyczyna bardzo często są błędy w pielęgnacji.  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Wycieczka na Czasie

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Razem z nami odkryjcie uroki miasta-uzdrowiska oraz pobliskiego Lasu Kabackiego. Idealne na wiosenną lub letnią rodzinną wyprawę.  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019